« trzynasta reguła Loyoli Namaszczenie od Jezusa (2) »

Namaszczenie od Jezusa

31.07.2018

Bóg sam poucza

                                                                                                                                   Namaszczenie od Jezusa

 

1 J2

24 Wy zaś zachowujecie w sobie to,
co słyszeliście od początku8.
Jeżeli będzie trwało w was to,

co słyszeliście od początku,
to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu.
25 A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne.
26 To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.

27
Co do was, to namaszczenie,
które otrzymaliście od Niego, trwa w was
i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
ponieważ Jego namaszczenie9 poucza was o wszystkim.

Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
Toteż trwajcie w nim tak,
jak was nauczył.

 

A więc co jest tym namaszczeniem od Jezusa, o którym pisał Jan? To jest dla ucznia Jezusa najbardziej podstawowa sprawa.

Ucznia Jezusa poucza sam Jezus. Nie jest uczniem nikogo innego, kto mógł by go wyprowadzić na manowce.

Jezus mówił:

Mt 23

8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.

 

A więc Jezus każdego chce pouczać sam.

 

W innym miejscu Jezus mówi:

Mt 24

45 Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? 46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. 47 Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 48 Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: "Mój pan się ociąga", 49 i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, 50 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. 51 Każe go ćwiartować19 i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

 

O jaką żywność Jezusowi tutaj chodzi? To oczywiste – chodzi o Komunię.

 

Jezus mówił:

J 6

53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

 

Bóg może pouczyć tylko żywych. Trupa nie pouczy ani Bóg, ani żaden nauczyciel. Trupa poucza szatan, bo on jest bogiem trupów.

 

To dlaczego w Kościele tak mało mówi się o tym namaszczeniu od Jezusa? Wielu to bagatelizuje i mówi, że to mało znaczący dodatek. To właśnie jest strategia szatana. On zapobiega temu namaszczeniu od Jezusa, bo jest przez namaszczonych bez trudu demaskowany. To Jezus go demaskuje za każdym razem. Szatan sam chce wszystkich pouczać. Uwodzi ludzi słodkimi kłamstwami i sączy swój jad do duszy. Człowiek zatruty tym jadem nie jest w stanie odróżnić dobra od zła. Jedynym antidotum na ten jad szatana jest Komunia Święta.

1 Komentarz

 • Krzysiu nie jesteś jedynym, który przystępuje do Komunii. Po raz kolejny proste pytania:
  1. Dlaczego tacy ludzie potrafią odrzucić Boga, potrafią odejść z Kościoła itp.
  2. Dlaczego skoro Bóg sam do Was mówi, to nie ma jedności w poglądach. Jedność to nie sama Komunia. Ile z tych osób uznają ciebie za głos Boga, drugiego Chrystusa ilu z nich pluje na Kościół, Apostołów, ilu z nich uważa, że św. Paweł pisał po pijaku? Ile z tych osób kwestionuje prawdziwość Biblii? Gdzie ci co głoszą to samo co Ty?

 • """1. Dlaczego tacy ludzie potrafią odrzucić Boga, potrafią odejść z Kościoła itp. """
  Odpowiedź jest bardzo prosta.Komunia to jest ofiara przebłagalna za grzechy i tylko wtedy przynosi pożądany skutek. Jeżeli ktoś się w ten sposób dowartościowuje, to może przynosić skutek negatywny. Nie dlatego, że Bóg będzie nas karał za to ale dlatego, że szatan na tej pożywce będzie rozwijał swoją ideologię. Ofiarą dziękczynną Komunia też nie jest - przypomnij sobie modlitwę celnika i faryzeusza. Poprzez Komunię Bóg oczyszcza człowieka z grzechu. Spowiedź jest tylko darowaniem kary. Komunia przywraca Życie grzesznikowi.

  """2. Dlaczego skoro Bóg sam do Was mówi, to nie ma jedności w poglądach. Jedność to nie sama Komunia. """

  Ci, co komunię przyjmują codziennie są w drodze do jedności. Nie ma tak, że jak ktoś zaczyna codziennie praktykować Komunię, to od razu wszystko staje się dla niego jasne. To jest proces na całe życie. Komunia upodabnia człowieka do Chrystusa. Jak już Bóg zamieszka w ludzkim sercu, to goni z tego serca szatana i w ten sposób człowieka oczyszcza z grzechu.
  Człowiek ma w sobie tyle Życia ile miejsca w swoim sercu zostawił dla Boga.

  Co do reszty, to taką rolę Bóg mi wyznaczył. Każdy ma swoją rolę do spełnienia.
  Z moich rozmówców jeszcze nikt nie deklarował, że codziennie przystępuje do Komunii. Myślę, że są tacy, którzy czytają ale się nie wypowiadają.
  Na pewno dużo więcej rozumieją od tych, którzy nieustannie mnie atakują.

 • Krzysiu, czy ty nie widzisz w tym co piszesz swojego zaklamania?
  Jesli Kosciol dla ciebie jest taki zly i zle naucza to pewnie do Komunii Sw. chodzisz do zboru Protestantow, albo SJ?
  Jesli nie wierzysz Kosciolowi to to jest jednoznaczne z tym ze nie wierzysz ze Jezus jest w tym Kosciele pod postacia Chleba.
  Jesli nie wierzysz ze piekarz jest dobrym piekarzem to dlaczego kupujesz chleb u niego?

 • """"Krzysiu, czy ty nie widzisz w tym co piszesz swojego zaklamania?
  Jesli Kosciol dla ciebie jest taki zly i zle naucza to pewnie do Komunii Sw. chodzisz do zboru Protestantow, albo SJ? """"

  Szkoda Gościu, że ty nie widzisz swojego zakłamania. Wielokrotnie opisywałem swoje praktyki religijne, a ty sugerujesz, że robię coś zupełnie innego. Co gorsza robisz to z pełną świadomością.

  """"Jesli nie wierzysz Kosciolowi to to jest jednoznaczne z tym ze nie wierzysz ze Jezus jest w tym Kosciele pod postacia Chleba.""""

  To szatan by tak chciał, że jak zbajeruje księdza, to Komunia jest nieważna.
  Jak by tak było, to Koscioła dawno by nie było. Kościół jeszcze istnieje, bo Jezus jest obecny w Komunii i wszyscy, którzy w to wierzą podtrzymują Kościół w istnieniu. Bramy piekielne Kościoła nie przemogą, bo szatan jest bezradny wobec wiary Żywionej Komunią.

 • """"Jesli nie wierzysz Kosciolowi to to jest jednoznaczne z tym ze nie wierzysz ze Jezus jest w tym Kosciele pod postacia Chleba.""""

  To jest katastrofalnie błędna nauka. Bóg jest wszędzie tam, gdzie wierzą w jego obecność w Komunii. Bóg błądzących nie opuszcza. Jeśli nie wierzysz w obecność Boga w komunii w drugim Kościele, a wszyscy członkowie tego Kościoła wierzą, to tym samym odrzucasz Boga.

 • Wiec skoro wszyscy wierza to i przede wszystkim kaplani bo to oni sprawuja Eucharystie.
  Jesli nie wierzysz kaplanom to skad wiesz czy sprawuja prawdziwa Eucharystie.
  Jesli twierdzisz ze kaplanami Kosciola kieruje szatan to dlaczego wierzysz ze sprawuja Eucharystie o jakiej mowia Pisma?
  Cos mi sie widzi Krzysiu ze namawiasz do codziennej Komunii by w koncu coraz wiecej osob zaczelo przystepowac swietokradzko i chcesz zrobic z Eucharystii satanistyczne obrzedy.

 • Krzysiu, po pierwsze to Protestanci ie uznaja Eucharystii, a po drugie to to co pisales wczesniej zaprzecz temu co piszesz teraz..

 • """Krzysiu, po pierwsze to Protestanci ie uznaja Eucharystii, a po drugie to to co pisales wczesniej zaprzecz temu co piszesz teraz.."""

  Gościu, chyba z logiką masz problem, bo nie można zaprzeczać temu, czego jeszcze nie ma. Wcześniejszą wypowiedzią nie można zaprzeczać wypowiedzi późniejszej, bo w chwili pisania jeszcze jej nie było.

 • """Wiec skoro wszyscy wierza to i przede wszystkim kaplani bo to oni sprawuja Eucharystie."""
  Tutaj chodzi mi o to, że Kościół wyznaje obecność Chrystusa w Komunii.
  Jako Kościół w to wierzą. Jeśli chodzi o Komunię, to szatan nie może tutaj działać na zasadzie oszukaństwa tych, którzy uwierzyli.

  """Jesli nie wierzysz kaplanom to skad wiesz czy sprawuja prawdziwa Eucharystie."""
  Ja wierzę w Boga, a nie w kapłanów. Nie dowierzam ich naukom i próbuję te nauki weryfikować nauczaniem Jezusa.
  Gwarantem obecności Jezusa w komunii jest wiara jaką Kościół wyznaje i wiara przystępującego do Komunii. Szatan tutaj nie ma dostępu.

 • I znow kasujesz wypowiedzi ktore potwierdzaja ze sie mylisz.
  Tylko szatan obawia sie prawdy i by wszyscy tej prawdy nie poznali.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd