« Komunia dla każdego 13 Jak rozumiem Komunię? »

Dlaczego codzienna Komunia?

01.07.2018

Chleb z nieba naszą codziennością w drodze do Ojca

Jak już Bóg wyrwał Izraelitów z niewoli egipskiej, to na drodze do ziemi obiecanej karmił ich codziennie chlebem z nieba - manną. Jezus też przyrównuje pokarm, który nam dał na drogę do nieba z manną.

J6

31 Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Dał im do jedzenia chleb z nieba»332 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba433 Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».

48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 

 

Żydzi mannę jedli codziennie w drodze do ziemi obiecanej. Skoro Jezus stał się chlebem, a Żydzi chleb jedli codziennie, to znaczy, że Komunia powinna być naszym chlebem powszednim. Szczegłonie wtedy, kiedy Jezus mówi, że od tego zależy nasze Życie.

 

Łk 14

16 Jezus mu odpowiedział: «Pewien człowiek wyprawił wielką ucztę i zaprosił wielu. 17 Kiedy nadszedł czas uczty, posłał swego sługę, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe318 Wtedy zaczęli się wszyscy jednomyślnie wymawiać. Pierwszy kazał mu powiedzieć: "Kupiłem pole, muszę wyjść, aby je obejrzeć; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego!" 19 Drugi rzekł: "Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego!" 20 Jeszcze inny rzekł: "Poślubiłem żonę i dlatego nie mogę przyjść". 

 

To są błahe wymówki codzienności. Mamy mnóstwo błahych wymówek aby w dzień powszedni na ucztę Chrystusa nie przyjść. Ktoś nam wmówił, że nie ma takiej potrzeby, że nie warto. Jest mnóstwo innych ważniejszych spraw. Tyle, że nasza miłość coraz bardziej kuleje. Żyjemy w coraz większym stresie wyobcowani społecznie. Boimy się każdego intruza, który chce wtargnąć do naszego świata. Taki świat, to nie jest świat Boga. Do tego świata, gdzie jest Bóg, można wejść poprzez codzienną Komunię.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

 

Wpis w kategorii: Codzienna Komunia

1 Komentarz

 • Krzysiu, jak chcesz mnozyc w nieskonczonosc ten sam temat to ja spadam.
  Jesli chcesz kontynuowac to w poprzednim watku.
  To co wydziwiasz z tym tematem i go powielasz to nic innego jak nabijanie frekwencji na twoim blogu.
  Jesli chcesz dyskusji na ten temat to wroc do wczesniejszego watku i odpowiadaj na wpisy.
  z pewnoscia pozostali sie ze mna zgodza i mysle ze zrobia to samo.

 • Krzysiekniepielko ma hopla na punkcie Komunii Świętej i jej codziennego przyjmowania, więc trzeba się przyzwyczaić, że wraca do tej kwestii niczym katarynka. Właśnie za to wywalono go z forów na wiara.pl i po raz pierwszy na katolik.pl, bo w każdym temacie, nieważne czego by dotyczył, wcześniej czy później przechodził do agitacji na rzecz codziennego przystępowania do Komunii.

 • Yarpen_Zirgin
  A za co wyleciał drugim razem?

 • Za naruszenie umowy z moderatorami.

 • Krzysiekniepieklo:

  Komunia Święta przyjmowana codziennie to oczywiście coś dobrego, ale wbij sobie wreszcie do głowy: Nikt nigdy nie powiedział (w tym Chrystus lub Apostołowie), że codzienne przystępowanie do Komunii jest warunkiem zbawienia czy prawidłowego rozumienia Biblii. Ba! Św. Piotr, kiedy wskazuje kto błędnie rozumie Pisma, wymienia ludzi NIEDOUCZONYCH i MAŁO UTWIERDZONYCH, a nie "nie przystępujących codziennie do Komunii" (por. 2 Ptr 3,14-16).

 • ''' MAŁO UTWIERDZONYCH, ''''

  To właśnie ci, którzy rzadko przystępują do Komunii.

  """"Nikt nigdy nie powiedział (w tym Chrystus lub Apostołowie), że codzienne przystępowanie do Komunii jest warunkiem zbawienia czy prawidłowego rozumienia """"""
  Ja tez tak nie mówiłem, że to jest warunek. Ja mówię, że to bardzo pomaga.
  Skoro Bóg złożył tak wielką ofiarę aby w ten sposób się z nami zjednoczyć, to nie trzeba się długo zastanawiać żeby zrozumieć, jak to jest ważne.

 • krzysiekniepieklo:

  << ''' MAŁO UTWIERDZONYCH, ''''

  To właśnie ci, którzy rzadko przystępują do Komunii.>>

  To TWOJA nauka. Ani Chrystus, ani Apostołowie, ani tym bardziej Kościół niczego takiego nie głosili ani nie głoszą.

  "Ja tez tak nie mówiłem, że to jest warunek. Ja mówię, że to bardzo pomaga."

  To dziwne, bo jakoś mimo, jak twierdzisz, codziennej Komunii Świętej, tworzysz coraz to nowe odstępstwa i herezje.

  "Skoro Bóg złożył tak wielką ofiarę aby w ten sposób się z nami zjednoczyć, to nie trzeba się długo zastanawiać żeby zrozumieć, jak to jest ważne."

  Jest ważne, ale nie tak jak Ty to malujesz. Ani Chrystus, ani Apostołowie, ani Kościół nigdy i nigdzie nie głosili, że trzeba codziennie przystępować do Komunii. To jest TWÓJ wymysł i TWÓJ "hyź".

 • "Żydzi mannę jedli codziennie w drodze do ziemi obiecanej. Skoro Jezus stał się chlebem, a Żydzi chleb jedli codziennie, to znaczy, że Komunia powinna być naszym chlebem powszednim. Szczegłonie wtedy, kiedy Jezus mówi, że od tego zależy nasze Życie."

  Krzysztofie z przykrością muszę przyznać rację tym którzy piszą że masz obsesję na punkcie Komunii.
  Tłumaczymy ci że komunia to tylko dodatek do Dobrego życia zgodnego z Ewangelią i nakazami Boga - codzienne przyjmowanie nie jest konieczne tak jak codziennie nie musisz jeść warzyw.
  A Ty ciągle swoje.
  Przeczytaj ze zrozumieniem przypowieść o "Bogatym młodzieńcu" zobaczysz że komunia nie jest niezbędna do zbawienia co więcej w Jezusa też wierzyć nie musisz co jest wyraźnie napisane w "grzechy przeciwko Duchowi świętemu" Mateusz 12,31-32
  Jak chcesz to tu masz wytłumaczenie
  https://biegnacypies.blogspot.com/2018/04/mateusz-1231-32-grzechy-przeciwko.html
  Niestety prawdą jest ot że ignorujesz w Ewangelii wszystko to co nie pasuje do twojej teorii.
  np. to "a Żydzi chleb jedli codziennie" >>> zignorowałeś żydzi pomarli

 • '''' zignorowałeś żydzi pomarli ''''
  To chyba Ty zignorowałeś to, co umieściłem we wpisie.


  """"48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». """"

  Tutaj Jezus wyraźnie mówi, że kto spożywa Komunię - nie umrze.

 • Owszem. Tyle, że wbrew Twoim przekonaniom, Chrystus NIGDY i NIGDZIE nie powiedział, że aby człowiek został przez niego wskrzeszony i miał życie wieczne, musi codziennie przyjmować Komunię Świętą.


 • """"50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.""""
  Tutaj jest mowa o duszy ludzkiej. Ty chcesz wskrzeszać to, co wg. Jezusa nie umrze. Wskrzeszać można tylko tych, co umarli. Tych, którzy zbyt rzadko ten chleb spożywali. Właśnie o takich jest Ez 37. Oni zaczęli spożywać i stanęli na nogi --- wojsko bardzo wielkie--- Wojsko jest od tego żeby walczyć. Oni stanęli do walki z szatanem.

 • Dalej prezentujesz swoje urojenia. Chcesz twierdzić, że trzeba często (czyt. "codziennie") przystępować do Komunii? Przytocz fragment nauczania Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, w którym to ZAPISANO.

 • Krzysztofie - kiedyś dyskutowałem z księdzem o zabójstwie.
  Po zajrzeniu do Wikipedii okazało się że nasze poglądy były dokładnie takie same.
  A przyczyną dyskusji było to że nie dokładnie znałem definicję zabójstwa.
  Napisz czym dla Ciebie jest Komunia.
  Może się okazać że myślimy tak samo.
  Tylko nie pisz że to Ciał i i Krew Jezusa - a jeżeli tak napiszesz to wyjaśnij czym jest Ciało i Krew Jezusa.

 • TrawaPsa:

  "Napisz czym dla Ciebie jest Komunia.
  (...)
  Tylko nie pisz że to Ciał i i Krew Jezusa - a jeżeli tak napiszesz to wyjaśnij czym jest Ciało i Krew Jezusa."

  Idź i polemizuj Chrystusem:

  Mt 26,26-28
  (26): A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i, odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: "Bierzcie i jedzcie, TO JEST CIAŁO MOJE". (27): Następnie wziął kielich i, odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: "Pijcie z niego wszyscy; (28): bo TO JEST MOJA KREW PRZYMIERZA, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

 • Yarpen
  Jesteś pozbawiony umiejętności czytania ze zrozumieniem.

  TO JEST CIAŁO MOJE
  rozumiem że dla ciebie apostołowie dostali chleb, który w ich ustach zmienił się w mięso - kanibale żarli swojego boga.
  TO JEST MOJA KREW PRZYMIERZA - a na koniec nachlali się krwią boga
  Ciało i Krew to symbole - poprosiłem Krzyśka żeby napisał czego symbolem są dal niego
  a to napisałem żeby nie mógł się łatwo wykpić z odpowiedzi >>> "a jeżeli tak napiszesz to wyjaśnij czym jest Ciało i Krew Jezusa." <<<
  SYMBOLE + czytanie ze zrozumieniem jak to ogarniesz można będzie z tobą dyskutować -TERAZ nie

 • Napisałem Ci w nowym wpisie - Jak rozumiem Komunię.

 • TrawaPsa:
  Herezja o symbolicznym spożywaniu Ciała i Krwi Chrystusa jest młoda. Apostołowie, a za nimi Kościół, od początku głosi, że spożywamy rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa. Ba! Sam Chrystus, kiedy jego uczniowie i Apostołowie po przemowie zapisanej w 6 rozdziale Ewangelii wg. św. Jana zrozumieli zawarte w niej nauczanie dosłownie, nie zaprotestował ani nie sprostował ich rozumienia.

 • Tutaj Yarpen się z Tobą zgodzę. Tam nad jeziorem wszyscy potraktowali słowa Jezusa dosłownie. Odeszli, bo nie byli w stanie uwierzyć. Zostało przy Nim dwunastu. Oni też nie rozumieli ale wierzyli Jezusowi i dlatego zostali.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd