Babel II (przypomnienie)

krzysiekniepieklo

dodane 2018-07-17 11:50

Władza podzieliła Kościół

Pycha sięgnęła nieba.

O co Bogu z tą wieżą Babel mogło chodzić? Dzisiaj chyba wszyscy wiemy, że chodzi o ludzką pychę. A gdzie tą wieżę budowali i dlaczego im zależało żeby sięgnęła nieba? Pewnie na skróty chcieli mieć dostęp do nieba. Czy to wydarzenie historyczne? Dowodów na to brak. Z tą wieżą to było tak: Najpierw zaczęli budować świątynię Bogu. Po pewnym czasie jednak przestali słuchać Boga i zaczęli budować po swojemu. Chcieli się wedrzeć do nieba na skróty, bez udziału Boga. Było tylko jedno wyjście i Bóg pomieszał im języki. Każdy zaczął budować po swojemu. Każdy dalej się trudzi, a budowla jest coraz bardziej dziwaczna. Aby mówić jednym językiem, to trzeba jednak budować na skale, czyli na Komunii. Wtedy instrukcji będzie udzielał Bóg. Nie trzeba budować aż do nieba.Przy codziennej Komunii bez trudu się odnajdziemy. Źródłem jedności ludzi może być tylko Bóg w codziennej Komunii. Wtedy będziemy mówili jednym językiem.

 

Tysiące koncepcji, jak wedrzeć się do nieba.

Bóg mówi jednym językiem i wszyscy, którzy mu służą, rozumieją ten język. Ci, którzy chcą żeby im służono, nie rozumieją tego języka i mówią swoim własnym językiem. Każdy, kto chce rządzić, mówi swoim własnym niepowtarzalnym językiem. Dlatego Bóg mówił - bądźcie sługami. Sługa nie posługuje się swoim własnym językiem ale językiem Boga. Dlatego ci, którzy służą, bez trudu dogadują się ze sobą. Dlaczego powstało tyle Kościołów?Tyle Kościołów ilu władców. Dlaczego wieża Babel miała sięgnąć nieba? Człowiek pyszny nie chciał czekać na łaskę Boga, on sam chciał sobie załatwić dostęp do nieba. On sam chciał ustalać reguły dostępu do nieba. Właśnie na tym polega władza, że to ja decyduję, a nie Bóg. Wmówiono naiwnym, że Bóg dał władzę, a przecież Bóg wyraźnie mówił

---------------------------- Mt 20------------------- 24 Kiedy dziesięciu dowiedziało się o tym, oburzyli się na owych dwóch braci. 25 Wtedy Jezus przywołał ich i powiedział: "Wiecie, że przywódcy narodów trzymają je w jarzmie i że dostojnicy poddają je swojej władczej woli. 26 Nie tak będzie między wami, lecz kto wśród was będzie chciał stać się kimś wielkim, ten będzie waszym sługą; 27 a kto będzie chciał być pierwszy wśród was, będzie waszym niewolnikiem. 28 Jak i Syn Człowieczy przyszedł, nie aby być obsługiwanym, lecz aby służyć i oddać swoje życie jako okup za wielu". -------------------------------------- Władcy czasami dogadują się między sobą ale tylko po to, żeby jeszcze skuteczniej uciskać maluczkich.

N P W Ś C P S
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 2
4 5 6 7 8 9
10 13 15
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Dzisiaj: 18.02.2019