« Czy Paweł wiedział, co czyni? Nieomylnie mówiący wyklęty »

Czy Trydent wiedział, co czyni?

04.07.2018

Czy "ojcowie"Trydentu przeczytali list do Galatów do końca?

Czy „Ojcowie” Trydentu przeczytali list do Galatów do końca?

Przeczytali chyba tylko przeklenstwa Pawła, bo to było im potrzebne do tego, co chcieli zrobić.

Co do dalszej treści listu, to zrobili dokładnie odwrotnie do tego, co Paweł tam pisze.

 

Ga 2

15 My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami. 16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8.

21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.

 

Ga 3

Prawo źródłem przekleństwa7


10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha

Ograniczone zadanie Prawa


23 Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. 24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą14, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. 25 Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy 26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. 27 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28 Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. 29 Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.

 

Tego wszystkiego biskupi trydentu nie przeczytali (raczej mieli to gdzieś, bo nie o zbawienie im chodziło) Piotr zniósł prawo mojżeszowe, bo tego prawa nikt nie był w stanie wypełnić. Chrystus wykupił nas spod prawa.

Teraz Trydent tworzy opasłe tomy przepisów prawa aby nas doprowadzić do zbawienia.

Prawda jest taka, że Trydent na powrót zaprzedał nas w niewolę prawa. Kto pokłada w tym prawie swoją nadzieję? – chyba tylko ci, którzy czerpią z tego prawa korzyści oraz ci, którym wmówiono, że to dla ich dobra.

Wpis w kategorii: Sobór Trydencki

1 Komentarz

 • '''A dopuszczasz myśl że to są tylko symbole?'''
  Nie - takiej myśli nie dopuszczam. Ciała i Krwi Boga nie możemy kontemplować swoimi zmysłami. Boga możemy kontemplować jedynie poprzez "swoją wiarę"
  a raczej przez wiarę, którą daje nam Bóg. Wiara rośnie na Komunii. W przypowieści o siewcy, tą glebą na której wyrasta kłos, jest Ciało i Krew Chrystusa. Mądry siewca rzuca ziarno w glebę. Głupi siewca ciska ziarnem gdzie popadnie, a później się dziwi, że nie widać plonów.

  Wrócę na chwilę do starego tematu.

  Z tym się zgadzam >>>
  Ciała i Krwi Boga nie możemy kontemplować swoimi zmysłami. Boga możemy kontemplować jedynie poprzez "swoją wiarę"
  a raczej przez wiarę, którą daje nam Bóg.

  Z tym też, z jednym zastrzeżeniem powinno się ustalić Czym jest ciało i Krew Jezusa >>>
  W przypowieści o siewcy, tą glebą na której wyrasta kłos, jest Ciało i Krew Chrystusa

  Z tym nie zgadzam dla mnie komunia to symboliczny dodatek dobrze jest ja przyjmować ale oczyszczenie przed przyjęciem jest wielokrotnie ważniejsze >>> Wiara rośnie na Komunii

  "Głupi siewca ciska ziarnem gdzie popadnie," >>>
  No to Jezus jest głupi bo swoje "ziarno" rzucał na wszystkich a tylko a nielicznych "wyrosło"
  Łaska Jezusa jest dla każdego i każdy dostaje jej "ziarno" - na wielu jednak nie wyrasta.

 • J 6
  53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

  Dla mnie to jest najbardziej podstawowa sprawa w nauczaniu Jezusa.
  Porównaj to z przypowieścią o siewcy. Kłos obumiera jak nie ma z czego czerpać. Jezus tutaj wyraźnie mówi, że Życie czerpiemy ze spożywania Jego Ciała i Krwi. Jeżeli przestajemy spożywać to obumieramy, tak jak latorośl odcięta od winnego krzewu.

 • Dobrze Ale co to jest: Jego Ciało i Krew ?

 • Ja należę do Kościoła Katolickiego chociaż mam bardzo dużo uwag krytycznych do jego nauczania.

  Kościół Chrystusa, to pojęcie dużo szersze od KK. Do Kościoła Chrystusa należą wszyscy, którzy wierzą w Żywą obecność Chrystusa w Komunii. Właśnie w tym Konsekrowanym Kawałku Chleba jest Żywy Bóg, który poprzez Komunię napełnia nas Swoim Życiem. Napełnia nas Duchem Świętym. Dopiero wtedy możemy cokolwiek uczynić - możemy służyć Bogu, bo mamy w sobie Boże Życie i słyszymy Jego głos.
  To jest właśnie ta wiara, która daje nam usprawiedliwienie.
  Jezus wyraźnie powiedział podczas ostatniej wieczerzy - To Jest Moje Ciało, To Jest Moja Krew. To właśnie z powodu braku wiary ludzie próbują to konfabulować.

 • Ciąg dalszy tworzenia przez Krzyśka własnych definicji. Krzysiek Ty krzyczysz, że to Trydent podzielił, a sam własne wyrzuciłeś, bez żadnych podstaw, protestantów z Kościoła Chrystusa.
  Ty piszesz: Musimy odrzucić to wszystko, co nas podzieliło.
  Śmieszny jesteś

 • Wiem Kacperku, że jestem śmieszny. Z Jezusa też wielokrotnie się śmiali.
  Dzisiaj też się jeszcze śmieją z tego, co mówił.

 • 5. kacperek29 | Dziś 15:16

  Ciąg dalszy tworzenia przez Krzyśka własnych definicji. Krzysiek Ty krzyczysz, że to Trydent podzielił, a sam własne wyrzuciłeś, bez żadnych podstaw, protestantów z Kościoła Chrystusa.
  Ty piszesz: Musimy odrzucić to wszystko, co nas podzieliło.
  Śmieszny jesteś

  Zasadniczo masz rację nie powinieneś jednak pisać o śmiesznosci
  To nie po chrześcijańsku.

 • Kacperek napisał:
  ''' a sam własne wyrzuciłeś, bez żadnych podstaw, protestantów z Kościoła Chrystusa. '''

  Kacperku - to Trydent wyrzucił protestantów. Kto nigdy nie wierzył i nie wierzy w Żywą obecność Chrystusa w tym Konsekrowanym Kawałku Chleba, ten nigdy do Kościoła Chrystusa nie należał. Nie ma Kościoła Chrystusa bez Chrystusa w centrum Kościoła. Takie jest moje zdanie. To dokładnie jak ci, którzy byli nad jeziorem i słuchali mowy Eucharystycznej ( J6 ) ale nie uwierzyli i odeszli

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (05.07.2018 16:12)
 • Ty czytasz sam siebie? Ty chociaż rozumiesz co piszesz?

 • Wydaje mi sie Kacperku, że nie rozumiesz - dokładnie tak samo, jak tamci nad jeziorem.

 • Masz rację, nie rozumiem jak można pisać o jedności z protestantami, odrzucaniu tego co nas dzieli, a jednocześnie wyrzucaniu ich poza Kościół Chrystusa.

 • A według Ciebie Kacperku, to protestanci są w Kościele Chrystusa?
  A w ogóle, to jak zdefiniujesz - kto jest w kościele Chrystusa?

 • Krzysiu może najpierw odpowiedz na pytanie.

 • Kacperku: Skoro mówisz, że wyrzucam protestantów z Kościoła Chrystusowego, to chcę wiedzieć, czy wg ciebie są w tym Kościele Chrystusowym? Skoro katolicy odmawiają im komunii, to raczej ich do KCh. nie zaliczają. To jest z Twojej strony hipokryzja, jak mówisz, że ich wyrzucam, a sam ich w tym Kościele nie uznajesz. Nie można wyrzucić kogoś, kogo nie ma wewnątrz.

 • Nie odwracaj kota ogonem. W sumie to nie ten wątek, ale trudno już. To Ty piszesz: Musimy odrzucić to wszystko, co nas podzieliło. Pogódźmy się z protestantami dopóki jesteśmy w drodze.
  Jednocześnie piszesz, że protestanci nie są w Kościele Chrystusowym.
  Dlaczego chcesz dogadywać się i ustępować komuś kto nie należy do Kościoła Chrystusowego?

  "Skoro katolicy odmawiają im komunii, to raczej ich do KCh. nie zaliczają." - po raz kolejny prośba doucz się.

 • Kacperek napisał:
  "Skoro katolicy odmawiają im komunii, to raczej ich do KCh. nie zaliczają." - po raz kolejny prośba doucz się.
  Ez 34
  17 Do was zaś, owce moje, tak mówi Pan Bóg: Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły4. 18 Czyż to wam może mało, że spasacie najlepsze pastwisko, by resztę swego pastwiska zdeptać swoimi stopami, że pijecie czystą wodę, by resztę zmącić stopami? 19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami. 20 Dlatego Pan Bóg tak mówi do nich: Oto Ja sam będę prowadził sąd pomiędzy owcą tłustą a owcą chudą. 21 Ponieważ wszystkie zwierzęta słabe odpychaliście bokiem i plecami i popychaliście je swoimi rogami, tak że je przepędzaliście,

  Kacperku: Do stada zaliczają tylko te owce, które karmią. Nie zaliczają tych, których nie karmią tylko przepędzają.
  Kto owce głodzi, ten będzie winien ich śmierci.

 • TrawaPsa napisał:
  """No to Jezus jest głupi bo swoje "ziarno" rzucał na wszystkich a tylko a nielicznych "wyrosło""""

  Jezus przygotował ziarno i przygotował glebę. Siali apostołowie.

 • Krzysiekniepieklo:

  "Tego wszystkiego biskupi trydentu nie przeczytali (raczej mieli to gdzieś, bo nie o zbawienie im chodziło) Piotr zniósł prawo mojżeszowe, bo tego prawa nikt nie był w stanie wypełnić. Chrystus wykupił nas spod prawa.

  Teraz Trydent tworzy opasłe tomy przepisów prawa aby nas doprowadzić do zbawienia.

  Prawda jest taka, że Trydent na powrót zaprzedał nas w niewolę prawa. Kto pokłada w tym prawie swoją nadzieję? – chyba tylko ci, którzy czerpią z tego prawa korzyści oraz ci, którym wmówiono, że to dla ich dobra. "

  Prawda jest taka, że ze wszystkich sił, jak to jest typowe u odstępców od wiary, szukasz "uzasadnienia", które pozwoli Ci na odrzucenie nauczania Kościoła nie pasującego do tego, co sobie wymyśliłeś. Sobór Trydencki jasno i jednoznacznie określa prawdy wiary, które są sprzeczne z Twoimi wymysłami, więc, nie będąc w stanie przyznać się do błędu i zmiany przekonań, idziesz w zaparte i oskarżasz o odstępstwo biskupów.

 • W tym, co pisał trydent, są też herezje - chociażby o bezkrwawej ofierze Mszy.

 • NIE TY jesteś powołany do orzekania co jest, a co nie jest herezją.

 • A jaką wiedzę masz Ty, do czego mnie Bóg powołał? Co jest herezją, może orzekać tylko Bóg.

 • Gdyby Bóg Cię powołał do rozstrzygania co jest, a co nie jest herezją, to miałbyś święcenia biskupie. A że nie masz, to spawa jest jasna. :)

  Aha... To, że sobie coś wymyślisz na temat Boga (np. "Co jest herezją, może orzekać tylko Bóg."), nie oznacza jeszcze, że jest to prawda.

 • Yarpen: cieszę się niezmiernie, że nie rzucasz na mnie swoimi przekleństwami, tylko straszysz mnie przekleństwami Pawła i trydentu. Cieszy mnie niezmiernie, że nie chcesz ich naśladować. Jezus mówił, że mamy Go naśladować. Żaden apostoł nie mówił aby go naśladować. Kościół jednak woli naśladować Pawła.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (10.07.2018 20:21)
 • Nie mam władzy aby Cię ekskomunikować, więc nie mogę obrzucać Cię przekleństwami. Jedyne, co mogę, to przestrzegać przed głoszeniem wymyślonej przez Ciebie Ewangelii wskazując na to, co napisał św. Paweł.

  Aha...

  "Jezus mówił, że mamy Go naśladować. Żaden apostoł nie mówił aby go naśladować."

  Znowu pokazałeś, że Biblii nie znasz, a się wymądrzasz:

  Flp 3:17
  17. Bądźcie, bracia, wszyscy razem moimi naśladowcami i wpatrujcie się w tych, którzy tak postępują, jak tego wzór macie w nas.
  (BT)

  Co śmieszniejsze, to jest to fragment znienawidzonego przez Ciebie, bo zaprzeczającego Twoim wymysłom, nauczania św. Pawła.

 • I jeszcze jedno: Jak otrzymasz święcenia biskupie, to będziesz mógł zabrać się za ocenę nauczania Kościoła pod kątem tego, czy jest prawidłowe.

 • ””Flp 3:17
  17. Bądźcie, bracia, wszyscy razem moimi naśladowcami i wpatrujcie się w tych, którzy tak postępują, jak tego wzór macie w nas.
  (BT)”””
  Tutaj Yarpen mnie zagiołeś. Znasz biblię lepiej ode mnie.
  Tyle, że Jezus mówił żeby Jego naśladować. Paweł widocznie uważał, że ma lepszy wzór do naśladowania.

  „””I jeszcze jedno: Jak otrzymasz święcenia biskupie, to będziesz mógł zabrać się za ocenę nauczania Kościoła pod kątem tego, czy jest prawidłowe.”””

  1Kor 12
  28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania?

  Jak widzisz Yarpen to Bóg ustanawia również proroków. Biskup jest od rządzenia, a prorok jest od tego żeby Wykonać to, co Bóg mu zlecił. Prorok może nawet opieprzyć papieża. Nie wiem, czy pamiętasz ale Paweł opieprzał Piotra w pewnej sytuacji.

 • Prawdziwy prorok, który jest posłany przez Jahwe, NIE ZAPRZECZA nauczaniu, które zostało objawione przez Boga. Ty zaś wielokrotnie tak robiłeś (nie mówiąc już o podważaniu roli biskupów, Kościoła czy odrzucaniu nauczania apostolskiego), co jasno i jednoznacznie pokazuje, że NIE zostałeś posłany przez Boga, a jedynie (w najlepszym wypadku) przez własne ego.

  I jeszcze jedno:
  Święty Paweł naśladował Chrystusa. Tyle, że jak zwykle w swojej ignorancji nie masz o tym zielonego pojęcia.

  1 Kor 11:1
  1. Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.
  (BT)

  A naśladowanie Apostołów, wbrew Twoim urojeniom, NIE JEST w żaden sposób sprzeczne z nauczaniem Zbawiciela: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje" (Mt 16:24). Co jak co, ale poza św. Janem, wszyscy Apostołowie zginęli śmiercią męczeńską i stanowią wzór do naśladowania.


 • Nie sądzisz Yarpen, że Chrystus jest dostatecznie dobrym wzorem do naśladowania i lepszego wzoru nie potrzebujemy?

 • Sądzę, że jak zwykle, kiedy Biblia zaprzeczyła Twoim wymysłom, usiłujesz udawać, że rzeczywistość jest inna i to Ty masz rację. No, ale już do tego przywykłem, że jeżeli fakty przeczą Twoim poglądom, to tym gorzej dla faktów. Nawet, jeżeli jest to fragment Pisma Świętego.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd