« Czy to Eucharystia Sobory »

Prorok

05.06.2018

Kogo powinien słuchać?

             Prorok

Kogo powinien słuchać prorok? Apostoł Paweł dał jednoznaczną odpowiedź.

Dz. 4

18 Przywołali ich potem i zakazali im w ogóle przemawiać, i nauczać w imię Jezusa. 19 Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli: «Rozsądźcie, czy słuszne jest w oczach Bożych bardziej słuchać was niż Boga? 20 Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli». 21 Oni zaś ponowili groźby, a nie znajdując żadnej podstawy do wymierzenia im kary, wypuścili ich ze względu na lud, bo wszyscy wielbili Boga z powodu tego, co się stało. 22 A człowiek, który doznał tego cudownego uzdrowienia, miał ponad czterdzieści lat.

 

Czy prorok powinien udowadniać, że jest prorokiem?  Orężem proroka jest słowo Boga. Prorok nie ma innych argumentów. Prorok, który próbuje udowadniać, że jest prorokiem, jest z pewnością fałszywym prorokiem, tak samo, jak ci, którzy dogmatami potwierdzają, że Bóg mówi prawdę. Słowo Boga jest Prawdą, a człowiek któremu się wydaje, że jego zapewnienie jest bardziej wiarygodne, jest po prostu śmieszny.

 

Dlaczego Żydzi nie uwierzyli Jezusowi? Przecież wyjaśniał im pisma, które się do Niego odnosiły. Oni z góry założyli, że to, co mówi Jezus, to nie może być Prawda. Nawet się nad tym nie zastanawiali. Z takim nastawieniem nie da się uwierzyć. Oni tylko próbowali pochwycić Go na słowie, aby Go oskarżyć. Im dłużej Go słuchali, tym bardziej na Niego nastawali. Tym większa wściekłość ich ogarniała.

W moim przypadku jest podobnie. Na pierwszym forum wytrzymali ze mną siedem miesięcy.

Na drugim forum, po odjęciu Banów, trzy miesiące. Na trzecim – dziesięć dni. Na ostatnim sześć dni. Tolerancja coraz szybciej się kończy. Koronnym argumentem opozycji jest moje zdrowie psychiczne. Wszyscy wysyłają mnie do psychiatry. Jak im udowodnię, że nie jestem wariatem, to uwierzą? -  nie ma takiej opcji. I tak nie uwierzą.  Żydzi też uznali, że Jezus zwariował. Jezus im dowodów na swoją poczytalność nie przedstawił. To słowo Boga jest Prawdą. Bóg domaga się wiary ale pewności nam nie daje. Kto domaga się dowodów – nigdy nie uwierzy.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • Skoro w żywe oczy przeczysz Chrystusowi i Apostołom, z których nauczania wybierasz sobie WYŁĄCZNIE to, co Ci pasuje do Twoich pomysłów, a reszcie zaprzeczasz i głosisz w to miejsce WŁASNE nauki, to nie dziw się, że uznajemy cię za fałszywego proroka. Prorok, który przychodzi od Boga, NIE NEGUJE nauczania, które objawił Bóg. :)

 • Yarpen; pokaż mi, gdzie przeczyłem Chrystusowi?

 • 05.09.2016 krzysiekniepieklo we wpisie pt. "Tajemnica grzechu" ( https://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo/2016/09/05/spowiedz ) napisał:

  "To nie kapłan odpuszcza grzechy mocą Ducha Świętego ale Duch Święty odpuszcza grzechy posługując się kapłanem. Duch Święty nie jest sługą kapłana i to On decyduje o rozgrzeszeniu."

  Chrystus zaś powiedział:

  J 20,22-23
  22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym ODPUŚCICIE grzechy, są im odpuszczone, a którym ZATRZYMACIE, są im zatrzymane».

  Jak wół stoi, że decyzję o odpuszczeniu lub zatrzymaniu grzechów podejmuje prezbiter lub biskup, który udziela Sakramentu Pojednania, a nie, jak to sobie wymyśliłeś, Duch Święty.

 • Yarpen: jak by tak było jak twierdzisz, to Jezus by powiedział - """" Daję wam władze odpuszczania grzechów. Którym grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.""""
  Zrozum Yarpen, że tylko Bóg może odpuszczać grzechy.

  Prezbiter podczas spowiedzi powinien być jak prorok. Jeśli nie jest pod działaniem Ducha Świętego, to nie może pełnić prawidłowo funkcji, którą mu Bóg powierzył.

 • Nawet jak wyjdziesz siebie, to nie zmienisz tego, że Zbawiciel powiedział "którym ODPUŚCICIE/ZATRZYMACIE", a nie "którym Duch Święty odpuści/zatrzyma". Przykro mi, ale sam pokazujesz, że głosisz w tej kwestii własną Ewangelię, a nie to, co objawił Bóg, a w konsekwencji fakt, iż jesteś fałszywym prorokiem, a nie posłanym przez Boga. :(

 • Autor chyba nie ma pojecia co cytuje, bo cytat z Dz 4 nie ma nic wspolnego z proroctwani ani prorokami, tylko gloszeniem Ewangelii.
  W ogole autor nie ma pojecia czym jest proroctwo i czym gloszenie Ewangelii.
  Powinien zajac sie nauka samego siebie i rozroznianiem znaczenia slow ktore czyta i uzywa, bo wychodza mu farmazony w stylu : silnikelektryczny moze byc zasilany jedynie benzyna wysokooktanowa. :-)

 • Nie wiem gościu czy wiesz ale jak głosisz słowo Boże, to jesteś prorokiem. No chyba, że mówisz od siebie, to wtedy jesteś jak ten silnik elektryczny napędzany benzyną. Trudno mieć wtedy nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

 • Nie rozumiesz ze gloszenie Ewangelii nie jest tym samym co proroctwo i prorokowanie.
  Tak jak biologia i astronomia choc sa Nauka to nie sa tym samym.
  Jak biolog zmiesza biologie z astronomia to wychodza mu bzdurne badania wplywu nocy polarnej na miesiaczkowanie pingwinow.

 • Przeczytaj sobie gościu taki artykuł na katoliku. wbij w google:

  Kim jest prorok?

  Może łatwiej nam będzie wtedy dyskutować.

 • Ty nie chcesz dyskutowac tylko wciskac swoje wymysly.
  Jesli sie juz tak upierazz przy tym artykule "kim jest prorok" to wskaz w nim cytat ktory mowi ze gloszenie Ewangelii to proroctwo.

 • Wiesz - czym się różnimy Gościu, anonimie, sobowtórze Yarpena? Właśnie tym, że ja występuję jawnie i nie ukrywam sie przed nikim, a Ty cały czas robisz jakieś podchody i próbujesz mnie przekonać, że jest Was dziesięciu.
  Brakuje Ci takiego wsparcia, jakie masz na forum, gdzie znęcacie się nad tymi, którzy mają inne zdanie. Gdzie nie ma dyskusji i argumentów, tylko zwykła nagonka. To jest miłość wilczego stada. Stado wzajemnej adoracji.

 • I kolejny unik, by nie odpowiedziec na niewygodne pytanie, na ktore wiesz dobrze ze jest jedna odpowiedz zaprzeczajaca twoim wymyslom, ze cytat z twojego postu zaczynajacego temat jakoby jest o prorokowaniu.
  A niestety nie jest o prorokowaniu tylko o gloszeniu
  Ewangelii.

 • Dz 4:
  19 Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli: «Rozsądźcie, czy słuszne jest w oczach Bożych bardziej słuchać was niż Boga?


  To jest yarpen rada uniwersalna. Zawsze trzeba słuchać Boga.
  To jest moje ryzyko. Czy to pochodzi od Boga, czy też nie. Jestem przekonany, że tak jest. Nie przedstawiliście argumentów dość mocnych, że jestem w błędzie. Nie przedstawiacie argumentów, tylko stosujecie strategię nagonki.
  To ,co przeżywam, dokładnie pasuje do tego artykułu o proroku.
  Nie chcecie sie nad tym zastanawiać - to Wasze ryzyko.
  Nie posłał mnie Bóg żebym straszył ale po to aby dać szansę na refleksję.
  Za czasów Jezusa, władających nie było stać na taką refleksję.

 • Rada uniwersalna to Slowo Boze jest spisane w Biblii, wiec gloszenie tego co w biblii jest gloszeniem Ewangelii a nie proroctwem.
  O jakich nagonkach piszesz i dlaczego do mnie piszesz w liczbie mnogiej, no chyba ze odpowiadasz nie tylko do mnie ale i Ducha Sw.
  To co przezywasz to twoje prywatne przezycia wynikajace z calosci twojego stylu zycia i przyzwyczajen.
  Po co ci tak zalezy na tej jawnosci?
  Przeciz jesli to Bog kaze ci cos robic to On wie kim jestes i nie zapomina o nikim, a skoro wszyscy musza wiedziec kim jestes i tak bardzo ci na tym zalezy to znaczy ze robisz to by miec zaslugi przed ludzmi a nie przed Bogiem.
  To jest najwiekszy objaw pychy do kwadratu.
  To tak jakby tuba wzmacniacza chciala sobie przypisac zaslugi mowcy ktory przez nia mowi.
 • Yarpen napisał:
  Po co ci tak zalezy na tej jawnosci?

  Właśnie po to Yarpen, żebym za jakiś czas nie stał sie anonimem, tak jak Ty.
  Prorok swojej twarzy przed opluciem nie zakrywa. Dlatego występuje jawnie.

 • Co, kolejny niewygodny wpis na ktory nie chcesz odpowiadac i usuwasz?
  Naplotles bzdur o Yarpenie i teraz ci wstyd ze ja to nie Yarpen?

 • Wstyd, to jest tym, którzy ukrywają się ze swoją tożsamością. Naplotą bzdur, a później mówią - to nie ja.

 • Odpowiedz lepiej na ten usuniety wpis, a niena to co ma niewiele wspolnego z tematem.
  Ty chyba nawet nie lapiesz ze na internecie kazdy moze miec imie i nazwisko jalie sie tylko podoba wiec imiona i nazwiska na internecie nic nie znacza.
  Wazne co przedstawiasz swoim pisaniem, a nie jak sie nazywasz.
 • To jest tylko zakłamana logika tego zakłamanego świata. - Jestem anonimowy i nie muszę brać odpowiedzialności za to, co piszę. Tajemnica jest orężem królestwa ciemności.

 • Albo, jestem anonimowy aby nikt mi nie przypisywal zaslug dzialania Ducha Sw.
  Oczywiscie to zalezy od nas co wybierzemy.

 • Jesli tajemnice sa wedlug ciebie orezem krolestwa ciemnosci to jak w takim razie wytlumaczysz tajemnice Boze?
  Cos ci sie jak widac bardzo poplatalo.

 • ad.20. Mnie to raczej wygląda na strach przed przypisaniem durnoty.


  ad. 21 Po prostu nie jesteś kompatybilny i dlatego nie możesz pewnych rzeczy zrozumieć. Aby więcej zrozumieć, to trzeba poprawić sobie kompatybilność. Inaczej się nie da. Cały czas o tym mówię.

 • Czyli wedlug ciebie dzialanie Ducha Sw. to durnota?

  Z czym chcesz byc kompatybilny, z Pismem Sw. i Bogiem, czy swoimi wymyslami?

 • Durny jest ten, który komuś przypisuje zasługi Ducha Świętego. Czy jesteś anonimowy, bo się boisz ludzkiej durnoty? Uczniowie Jezusa siedzieli zamknięci przed Żydami w wieczerniku do zesłania Ducha Świętego. Po otrzymaniu Ducha Świętego wyszli i głosili słowo Boże bez bojaźni. Skoro się ukrywasz, to Ducha Świętego jeszcze nie otrzymałeś.

  """"Będą patrzyli, a nie zobaczą. Będą słuchali, a nie zrozumieją""""
  To jest właśnie niekompatybilność.

 • A ja zawsze myslalem ze Duch Sw. przekazuje nam Madrosc Boza.
  A wedlug ciebie odwage by nie bac sie swojej glupoty.

  Ciekawe ktory z nas patrzy i nie widzi i slucha a nie slyszy?
  Masz sposob na sprawdzenie tego?Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd