Prorok

krzysiekniepieklo

dodane 2018-06-05 21:04

Kogo powinien słuchać?

             Prorok

Kogo powinien słuchać prorok? Apostoł Paweł dał jednoznaczną odpowiedź.

Dz. 4

18 Przywołali ich potem i zakazali im w ogóle przemawiać, i nauczać w imię Jezusa. 19 Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli: «Rozsądźcie, czy słuszne jest w oczach Bożych bardziej słuchać was niż Boga? 20 Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli». 21 Oni zaś ponowili groźby, a nie znajdując żadnej podstawy do wymierzenia im kary, wypuścili ich ze względu na lud, bo wszyscy wielbili Boga z powodu tego, co się stało. 22 A człowiek, który doznał tego cudownego uzdrowienia, miał ponad czterdzieści lat.

 

Czy prorok powinien udowadniać, że jest prorokiem?  Orężem proroka jest słowo Boga. Prorok nie ma innych argumentów. Prorok, który próbuje udowadniać, że jest prorokiem, jest z pewnością fałszywym prorokiem, tak samo, jak ci, którzy dogmatami potwierdzają, że Bóg mówi prawdę. Słowo Boga jest Prawdą, a człowiek któremu się wydaje, że jego zapewnienie jest bardziej wiarygodne, jest po prostu śmieszny.

 

Dlaczego Żydzi nie uwierzyli Jezusowi? Przecież wyjaśniał im pisma, które się do Niego odnosiły. Oni z góry założyli, że to, co mówi Jezus, to nie może być Prawda. Nawet się nad tym nie zastanawiali. Z takim nastawieniem nie da się uwierzyć. Oni tylko próbowali pochwycić Go na słowie, aby Go oskarżyć. Im dłużej Go słuchali, tym bardziej na Niego nastawali. Tym większa wściekłość ich ogarniała.

W moim przypadku jest podobnie. Na pierwszym forum wytrzymali ze mną siedem miesięcy.

Na drugim forum, po odjęciu Banów, trzy miesiące. Na trzecim – dziesięć dni. Na ostatnim sześć dni. Tolerancja coraz szybciej się kończy. Koronnym argumentem opozycji jest moje zdrowie psychiczne. Wszyscy wysyłają mnie do psychiatry. Jak im udowodnię, że nie jestem wariatem, to uwierzą? -  nie ma takiej opcji. I tak nie uwierzą.  Żydzi też uznali, że Jezus zwariował. Jezus im dowodów na swoją poczytalność nie przedstawił. To słowo Boga jest Prawdą. Bóg domaga się wiary ale pewności nam nie daje. Kto domaga się dowodów – nigdy nie uwierzy.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

N P W Ś C P S
30 31 2
6 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Dzisiaj: 18.01.2019