« Uczniowie szatana (2) Samousprawiedliwianie »

Dawid i Batszeba

12.05.2018

Kruczki prawne

Dawid ujrzał Batszebę żonę Uriasza chetyty i korzystając z jego nieobecności dopuścił się z nią cudzołóstwa. Zaszła Batszeba w ciążę z Dawidem. Nie udały się Dawidowi sztuczki aby przekonać Uriasza, że to jego dziecko. Dawid wymyślił sobie, że jak doprowadzi do śmierci Uriasza i poślubi Batszebę, to sprawa się sama rozwiąże. Miał prawo wysłać Uriasza na najniebezpieczniejszy odcinek walki - no miał, przecież był królem i o takich sprawach mógł decydować.

To dlaczego Bogu ten kruczek prawny się nie spodobał? Bóg powiedział - nie cudzołóż, a Dawid cudzołożył. Bóg powiedział - nie pożądaj żony bliźniego swego, a Dawid pożądał. Dawid użył szatańskiej przebiegłości aby obejść prawo Boga i osiągnąć swój cel. Jakie są konsekwencje takiego przewrotnego myślenia? Człowiek przestaje chodzić prostą drogą i zaczyna kluczyć. Przestaje mówić to, co myśli ale mówi to, co przybliży go do osiągnięcia wytyczonego celu. Typowe myślenie człowieka, który chce mieć przewagę nad konkurencją. Kończy się myślenie społeczne, a zaczyna myślenie podporządkowane władzy.

Myślenie radykalnie sprzeczne z nauczaniem Jezusa. Myślenie niestety bardzo typowe dla współczesnego świata. Dlaczego człowiekowi tak trudno uwierzyć, że te dziesięć przykazań, to jest recepta na nasze szczęście? Władza i pieniądze szczęścia nie mogą dać.. To jest stres,strach i samotność, nieufność. Trochę adrenaliny i krótkie chwile triumfalizmu. Czy warto płacić za to taką cenę? Braterstwo, zaufanie, solidarność i spokojne życie bez stresu w kochającej rodzinie, to nie jest lepsza opcja? Może czas wreszcie zaufać Bogu, zamiast szukać szczęścia na skróty.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd