« Wyjście z Egiptu Czy Trydent wiedział, co czyni? »

Czy Paweł wiedział, co czyni?

04.07.2018

Z listu do Galatów

                                                                                           Czy Paweł wiedział, co czyni?

 

W liście do galatów Paweł napisał taki tekst:

Prawdziwa Ewangelia


6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Rdz 4

10 Rzekł Bóg: «Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! 11 Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12 Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!

 

Tutaj mamy objaśnienie, jak należy rozumieć słowa – „niech będzie przeklęty”  Oznaczają one mniej wiecej – niech ci się wiedzie jak najgorzej.

 

Dalej w liście do Galatów Paweł pisze:

                                                                              Prawo źródłem przekleństwa7


10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha

 

Na podstawie tych słów z listu do Galatów – „niech będzie przeklęty” napisano przepisy prawa, które stało się przekleństwem dla Kościoła. Trydent, to najboleśniejsza rana na Ciele Chrystusa. Rana ta nie zagoi się dopóki to prawo będzie obowiązywać. Nie ma żadnej możliwości zjednoczenia Kościoła dopóki prawo Trydentu będzie obowiązywać.

Ga

Zasady Ewangelii Pawłowej7


15 My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami. 16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8.

 

Zadziwia mnie, z jaką wyższością katolicy odnoszą się do protestantów. To są właśnie skutki grzechu trydentu. Jezus na ten temat mówił tak:


Piąte przykazanie


21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 9 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.

 

Musimy odrzucić to wszystko, co nas podzieliło. Pogódźmy się z protestantami dopóki jesteśmy w drodze.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie.

  tutaj kluczowe jest słowo usprawiedliwienie
  Oznacz ono że "prawo" nie usprawiedliwia grzechów - każde odstępstwo od prawa to mniejszy lub większy grzech
  przestrzeganie prawa nie zmywa tych grzechów
  To miłośc i wiara Jezusa je usprawiedliwia - przebacza

 • Prawo usprawiedliwia złamanie prawa dopiero po odbyciu kary przypisanej do przewinienia. tyle, że karą za grzech jest śmierć. Tej kary nie da sie odpękać, bo to jest kara ostateczna. Tą karę wziął na siebie Jezus. Usprawiedliwienie następuje dopiero wtedy, kiedy powołamy się na jego ofiarę. Kiedy spożyjemy Jego Ciało i Krew. To On przywraca nam utracone Życie. Spowiedź. to jest obmycie z grzechów (darowanie kary) ale to nie przywraca Życia. Bóg musi w nas tchnąć nowe Życie, a to następuje dopiero poprzez spożycie Ciała i Krwi Chrystusa. Właśnie poprzez wiarę.

 • Musimy odrzucić to wszystko, co nas podzieliło. Pogódźmy się z protestantami dopóki jesteśmy w drodze - dlaczego nie odrzucisz Komunii?

 • 2. krzysiekniepieklo | Dziś 12:20

  Prawo usprawiedliwia złamanie prawa dopiero po odbyciu kary przypisanej do przewinienia. tyle, że karą za grzech jest śmierć. Tej kary nie da sie odpękać, bo to jest kara ostateczna. Tą karę wziął na siebie Jezus. Usprawiedliwienie następuje dopiero wtedy, kiedy powołamy się na jego ofiarę. Kiedy spożyjemy Jego Ciało i Krew. To On przywraca nam utracone Życie. Spowiedź. to jest obmycie z grzechów (darowanie kary) ale to nie przywraca Życia. Bóg musi w nas tchnąć nowe Życie, a to następuje dopiero poprzez spożycie Ciała i Krwi Chrystusa. Właśnie poprzez wiarę.

  No i wracamy do najważniejszego co to jest ciało i Krew ?

 • 3. kacperek29 | Dziś 13:01

  Musimy odrzucić to wszystko, co nas podzieliło. Pogódźmy się z protestantami dopóki jesteśmy w drodze - dlaczego nie odrzucisz Komunii?

  Nie jestem protestantem nie wieżę w wielką ważność komunii i nie przeszkadza mi przywiązanie do komunii krzyśka
  daczego niby ma odrzucić komunię ?
  niech oni tka jak ja odrzucą swoje uprzedzenia
  sporo już z K. piasliśmy o komunii wie że mam inny pogląd a mimo to ani razu na mnie nie najeżdzał i nie obrażał

 • 3. kacperek29 | Dziś 13:01

  Musimy odrzucić to wszystko, co nas podzieliło. Pogódźmy się z protestantami dopóki jesteśmy w drodze - dlaczego nie odrzucisz Komunii?

  To myślisz Kacperku, że o Komunię się z protestantami pokłóciliśmy?
  Nie Kacperku. To Trydent nas podzielił definitywnie. Tam nie o wiarę chodziło ale o władzę.

 • Znowu ciąg dalszy Twoich urojeń. Wróć do książek i zapoznaj się z historią.

 • Kacperku: prawda jest ukryta w archiwach watykańskich. Jak dotąd nikogo tam nie wpuszczają. Z historii prawdy się nie dowiesz, bo została przykryta stertą kłamstwa. Wiadomo tylko, że wylano może krwi ale do tej krwi nikt nie chce się przyznać.

 • Tak oczywiście kolejny wielbiciel teorii spiskowej. Problemy z nauką w szkole? Zapewne wszyscy protestanci itp. byli przekupieni przez Watykan, Luter pewnie to też agent Watykanu.

 • Kacperku: ty zupełnie nie znasz historii. Poszło o to, że to tamci mieli płacić ale nie chcieli. Dlatego ścigano ich mieczem. Tam poszło nie o wiarę ale o politykę, która z wiarą nie miała nic wspólnego.

 • Krzysiek Ty znasz historię w swojej własnej wizji, jak wszystko. Szkoda, że to ma nie wiele wspólnego z prawdą.

 • Możesz wytłumaczyć co chcesz odrzucić z tego co nas dzieli, skoro Ty nawet z Kościoła Chrystusa wyrzuciłeś protestantów? Może z Biblii wyrzucić księgi, które nie pasują protestantom?

 • Kacperek napisał:
  '''Możesz wytłumaczyć co chcesz odrzucić z tego co nas dzieli'''
  Już pisałem. trzeba odrzucić Trydent, który był napisany językiem nienawiści.

  To będzie taki cud, że nawet prawosławni się przyłączą do szukania jedności wśród chrześcijan.

  Tylko w duchu służby można odnaleźć jedność. Tylko Jezus poprzez komunię może nas zjednoczyć. Jeśli zjednoczą się ci, którzy wierzą w Komunię, to reszta widząc taki cud, też uwierzy,

 • Po pierwsze co oznacza odrzucić Trydent? Jeżeli dekret Soboru wymienia księgi Biblii to należy to odrzucić i każdy ma sobie wybierać własne księgi? Odrzucenie Trydentu to odrzucenie nauczania?
  Ty chociaż wiesz czym jest ekumenizm i jak wyglądają rozmowy z Prawosławiem i czym się różnimy?
  I znowu bełkot na temat Komunii. Katolicy przyjmują Komunię, prawosławni przyjmują Komunię a jakoś jedności nie ma. Nie mówiąc już o tym, że Ty przyjmujesz Komunie a zachowujesz jedność tylko z samym sobą.

 • Kacperku: Kościół musi radykalnie zmienić język przekazu. Jezus w swoim nauczaniu nic nie wymuszał ale dawał tylko wskazówki postępowania. Jezus nikogo nie wyklinał i nikogo nie wyrzucał. Co najwyżej mówił gorzkie słowa.
  Pozostawiał każdemu wolny wybór. W trydencie jest bardzo wiele pięknych tłumaczeń ale wszystko zostało przykryte przekleństwami i te przekleństwa należy odrzucić. Co do komunii, to zapytaj się tych, którzy jeżdżą do swojego Kościoła nieraz po sto kilometrów żeby przyjąć komunię, a mają siostrzany Kościół obok, czy jeśli by oficjalnie pozwolono przyjmować Komunię wszędzie tam, gdzie wierzą w obecność Jezusa w Konsekrowanym kawałku chleba, to by jeździli te sto kilometrów, czy nie? Skoro ekumenizm w podstawowej sprawie nie może się dogadać, to znaczy, że to tylko pozory.

  Co do mnie, to prorok co do zasady jest sam. To fałszywi prorocy szukają uznania i chwały dla siebie.Jak ludzie zaczną żebrać o Boże miłosierdzie, to moja rola będzie się powoli kończyć. Aby założyć ten wór pokutny, to trzeba najpierw dojrzeć swoją nędzę. To jest właśnie moja rola i dlatego jestem tak wkurzający.

 • "W trydencie jest bardzo wiele pięknych tłumaczeń ale wszystko zostało przykryte przekleństwami i te przekleństwa należy odrzucić. "

  Nie dziwne, że chcesz je odrzucić (podobnie jak te św. Pawła), bo są one bolesnym przypomnieniem, że masz wierzyć i nauczać tak, jak podaje Kościół, a nie zgodnie z tym, co sam sobie wymyśliłeś. Trydent wskazuje ramy, poza które katolikowi wychodzić nie wolno, a odstępca na to się nie godzi, bo siebie samego uważa za nieomylnego i nikt nie ma prawa mówić mu, iż gdzieś błądzi.

 • ''''masz wierzyć i nauczać tak, jak podaje Kościół,''''

  Słowo Boga zostało zapisane w Ewangeliach i to jest nauczanie Jezusa.
  Jest tylko jeden nauczyciel - Chrystus. To nas obowiązuje, co powiedział Jezus.

  Chcesz wierzyć w nauczycieli Trydentu, to Twój wybór. - Powołaj się na ich ofiarę.

  '''uważa za nieomylnego i nikt nie ma prawa mówić mu, iż gdzieś błądzi."""

  - to uważasz, że odmówiłem Ci tego prawa, o którym tutaj piszesz?

 • Gdybyś zapomniał: To Kościół, a nie Pismo Święte, jest "filarem i podporą prawdy". I choćbyś nawet wyszedł z siebie, to słów Chrystusa na temat "jednego nauczyciela" nie można interpretować tak, jak Ty to sobie wymyśliłeś, bo Apostołowie (jak by nie patrzeć UCZNIOWIE Zbawiciela) przekazali nieco inne rozumienie tych słów, kiedy w ramach głoszonej Ewangelii zapisali te słowa:

  Rz 12:6-8
  6. Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa - [do stosowania] zgodnie z wiarą;
  7. bądź to urząd diakona - dla wykonywania czynności diakońskich; bądź URZĄD NAUCZYCIELA - dla wypełniania czynności nauczycielskich;
  8. bądź dar upominania - dla karcenia. Kto zajmuje się rozdawaniem, [niech to czyni] ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, [niech działa] z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, [niech to czyni] ochoczo.
  (BT)

  No, ale widać wg Ciebie Apostołowie to banda durniów i odstępców od wiary, skoro głosili "inaczej", niż to robił Chrystus.

  Swoją drogą: Skoro Apostołowie źle nauczali w Dziejach Apostolskich, Listach i Apokalipsie, to nie możesz mieć pewności, iż to, co jest w Ewangeliach, to rzeczywiście słowa Zbawiciela. Wszak te cztery księgi nie spadły z nieba, tylko zostały spisane przez APOSTOŁÓW (odpowiednio św. Mateusza i św. Jana), lub ich UCZNIÓW (św. Marek i św. Łukasz).

 • """"bądź URZĄD NAUCZYCIELA - dla wypełniania czynności nauczycielskich;""""

  Yarpen; Nauczyciel jest jeden - to znaczy,że nauka jest jedna i pochodzi właśnie od Tego Jednego Nauczyciela. Nie ma tak, że nauczyciele mogą głosić swoje własne nauki oderwane od nauki Jezusa. Takie nauczanie prowadzi do przykrywania Prawdy kłamstwem. Nauczanie Jezusa jest Źródłem Prawdy. Kto nie czerpie ze Źródła, mąci tylko wodę.

 • Czyli standard odstępcy: Jak Biblia zaprzecza temu, co odstępca głosi, to tym gorzej dla Biblii.

 • Yarpen: a jak jest dzisiaj? - Jest program nauczania i ten program ma nauczyciel realizować. Kto nie jest uczniem Chrystusa, ten jest nauczycielem kłamstwa. (dla jasności - mówię tutaj o wierze)

 • Pogadamy o tym jak przestaniesz zaprzeczać Apostołom i przyjmiesz to, co głosili, a za nimi naucza Kościół na temat urzędu nauczycielskiego i tych, którzy go sprawują. Na ten moment nie będę tracił czasu aby cokolwiek wyjaśniać, a jak chcesz wiedzieć więcej, to zapraszam chociażby do Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd