« Anonim nie wejdzie Komunia dla każdego 13 »

Anonim nie wejdzie (2)

27.06.2018

Dziel i rządź

Nie wiem, dlaczego się skupiliście na tym, że ja mam do Was pretensje o Waszą anonimowość.

To akurat wynika z polityki faraona naszych czasów. Jest na świecie grupa najbogatszych ludzi na świecie, którzy starają się zrobić z nas niewolników. Formalnie jesteśmy wolni, a tak naprawdę, to coraz mniej nam wolno. Bogaci kradną miliardy, a biedaka wsadzają do więzienia za drobiazgi. Ich polityka opiera się na dzieleniu społeczeństwa i izolowaniu jednych od drugich. Robią z nas bezładną masę niezdolną do jakiegokolwiek społecznego działania. Urządzają nam życie na każdym kroku. Grają na strachu i naszych namiętnościach. Tak jak Bóg wyrwał Izraelitów z niewoli faraona, tak dzisiaj też może nas wyrwać z łap tych, którzy nas zniewalają. Trzeba tylko podjąć decyzję, że chcemy za Bogiem iść. Anonimowo nikogo nie przekonamy. Zacznijmy szukać tego, co nas łączy. Przecież Jezus powiedział, że braćmi jesteśmy. To Bóg doprowadzi nas do jedności, stopniowo usuwając to wszystko, co nas dzieli.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • Czyzbys jawnie chcial przeciwstawiac sie wladzy planujac rewolucje?
  Na Syberii jet masa grobow tych co byli znani a teraz sa nieznani.

 • "To Bóg doprowadzi nas do jedności, stopniowo usuwając to wszystko, co nas dzieli."

  Błąd. Bóg prowadzi do jedności przyprowadzając wszystkich do siebie i swojego Kościoła, a nie likwidując "różnice".

 • Zasadniczo jest tak że napisałeś prawdę, o tym jak nas zniewalają i co możemy z tym zrobić.
  "To Bóg doprowadzi nas do jedności, stopniowo usuwając to wszystko, co nas dzieli." - Z tym jednak nie mogę się zgodzić.
  Bóg dał nam wolną wolę i sami musimy siebie "doprowadzić".
  A jak nam się nie uda to On doprowadzi na Apokalipsą.

 • '''''' "To Bóg doprowadzi nas do jedności, stopniowo usuwając to wszystko, co nas dzieli." - Z tym jednak nie mogę się zgodzić.''''''''

  Bóg doprowadzi do jedności tylko tych, którzy chcą Bogu służyć.

  '''''''A jak nam się nie uda to On doprowadzi na Apokalipsą.''''''''

  Apokalipsa już się dzieje. Niewielu to dostrzega.
  Bóg chce nam pomóc wyrwać się z niewoli. Trzeba dostrzec to swoje zniewolenie i chcieć się wyrwać. Trzeba uwierzyć Bogu. Trzeba społecznego działania. Właśnie przez codzienną komunię Bóg poprowadzi nas do zwycięstwa.

 • "Pan Jezus na ten temat powiedział tak „weźmijcie Ducha Świętego ,którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone ,a którym zatrzymacie są im zatrzymane” stąd wynika ,że to Duch Święty odpuszcza grzechy a nie ksiądz."

  Przeczytałem to na twoim blogu.
  Nie zgadzam się z takim rozumieniem słów "którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone"
  To my ludzie odpuszczamy grzechy - przebaczając tym którzy nam zawinili.
  Jeżeli komuś przebaczymy to Bóg nie będzie kogoś karał za grzech przebaczony.
  Jeżeli nie przebaczymy to uwzględni ten grzech na Sądzie Ostatecznym.
  Odpuszczenie Boskie jest wynikiem odpuszczenia grzechu przez tego którego grzechem skrzywdzono.
  Ksiądz nie ma tu oczywiście nic do gadania.
  Ale i Duch się nie miesza.
  To nasza ludzka moc dana nam przez Boga.
  Dodatkowo jest tak że Bogu miłe jest to kiedy odpuszczamy innym grzech - przebaczamy.

  ps. czytałem twoje apisy na forum - podoba mi się jak piszesz - ale źle się to czyta - przenieś się na blogspot - tam łatwiej sformatować tekst czytelnikowi łatwiej się w tym odnaleźć.

 • 1. Gość | Dziś 00:30

  ''Czyzbys jawnie chcial przeciwstawiac sie wladzy planujac rewolucje?
  Na Syberii jet masa grobow tych co byli znani a teraz sa nieznani.'''

  Bóg ich zna. Nie zna tych, którzy dopuszczają się niesprawiedliwości.
  Dla mnie grób między tymi ludźmi nie był by żadną ujmą.

  Codzienna Komunia, to faktycznie była by dla wielu rewolucja. Z taką rewolucją niegodziwa władza nie miała by żadnych szans.

  Nie jesteście sobie w stanie wyobrazić upadku dzisiejszego faraona opartego na pieniądzu. Wystarczy tylko nie brać srebrników i wykonywać tylko to, co jest zgodne z dekalogiem - z przykazaniem miłości bliźniego. Kolos runie. kolos stoi na glinianych nogach.

 • "Wystarczy tylko nie brać srebrników i wykonywać tylko to, co jest zgodne z dekalogiem - z przykazaniem miłości bliźniego. Kolos runie. kolos stoi na glinianych nogach.'

  Łatwo to napisać trudno zrobić.
  Powiedz to młodym -wyśmieją cię, oleją albo i w mordę dostaniesz.
  Ja młody nie jestem teraz wiem że "nie brać srebrników" to prawda ale do młodego to nie dotrze.

 • '''Powiedz to młodym -wyśmieją cię, oleją albo i w mordę dostaniesz.'''

  Już prawie dwa lata mnie wyśmiewają, olewają i już nie raz (tak od strony psychologicznej) w mordę dostałem. Zapewniam Ciebie, że warto to robić.
  Właśnie do młodych musimy mówić. Musimy przyznać się do swoich błędów, że te srebrniki powodują coraz większą niewolę.

  Oni też rozumieją, że to powoduje coraz większy stres, który leczą alkoholem i narkotykami. Nie wszyscy dadzą się przekonać ale kropla drąży skałę.

 • 5. TrawaPsa | Dziś 11:19

  "Pan Jezus na ten temat powiedział tak „weźmijcie Ducha Świętego ,którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone ,a którym zatrzymacie są im zatrzymane” stąd wynika ,że to Duch Święty odpuszcza grzechy a nie ksiądz."

  '''Przeczytałem to na twoim blogu.
  Nie zgadzam się z takim rozumieniem słów "którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone"
  To my ludzie odpuszczamy grzechy - przebaczając tym którzy nam zawinili.'''''

  Podoba mi się Twoje spojrzenie na ten temat. Dla mnie, jak by olśnienie.
  To powinno być oczywiste, że bez pomocy Ducha Świętego nie jesteśmy w stanie sami odpuścić bliźniemu, a jednak nie pomyślałem ani razu w ten sposób czytając te słowa. To chyba skutek tego, że Kościół nadał tym słowom tytuł do władzy odpuszczania grzechów podczas spowiedzi.

  Tyle, że według mojego przeczucia, to nieodpuszczenie grzechu bliźniemu bardziej szkodzi temu, który nie chce odpuścić bliźniemu. Niemniej powinniśmy starać się o to żeby bliźni nam przebaczył.

 • "To powinno być oczywiste, że bez pomocy Ducha Świętego nie jesteśmy w stanie sami odpuścić bliźniemu"
  Jaz kolei dzięki tym słowom zrozumiałem rolę Ducha Świętego w naszym odpuszczaniu grzechów.
  Wcześnie uważałem rolę Ducha za pomijalną w przebaczaniu

  A teraz zrozumiałem ją tak >>> bez mądrości Ducha człowiekowi samemu z siebie bardzo trudno zrozumieć że warto odpuszczać grzechy - dlatego Jezus mówi w tym zdaniu o duchu - duch uczy nas korzyści z przebaczani i to nie tylko tych które dostaniemy od Boga ale też i międzyludzkich.

 • TrawaPsa, a może byś tak raczył zwrócić uwagę, że Chrystus dał Apostołom Ducha Świętego, aby Ci nie tylko odpuszczali, ale i ZATRZYMYWALI grzechy innym? Skoro więc Chrystus wcześniej mówił, iż chrześcijanin ma zawsze przebaczać winy ("nie siedem, a siedemdziesiąt siedem razy"), to w takim razie nie można wyciągać wniosków, że J 20,22-23 mówi o przebaczaniu win jak to usiłujesz przedstawić, bo Apostoł ma również prawo zatrzymać komuś grzech.

 • Yarpen; a kto wg. Ciebie jest apostołem?

 • Pisałem o Apostołach, a nie apostołach.

 • "TrawaPsa, a może byś tak raczył zwrócić uwagę, że Chrystus dał Apostołom Ducha Świętego, aby Ci nie tylko odpuszczali, ale i ZATRZYMYWALI grzechy innym? Skoro więc Chrystus wcześniej mówił, iż chrześcijanin ma zawsze przebaczać winy ("nie siedem, a siedemdziesiąt siedem razy"), to w takim razie nie można wyciągać wniosków, że J 20,22-23 mówi o przebaczaniu win jak to usiłujesz przedstawić, bo Apostoł ma również prawo zatrzymać komuś grzech."

  Nie Jezus dał ale Bóg bo to Bóg zesłał Ducha Świętego i to na długo przed narodzinami Jezusa. Jezus powiedział tylko to że mają wziąść Ducha nic więcej czytaj ze zrozumieniem >>> (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział: Weźmijcie Ducha Świętego! <<< - nic tu nie ma o tym że ducha wzieli
  DUCHA dostali od Boga później w tym konkretny momencie Duch w nich nie wszedł.
  Pomijając to co napisałem to Jezus mówił nie do Apostołów ale do uczniów a nie wszyscy uczniowie byli apostołami >>> (20) Powiedziawszy to, pokazał im ręce i bok. A uczniowie uradowali się bardzo ujrzawszy Pana. <<<

  Koncepcja odpuszczania cudzych grzechów przez Apostołów jest Całkowicie sprzeczna z tym co nauczał Jezus.
  A nawet jakby to Apostołowie umarli, nie mach ich na ziemi - zatem zgodnie z twoją teorią ten kawałek Ewangelii się zdezaktualizował i nie ma sensu się nim zajmować.


 • Krzysiek po co ci ta cholerną autoryzacja.
  Wierzący nie powinien ograniczać dyskusji, Jezus dyskutował ze wszystkimi.

 • "Tyle, że według mojego przeczucia, to nieodpuszczenie grzechu bliźniemu bardziej szkodzi temu, który nie chce odpuścić bliźniemu."
  To zależy od konkretnej sytuacji - może być tak że jak komuś nie odpuścimy do pójdzie do piekła. Może też być tak że nie odpuścimy - on do raju - a my do piekła bo zabrakło nam tej jednej zasługi

  "Niemniej powinniśmy starać się o to żeby bliźni nam przebaczył." >>>10000% mojej zgody z tym zdaniem.

  ps. zajrzyj czasem na mój blog
  https://biegnacypies.blogspot.com/

 • "13. Yarpen_Zirgin | Dziś 08:06

  Pisałem o Apostołach, a nie apostołach."

  Nie czepiaj się słówek to niczemu nie służy, jest niegrzeczne i nie zgodne z naukami Jezusa.
  Nawet jakby napisał stołów wiedziałbyś o co chodzi .

 • TrawaPsa:

  "Nie Jezus dał ale Bóg(...)"

  Aha. Czyli wg. Ciebie Jezus nie jest Bogiem?

  "Jezus powiedział tylko to że mają wziąść Ducha nic więcej czytaj ze zrozumieniem >>> (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział: Weźmijcie Ducha Świętego! <<< - nic tu nie ma o tym że ducha wzieli
  DUCHA dostali od Boga później w tym konkretny momencie Duch w nich nie wszedł."

  "Weźmijcie" - czas teraźniejszy, liczba mnoga. Gdyby Chrystusowi chodziło o zesłanie Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy, to użyłby czasu przyszłego "weźmiecie". Tak więc, niestety, ale Twoja interpretacja odpada. W czasie tego spotkania nastąpiło specjalne przekazanie Ducha Świętego, aby Apostołowie mogli odpuszczać lub zatrzymywać grzechy innym ludziom.

  "Koncepcja odpuszczania cudzych grzechów przez Apostołów jest Całkowicie sprzeczna z tym co nauczał Jezus."

  Nie. Jest sprzeczna z tym, co Ty głosisz. Z nauczaniem Chrystusa jest absolutnie zgodna, bo to właśnie On powiedział:

  (22): Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! (23): Którym ODPUŚCICIE grzechy, są im ODPUSZCZONE, a którym ZATRZYMACIE, są im ZATRZYMANE".

  "A nawet jakby to Apostołowie umarli, nie mach ich na ziemi - zatem zgodnie z twoją teorią ten kawałek Ewangelii się zdezaktualizował i nie ma sensu się nim zajmować."

  Się nie zaktualizował, bo Apostołowie przekazali tę władzę biskupom i prezbiterom. Możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów była dana na zawsze, a nie czas życia Apostołów.

 • "17. TrawaPsa | Dziś 11:23
  13. Yarpen_Zirgin | Dziś 08:06

  Pisałem o Apostołach, a nie apostołach."

  Nie czepiaj się słówek to niczemu nie służy, jest niegrzeczne i nie zgodne z naukami Jezusa. "

  Błąd. Istnieje różnica między apostołem i Apostołem, a zwrócenie na to uwagi ma znaczenie. Chrystus zaś, z tego co pamiętam, nie powiedział, że nasza mowa ma być niechlujna, więc nie widzę tu sprzeczności.

 • '''''Się nie zaktualizował, bo Apostołowie przekazali tę władzę biskupom i prezbiterom. Możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów była dana na zawsze, a nie czas życia Apostołów.'''''

  Dobrze napisałeś Yarpen. Nie zaktualizował się, bo apostołowie nie mieli żadnej władzy żeby przekazywać takie uprawnienia. Uprawnienia odpuszczania grzechów ma tylko Bóg. To Duch Święty odpuszcza grzechy. Jak prezbiter weźmie Ducha Świętego, to może posługiwać Mu przy odpuszczaniu grzechów.
  Jak nie weźmie Ducha Świętego, to jest tylko uzurpatorem, bo nie może pełnić funkcji nie należąc do królestwa. Ma Ducha Świętego tylko wtedy, kiedy należy do królestwa - wtedy kiedy jest w stanie łaski.

 • ''''''Błąd. Istnieje różnica między apostołem i Apostołem, a zwrócenie na to uwagi ma znaczenie.'''''

  Wyjaśnij nam Yarpen tą różnicę.

 • Krzysiekniepieklo:

  "Nie zaktualizował się, bo apostołowie nie mieli żadnej władzy żeby przekazywać takie uprawnienia."

  Mieli:

  Mt 18,18
  (18): Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.


  "Uprawnienia odpuszczania grzechów ma tylko Bóg. To Duch Święty odpuszcza grzechy. "

  Idź i powiedz Bogu, że zbłądził, kiedy dał tę władzę Apostołom (a po nich biskupom i prezbiterom):

  J 20,22-23
  (22): Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! (23): Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".


  "Wyjaśnij nam Yarpen tą różnicę."

  Zapraszam do lektury Pisma Świętego. Zauważysz wtedy, że Dwunastu określamy mianem Apostołów, a innych, którzy pełnią posługę głoszenia Ewangelii, apostołami.


 • Yarpen; Duch Święty to nie jest berło, którym można sobie wymachiwać.
  Kto ma Ducha Świętego, ten temu Duchowi posługuje.

  Mk. 10

  41 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. 42 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. 43 Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. 44 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. 45 Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

  Jak widzisz, to Bóg powołuje do służenia, a nie do władania.

 • ''''''Zapraszam do lektury Pisma Świętego. Zauważysz wtedy, że Dwunastu określamy mianem Apostołów, a innych, którzy pełnią posługę głoszenia Ewangelii, apostołami.'''''

  Tyle, że w Ewangeliach jest z małej litery - chyba że na początku zdania, to z dużej.


  """""bo Apostoł ma również prawo zatrzymać komuś grzech."""""
  To według Twojej teorii te uprawnienia zabrali do grobu, bo po nich to tylko apostołowie.

 • Szkoda, że w swoim zaślepieniu nie chcesz zobaczyć, iż Apostołowie, a po nich biskupi i prezbiterzy, otrzymali władzę odpuszczania lub zatrzymywania grzechów, aby sprawowali posługę jednania z Bogiem wobec chrześcijan, którzy zgrzeszą. No, ale jak się jest ślepo wpatrzonym w swoje urojenia, bo w ramach ignorancji brakuje wiedzy w danym temacie, to nie dostrzega się faktu, że w Kościele mamy POSŁUGĘ biskupa i prezbitera:

  876 Z naturą sakramentalną posługi kościelnej jest wewnętrznie związany jej charakter służebny. Istotnie, całkowicie zależąc od Chrystusa, który posyła i wyposaża we władzę, pełniący posługę są rzeczywiście "sługami Chrystusa" (Rz 1,1), na obraz Chrystusa, który dobrowolnie przyjął "postać sługi" (Flp 2, 7). Ponieważ słowo i łaska, których są szafarzami (ministri), nie należą do nich, ale są słowem i łaską Chrystusa, który powierzył im je dla innych, stają się oni dobrowolnie sługami wszystkich 359 .
  359 Por. 1 Kor 9,19.
  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm

 • ""bo Apostoł ma również prawo zatrzymać komuś grzech.""
  To według Twojej teorii te uprawnienia zabrali do grobu, bo po nich to tylko apostołowie."
  Patrzysz, a nie widzisz... I tniesz posty jak Ci pasuje, bo gdybyś miał się zająć całością, to musiałbyś przyznać, że nie masz racji, a w tym momencie nie jesteś zdolny do przyznania się do błędu.

 • ''''''876 Z naturą sakramentalną posługi kościelnej jest wewnętrznie związany jej charakter służebny. Istotnie, całkowicie zależąc od Chrystusa, który posyła i wyposaża we władzę, pełniący posługę są rzeczywiście "sługami Chrystusa" (Rz 1,1), na obraz Chrystusa, który dobrowolnie przyjął "postać sługi" (Flp 2, 7). Ponieważ słowo i łaska, których są szafarzami (ministri), nie należą do nich, ale są słowem i łaską Chrystusa, który powierzył im je dla innych, stają się oni dobrowolnie sługami wszystkich '''''''

  powiedz mi Yarpen - w czym biskupi i kardynałowie są podobni do Chrystusa?
  Jezus stroił się jak choinka na Boże Narodzenie? Podawał rękę apostołom do całowania? Dlaczego mój sługa proboszcz powiedział do mnie - ''niech pan do mnie więcej nie przychodzi''?
  No może ma taki styl służenia. Tyle, że do mojego obrazu sługi to nie pasuje.

 • No właśnie. TWOJEGO obrazu. To że TY sobie coś WYMYŚLIŁEŚ, to jeszcze nie oznacza, iż to jest prawda. A że masz spaczoną wizję Kościoła, papieży, biskupów, prezbiterów itd, to już jest TWOJA wina, bo nie przyjmujesz do wiadomości jak się sprawy mają.

  Aha... To, że biskup czy prezbiter jest sługą, nie oznacza, że ma padać przed Tobą na twarz i ślepo łykać i przyklepywać każdą bzdurę, jaka mu powiesz. To oznacza, że ma dbać o Twoje zbawienie, a czasem, jeżeli to konieczne, palnąć po łbie, abyś się obudził i zrozumiał, iż źle czynisz.

 • Aha... Co do "strojenia się" biskupów i prezbiterów, to zapraszam do lektury ST i sprawdzenia, jak Bóg kazał się ubierać kapłanom Izraela.

 • ''''29. Yarpen_Zirgin | Dziś 16:04

  Aha... Co do "strojenia się" biskupów i prezbiterów, to zapraszam do lektury ST i sprawdzenia, jak Bóg kazał się ubierać kapłanom Izraela.''''  To wg. Ciebie mamy naśladować Annasza i Kajfasza?
  Zdaje się, że Jezus mówił, że to Jego mamy naśladować.
  Kardynałów i biskupów to nie dotyczy?
  Czy Jezus nosił purpurowe szaty aby się wyróżniać z tłumu?
  Odbierał hołdy od tych, którzy przychodzili do Niego?

 • Aha... Zmianą tematu na kwestię szat LITURGICZNYCH, nie zmienisz niczego w fakcie, że biskupi i prezbiterzy są w Kościele sługami sług Bożych (co jest zresztą jednym z tytułów... papieża).

 • Komentarz nr 28 Cię nie ominie. Nie będzie z mojej strony więcej odpowiedzi dopóki nie raczysz odpowiedzieć na to, co tam zawarłem. Prawda może i bolesna, ale nie zdołasz jej ominąć.

 • Yarpen; W komentarzu 28 nie ma żadnego pytania. To jest twoje prywatne zdanie i ja przyjąłem do wiadomości, co Ty na ten temat myślisz.--------------------------------------- Mt 24. 45 Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? 46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. 47 Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 48 Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: "Mój pan się ociąga", 49 i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, 50 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. 51 Każe go ćwiartować19 i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.------------------------------------------------ Jak widzisz to Jezus o tym waleniu po łbie ma trochę inne zdanie.

  Komentarz został zmoderowany 2 razy.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (29.06.2018 18:46)
 • No tak, bo przecież jak robił porządki z handlarzami w świątyni, to ich pogłaskał po główce i delikatnie poprosił o opuszczenie dziedzińca. Faryzeuszom i uczonym w Piśmie też jedynie grzecznie i przymilnie wyjaśniał, że źle postępują...

  Krzysiek, weź wreszcie przeczytaj Nowy Testament w CAŁOŚCI, a nie jedynie to, co Ci pasuje do Twoich wymysłów.

 • I jeszcze jedno, łgarzu: W komentarzu nr 28 przytoczyłem fragment OBOWIĄZUJĄCEGO Cię nauczania Kościoła na temat posługi biskupów i prezbiterów, a nie moje "prywatne zdanie". Skończ wreszcie z zamykaniem oczy na prawdę.

 • '''''''
  Aha... To, że biskup czy prezbiter jest sługą, nie oznacza, że ma padać przed Tobą na twarz i ślepo łykać i przyklepywać każdą bzdurę, jaka mu powiesz. To oznacza, że ma dbać o Twoje zbawienie, a czasem, jeżeli to konieczne, palnąć po łbie, abyś się obudził i zrozumiał, iż źle czynisz.'''''''

  Znajdź mi oficjalny tekst tego nauczania Kościoła, który tutaj przedstawiłeś.

  Zdaje się, że ta """prawda""" jest tylko Twoja.

 • Pomyliłem komentarze. :D

  A to, że czasem trzeba opieprzyć, wynika z naśladowania Chrystusa, który równo opieprzał faryzeuszów i uczonych w Piśmie, a czasem nawet używał bata.

 • '''''Pomyliłem komentarze. :D''''
  zdaje się Yarpen, że nie pomyliłeś komentarzy tylko za bardzo się rozpędziłeś. Swoim konfabulacjom na temat nauczania Kościoła zaczynasz przypisywać rangę oficjalnego nauczania.

 • Oczywiście drugą część mojego komentarza, jako sprzeczną z Twoimi pomysłami na sprawowanie posługi, pominąłeś. No przecież nie może być tak, aby postępowanie Chrystusa potwierdzało, iż biskup lub prezbiter ma prawo opieprzyć wiernego za to, że źle postępuje lub głosi bzdury.

 • Jezus powiedział - wszyscy braćmi jesteście.
  Każdy każdego może opieprzyć ale to powinno się odbywać w Duchu Miłości.
  Nie wiem tylko dlaczego mnie odmawiasz prawa krytykowania moich braci, którzy w Kościele sprawują funkcje dużo wyższe jak ja. Na trzech forach odmówiono mi takiego prawa. Ty byłeś pierwszy, który mi takiego prawa odmawiał.

 • Dlatego, że Twoja "krytyka", to próby przeforsowania odstępstw i herezji, które wymyśliłeś.

 • "Się nie zaktualizował, bo Apostołowie przekazali tę władzę biskupom i prezbiterom. Możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów była dana na zawsze, a nie czas życia Apostołów."

  Masz prawo tak myśleć nic mi do tego.
  Grzesz sobie ile chcesz myśląc że ksiądz ci odpuści twoja sprawa.
  Nie przekonam ciebie to swoich poglądów.
  NIE będę więc z Tobą więcej dyskutować.
  Nie dlatego że ciebie nie szanuję, ale dla tego że mam lepsze rzeczy do roboty.
  Proszę nie odpowiadaj na żadne moje wpisy.

 • 876 Z naturą sakramentalną posługi kościelnej jest wewnętrznie związany jej charakter służebny. Istotnie, całkowicie zależąc od Chrystusa, który posyła i wyposaża we władzę, pełniący posługę są rzeczywiście "sługami Chrystusa" (Rz 1,1), na obraz Chrystusa, który dobrowolnie przyjął "postać sługi" (Flp 2, 7). Ponieważ słowo i łaska, których są szafarzami (ministri), nie należą do nich, ale są słowem i łaską Chrystusa, który powierzył im je dla innych, stają się oni dobrowolnie sługami wszystkich 359 .
  359 Por. 1 Kor 9,19.

  Ato jest bardzo słuszne np. ksiądz pedofil może odpuścić grzech pedofilii.
  Ksiądz złodziej odpuści ci jak nakradniesz i się z nim podzielisz.
  wierzysz w K.K. nie w Boga.
  Jeżeli twój umysł nie jest w stanie pojąc samodzielnie Biblii jesteś usprawiedliwony jeżeli możesz a się nie starasz grzeszysz.

 • powiedz mi Yarpen - w czym biskupi i kardynałowie są podobni do Chrystusa?
  Jezus stroił się jak choinka na Boże Narodzenie? Podawał rękę apostołom do całowania? Dlaczego mój sługa proboszcz powiedział do mnie - ''niech pan do mnie więcej nie przychodzi''?
  No może ma taki styl służenia. Tyle, że do mojego obrazu sługi to nie pasuje.

  TAAAAAAAAAAAAAAAAK !!!!!

 • Krzysiu, napominanie nie jest tym samym co oskarzanie, a ty oskarzasz ciagle wszystkich dookola a nie napominasz.
  Poza tym, jesli napominanie nie pomaga to chyba wiesz jak Jezus nauczal.
  Ty jak widac z twoich wypowiedzi prowadzisz oskarzanie i samosady a nie napominanie, a to kolosalna roznica.

 • No właśnie. TWOJEGO obrazu. To że TY sobie coś WYMYŚLIŁEŚ, to jeszcze nie oznacza, iż to jest prawda. A że masz spaczoną wizję Kościoła, papieży, biskupów, prezbiterów itd, to już jest TWOJA wina, bo nie przyjmujesz do wiadomości jak się sprawy mają.

  Aha... To, że biskup czy prezbiter jest sługą, nie oznacza, że ma padać przed Tobą na twarz i ślepo łykać i przyklepywać każdą bzdurę, jaka mu powiesz. To oznacza, że ma dbać o Twoje zbawienie, a czasem, jeżeli to konieczne, palnąć po łbie, abyś się obudził i zrozumiał, iż źle czynisz.

  Ha Ha Ty przyjąłeś do wiadomości to co oni ci powiedzieli nic więcej. Nie wywyższaj się zatem.

 • "Jezus powiedział - wszyscy braćmi jesteście.
  Każdy każdego może opieprzyć ale to powinno się odbywać w Duchu Miłości.
  Nie wiem tylko dlaczego mnie odmawiasz prawa krytykowania moich braci, którzy w Kościele sprawują funkcje dużo wyższe jak ja. Na trzech forach odmówiono mi takiego prawa. Ty byłeś pierwszy, który mi takiego prawa odmawiał"

  TAAAAAK !!!!!!!!!!

 • '''''Ty jak widac z twoich wypowiedzi prowadzisz oskarzanie i samosady a nie napominanie, a to kolosalna roznica.'''''''

  Ja krytykuję nauczanie KK. Oskarżenia i samosąd to były na tych trzech forach, z których mnie wyrzucili. Np na katoliku opozycja nagminnie łamała regulamin w "dyskusji" ze mną, a mnie wyrzucili za styl pisania. (z pozycji proroka)

 • Zastanow sie czy faktycznie krytykujesz nauczanie KK, czy tylko twoje wlasne rozumienie tego nauczania.
  Pierw powinienes to nauczanie zrozumiec by brac sie za krytyke.
  Jak widac to nawet nie raczyles przeczytac calej Biblii tylko skaczesz po stronach i wybierasz co ci pasuje.
  Jak zrozumiesz przekaz biblijny to zrozumiesz i naczanie Kosciola, a wtedy zrozumiesz ze nie masz podstaw do krytyki.
  Poza tym nie mozna na podstawie jednostki oceniac wszystkich, tak wiec na podstawie jednostek, zagubionych kaplanow nie mozna oceniac nauczania calego Kosciola Katolickiego.

 • TrawaPsa:

  "Proszę nie odpowiadaj na żadne moje wpisy."

  Nie mam na co odpowiadać. Nie przedstawiłeś nawet jednego merytorycznego argumentu w odpowiedzi na to, co napisałem.

 • """""
  "Nie zaktualizował się, bo apostołowie nie mieli żadnej władzy żeby przekazywać takie uprawnienia."

  Mieli:

  Mt 18,18
  (18): Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.


  "Uprawnienia odpuszczania grzechów ma tylko Bóg. To Duch Święty odpuszcza grzechy. "

  Idź i powiedz Bogu, że zbłądził, kiedy dał tę władzę Apostołom (a po nich biskupom i prezbiterom):'''''''


  Pomysł, że można Boga związać i przekazywać jak berło do sprawowania władzy jest iście szatańskim pomysłem. Więc człowiek nie jest w stanie związać Boga na ziemi, tym samym Bóg nie jest tym związany w niebie.
  Tak działa tylko ludzka pycha, przypisując sobie uprawnienia, które ma tylko Bóg.

 • Chrystus jasno i jednoznacznie powiedział do Apostołów (a wcześniej do Piotra):

  Mt 18,18
  (18): Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, CO ZWIĄŻECIE na ziemi, BĘDZIE ZWIĄZANE w niebie, a CO ROZWIĄŻECIE na ziemi, BĘDZIE ROZWIĄZANE w niebie.

  Może Ci się to nie podobać, ale Bóg podporządkował się decyzjom Apostołów, a po nich biskupów i prezbiterów. I nie zdołasz tego zmienić w żaden sposób, bo to jest prawda wiary objawiona przez BOGA.

 • Bóg dał następcą Apostołów wszystko.
  Władzę odpuszczania grzechów swoich i cudzych.
  Mogą zatem decydować kto wejdzie do raju.
  Mogą grzeszyć bo i tak mają moc odpuszczenia sobie wszystkiego.
  Mogą zmieniać Biblię by pasowała do tego co im pasuje.
  https://pl.aleteia.org/2018/06/29/psalmy-zlorzeczace/
  "Kościół usunął z liturgii trzy tajemnicze psalmy."
  Duch Święty ich prowadzi od zawsze do końca świata.
  Ciekawe dlaczego sporą część kleru doprowadził do szatana.
  A że ta część nie jest mala można wyczytać z historii kościoła.
  Wierzyć trzeba w Boga i Prawdę Ewangelii nie kapłanów.
  Mówią to co dla nich jest wygodne.
  A najbardziej mi pasuje jak ludzie wierzą że to oni decydują kto dostapi Zbawienia.

 • Wszystkim wierzącym w kler proponuję zaprzestnie chodzenia do kościoła na 3-6 miesięcy.
  Czas przeznaczcie na czytanie Ewangelii przynajmniej 30 min dziennie.
  Co sobie przemyślicie zapisujcie a po tym jak calą przeczytacie udajcie się do księdza podyskutować.
  Przejdzie wam miłość do nich.

 • "Pomysł, że można Boga związać i przekazywać jak berło do sprawowania władzy jest iście szatańskim pomysłem. Więc człowiek nie jest w stanie związać Boga na ziemi, tym samym Bóg nie jest tym związany w niebie.
  Tak działa tylko ludzka pycha, przypisując sobie uprawnienia, które ma tylko Bóg."

  Bardziej bym napisał że pycha, chęć zysku i władzy.

  Krzysiek jedno nas łączy - tak myślę.
  Ja i Ty wyleczyliśmy się z uwielbienia do kleru po tym jak usiłowaliśmy z nimi rozmawiać o tym co jest w Ewangelii.
  Przed tym żyłem w przekonaniu że to wybrańcy Boga poświęcający się dla dobra owieczek swoich - obeznani z Prawdą.

 • TrawaPsa:

  "Władzę odpuszczania grzechów swoich i cudzych.
  Mogą zatem decydować kto wejdzie do raju."

  Nie mogą. To jest Twój wymysł.

  "Mogą grzeszyć bo i tak mają moc odpuszczenia sobie wszystkiego."

  Nie mogą. To też Twój wymysł


  "Mogą zmieniać Biblię by pasowała do tego co im pasuje.
  https://pl.aleteia.org/2018/06/29/psalmy-zlorzeczace/
  "Kościół usunął z liturgii trzy tajemnicze psalmy." "

  Sam pokazujesz kłamliwość swoich zarzutów: Psalmy usunięto z LITURGII, a nie z Biblii.

  "Ciekawe dlaczego sporą część kleru doprowadził do szatana.
  A że ta część nie jest mala można wyczytać z historii kościoła."

  Jeżeli już, to historii Kościoła. Ale mnie zaciekawiłeś. Przedstaw, proszę, konkretne dane liczbowe na temat tego, ilu księży z całkowitej liczby prezbiterów zostało "doprowadzonych do szatana" przez te prawie dwa tysiące lat jego istnienia. • Sam pokazujesz kłamliwość swoich zarzutów: Psalmy usunięto z LITURGII, a nie z Biblii.

  Miałem Ci nie odpowiadać ale teraz muszę.
  Tak pomyliłem się.
  Nie przeczytałem dokładnie - moja wina.
  co nie zmienia faktu że dąży do tego by je ukryć.

 • Odpowiadaj. Tylko merytorycznie, a nie pustymi hasłami lub personalnymi wycieczkami. Zacznij np. od wykazania, że: "[Kościół (?)]sporą część kleru doprowadził do szatana. A że ta część nie jest mala można wyczytać z historii kościoła."

 • Aha... Napisałeś o tych psalmach:

  "co nie zmienia faktu że dąży do tego by je ukryć."

  I w ramach ukrycia są one w KAŻDYM pełnym (czyli ST+NT) wydaniu Pisma Świętego, gdzie każdy może je sobie przeczytać?

 • Yarpen, to sa skutki wscibskiego patrzenia na cudze i co kto robi by usprawiedliwic wlasne grzechy.
  Niemtorzy mysla ze aby zostac zbawionym musza wykazac innym jak najwiecej grzechow i wygladac wtedy wsrod nich jak swiety.
  To jest glowne dzialanie szatana, bo Chrzescijanin w pierwszej kolejnosci zadba o to by inni blizni byli zbawieni.

 • Kasuj, kasuj niewygodne komentarze. Prawda boli, ale nie zdołasz jej zmienić.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd