« Dlaczego brak księży na forach? Namaszczenie od Jezusa »

trzynasta reguła Loyoli

31.07.2018

Prosta droga do samowoli


Ez34

1 Pan skierował do mnie te słowa: 2 «Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela1, prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan Bóg: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż pasterze nie powinni paść owiec? 3 Nakarmiliście się mlekiem, odzialiście się wełną, zabiliście tłuste zwierzęta, jednakże owiec nie paśliście. 4 Słabej nie wzmacnialiście, o zdrowie chorej nie dbaliście, skaleczonej nie opatrywaliście, zabłąkanej nie sprowadzaliście z powrotem, zagubionej nie odszukiwaliście, a z przemocą i okrócieństwem2 obchodziliście się z nimi. 5 Rozproszyły się [owce moje], bo nie miały pasterza i stały się żerem wszelkiego dzikiego zwierza. <Rozproszyły się>, 6 błądzą moje owce po wszystkich górach i po wszelkim wysokim pagórku; i po całej krainie były owce moje rozproszone, a nikt się o nie nie pytał i nikt ich nie szukał. 7 Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pańskiego: 8 Wyrocznia Pana Boga: Przecież owce moje stały się łupem i owce moje służyły za żer wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu, bo nie było pasterza, pasterze zaś nie szukali owiec moich, bo pasterze sami siebie paśli, a nie paśli moich owiec, 9 dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pańskiego. 10 Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw pasterzom. Z ich ręki zażądam moich owiec, położę kres ich pasterzowaniu, a pasterze nie będą paść samych siebie; wyrwę moje owce z ich paszczy, nie będą już one służyć im za żer.

 

Osiemnaście reguł św. Ignacego Loyoli "o trzymaniu z Kościołem"

 

 

Reguła 13. By we wszystkim utrafić w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań.

 

I co tutaj Ignacy Loyola postuluje?  Czy chodzi tutaj o posłuszeństwo? Niekoniecznie. On się domaga abyśmy wierzyli swoim przełożonym w kościele nawet wtedy, kiedy nam w żywe oczy kłamią. Loyola uznał,że hierarchowie Kościoła mają wyłączność Na Ducha Świętego i do tego absolutną pewność, że Duch Święty każdym z nich kieruje.

Ez 34 „””zabiliście tłuste zwierzęta”””   Sytuacji, że taki pasteż prowadzi owcę na rzeź Loyola nie bierze pod uwagę.

Aż nadto jest przypadków w Kościele, że hierarchowie nadużywali zaufania tych, którzy im uwierzyli.

Loyola nawet nie przewiduje, że jak widzę białe, a mówią mi, że czarne, to powinienem dochodzić jaka jest prawda. Wyłączność na prawdę ma przełożony w Kościele i powinienem to, co mówi przyjąć za prawdę. Standarty trochę się zmieniły i hierarchowie zaczynają być rozliczani ze swojej władzy. Prawda okazywała się trochę inna od tego, co głosili.

Każdy, kto żyje w stanie łaski, ma Bożego Ducha.

1 J2

24 Wy zaś zachowujecie w sobie to,
co słyszeliście od początku8.
Jeżeli będzie trwało w was to,
co słyszeliście od początku,
to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu.
25 A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne.
26 To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.
27 Co do was, to namaszczenie,
które otrzymaliście od Niego, trwa w was
i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
ponieważ Jego namaszczenie
9 poucza was o wszystkim.
Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
Toteż trwajcie w nim tak,
jak was nauczył.

 

Tym namaszczeniem od Jezusa jest codzienna Komunia. Wtedy Bóg każdego Sam poucza. Wtedy nie mamy problemów z odróżnieniem, co jest białe, a co czarne. Odróżnimy też to, co pochodzi od Boga, od tego, co nam chce wcisnąć szatan.

Nawet wtedy, kiedy jest odziany w purpurę.

1 Komentarz

 • "Tym namaszczeniem od Jezusa jest codzienna Komunia. "

  Zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym to zapisano.

 • Wtedy Bóg każdego Sam poucza. Wtedy nie mamy problemów z odróżnieniem, co jest białe, a co czarne. - ciekawe, że jesteś sam w swoich poglądach. Skoro Bóg osobiście poucza, to ludzi, którzy mają takie samo zdanie jak Ty powinno być dużo.

 • A jak myślisz Yarpen - o jakim namaszczeniu od Jezusa pisał Jan w tym liście?
  Przecież to jest najbardziej podstawowa sprawa dla ucznia Jezusa, aby właśnie przez takie namaszczenie to Jezus go pouczał, a nie jakiś łysy jadowity wąż.
  To właśnie ten łysy jadowity wąż nie chce dopuścić do tego namaszczenia, aby mógł zwodzić ludzi.
  Kościół w tej sprawie nie ma żadnej nauki - a może słyszałeś w nauczaniu, co to jest to namaszczenie, o którym pisał Jan?

 • Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Prośba brzmi:

  Zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że "tym namaszczeniem od Jezusa jest codzienna Komunia".

 • """"Skoro Bóg osobiście poucza, to ludzi, którzy mają takie samo zdanie jak Ty powinno być dużo.""""

  Akurat tych nie jest za dużo ale jest ich jeszcze sporo i dlatego przystępują codziennie do Komunii. Zapytaj się ich - dlaczego to robią?

 • """"Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Prośba brzmi:

  Zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że "tym namaszczeniem od Jezusa jest codzienna Komunia".""""

  Yarpen; jak nie chcesz żebym kota ogonem nie odwracał, to nie podrzucaj mi takich kotów.
  Prosiłem Ciebie o cytat z pisma, że jakiś Apostoł mówił o wskrzeszeniu córki Jaira. Twierdziłeś, że tak nauczali. Nie doczekałem się. Teraz chcesz ode mnie o nauczaniu o codziennej Komunii. Przedstawiałem Ci wielokrotnie argumenty za codzienną Komunią. Powinno Ci w zupełności wystarczyć to, co mówił Jezus. Pan Jezus powiedział - czyńcie to na moją pamiątkę. To jest kwestia tego Yarpen - jak to dla Ciebie jest ważne pamiętać o ofierze Jezusa. Ja pamiętam codziennie, bo to jest dla mnie najważniejsze. Ty przypominasz sobie w niedzielę, bo w inne dni masz wiele ważniejszych spraw. O tym właśnie mówił Jezus w przypowieści o uczcie.

 • I dalej nie ma tego, o co prosiłem. No cóż, zwrócę się jeszcze raz. Może teraz spełnisz moją prośbę:

  Zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że "tym namaszczeniem od Jezusa jest codzienna Komunia".

 • Krzysiek nie gadaj głupot. To, że ludzie przystępują codziennie do Komunii nie oznacza, że zgadzają się z Tobą. Ilu z tych osób uznają ciebie za głos Boga, drugiego Chrystusa ilu z nich pluje na Kościół, Apostołów, ilu z nich uważa, że św. Paweł pisał po pijaku?
  Gdzie ta jedność? Zapomniałem, że Ty sobie ubzdurałeś, że jedność to Komunia a resztę można wyrzucić.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (31.07.2018 16:51)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd