Wyjście z Egiptu

krzysiekniepieklo

dodane 2018-07-03 12:45

i w drodze

                                           Wyjście z Egiptu

 

W jaki sposób możemy się wyzwolić z niewoli grzechu? Instrukcję – jak iść do ziemi obiecanej, Bóg nam przedstawił w Księdze Wyjścia.

Czy Żydzi sobie postanowili, że opuszczą Egipt, bo już mieli dość upodlenia w jakim tam żyli i potem zrealizowali swoje postanowienie? No nie. Tak łatwo nie mieli.

Najpierw zaczęli jęczeć z powodu warunków, w jakich przyszło im żyć. Zdawało im się, że są nie do zniesienia.

Zmuszano ich do ciężkiej pracy ale owoce tej pracy konsumował kto inny. Mieli tylko prawo do ochłapów ze stołu swych panów. Poddawani byli brutalnej przemocy Ich pan mógł zabić każdego z nich, tak jak się zabija psa (to akurat nie dotyczy dzisiejszych czasów) Ich jęczenie usłyszał Bóg i posłał im Mojżesza aby ich wyrwać z niewoli egipskiej.

Konfesjonał, to jest właśnie to miejsce, gdzie powinniśmy jęczeć przed Bogiem z powodu swego zniewolenia i beznadziejności swojej sytuacji oraz błagać o pomoc.

 

1, Pierwszy warunek wyzwolenia się z grzechów – to dostrzeżenie upodlenia życia w grzechu, beznadziejności swojej sytuacji i błaganie Boga o ratunek.

Mojżesz poszedł od faraona i przedstawił żądanie Boga aby wypuścił izraelitów z Egiptu. Faraon nie miał zamiaru pozbywać się prawie darmowej siły roboczej. Następuje nacisk Boga na faraona i kolejne plagi egipskie. Faraon ulega dopiero przy dziesiątej pladze, która niesie śmierć. Aby chronić Izraela przed tą plagą, Bóg każe im złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy. To jest ostateczny argument i faraon ulega.

Dzisiaj, aby szatan nas wypuścił z niewoli grzechu, też musimy użyć tego ostatecznego argumentu. Tego szatan nie zdzierży.

2, Drugi warunek – musimy złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy ze skruchą z powodu własnych grzechów.

Aby wyjść z Egiptu, to trzeba dużo odwagi, bo w Egipcie wiadomo jak jest, a ruszając w drogę idziemy na pustynię i musimy zaufać Bogu, że warto w tą drogę razem z Nim wyruszyć. Trzeba zdać sobie sprawę, że nie będzie łatwo, i że szatan będzie nas ścigał. Aby starczyło nam sił, to trzeba spożywać ten pokarm z nieba, który nam Bóg dał. Właśnie po to nam dał żeby nam starczyło sił.

Schemat należy powtarzać aż do skutku – aż do bram ziemi obiecanej. Oczyszczanie z grzechów trwa przez całe życie.

Jeśli oczyścimy się z jednego grzechu, to wyłania nam się następny, którego do tej pory nie dostrzegaliśmy.

Szczęśliwi ci, których Bóg zdąży oczyścić jeszcze tutaj na ziemi.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

 

N P W Ś C P S
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 2
4 5 6 7 8 9
10 13 15
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Dzisiaj: 19.02.2019