Uczniowie szatana

dodane 04:03

absurdalna logika

                                                                        Uczniowie szatana

Tutaj trochę moich dywagacji na temat prawa, dla których pożywką były dyskusje na jednym z forów wędkarskich.

 

Wracając do tematu. Krzysiek już od czasów starożytnego Rzymu, a później w systemach prawa kontynentalnego w prawie całej Europie (od Francji, po Niemcy aż po Polskę i Rosję) obowiązuje reguła kolizyjna lex specialis derogat legi generali, czyli norma szczególna uchyla normę generalną (ogólną). Mamy więc art. 8 jako normę ogólną i art. 13 jako normę szczególną. Nie potrafię Ci inaczej tego wytłumaczyć. Musiałbyś chyba..... po prostu skończyć prawnicze studia, żeby dokładnie zrozumieć sens prawniczych reguł kolizyjnych, czy też wnioskowań prawniczych.
 

Cytat: krzysiekniepieklo w 08.05.2018, 19:26

to znaczy, że art 13 narusza zapisy art 8.
co to oznacza dalej? to oznacza, że art 10.1 nie pozwala handlować rybami pozyskanymi z naruszeniem art 8.

Moim zdaniem Selektor, to art 8 stanowi zamkniętą całość i nie przewiduje odstępstw. Każdy inny artykuł, który pozwala na odstępstwa od art 8, narusza jego zapisy.


I widzisz to jest nieprawnicze wnioskowanie ;) Przepraszam. Jest to prawnicze wnioskowanie. Określa się je jako argumentum ad absurdum.

 


 krzysiekniepieklo

 

 

http://splawikigrunt.pl/forum/Themes/default/images/post/xx.gif

Odp: Gdzie ta ryba?

« Odpowiedź #489 dnia: 08.05.2018, 21:57 »

To mi mniej więcej wytłumaczyłeś, choć przeczuwałem to od samego początku. Dla prawa, to logika jest absurdem.
Chyba właśnie po to żeby móc robić z logika durnia. To chyba logika tylko w matematyce ma takie uważanie. Jest jeszcze jeden Sędzia logiczny, który wszystkich podsumuje.

 

 


Cytat: krzysiekniepieklo w 08.05.2018, 22:34


Selektor - a ten art 32 konstytucji, to tez w taki sam sposób może być znoszony przez jakiś tam przepis szczególny np. z jakiejś ustawy? Bo mnie się wydaje, że cała ta ustawa o rybactwie śródlądowym, to znosi ten artykuł o równości względem prawa.


Krzyśku żaden artykuł Konstytucji nie może być "znoszony" bo tu się kłania kolejna reguła kolizyjna Lex superior derogat legi inferiori ;)

 

 

Ja – nie prawnik – przeanalizuję to, czego się dzisiaj dowiedziałem o prawie.

 

Konstytucja jest prawem nadrzędnym i całe prawo musi być zgodne z przepisami zapisanymi w Konstytucji. Jest taki 32-drugi artykuł Konstytucji, który mówi o równości względem prawa.

Ten artykuł jest nadrzędnym artykułem dla prawa niższego stopnia, a więc obowiązuje całe prawo poza prawem zapisanym w Konstytucji.

Teraz normy ogólne (generalne), to jest prawo równe dla wszystkich – co jest zgodne z art. 32 konstytucji.

Teraz dowiedziałem się, że prawo szczególne nie narusza prawa ogólnego ale to prawo ogólne znosi. Co to dalej znaczy?  Prawo szczególne powoduje właśnie nierówność względem prawa ponieważ znosi prawo ogólne, które wszystkich obowiązuje i stawia taki podmiot w uprzywilejowanej sytuacji względem pozostałych podmiotów. Czyli według szkoły prawniczej, prawo szczególne znosi art. 32 Konstytucji, który mówi o równości względem prawa.

Ci sami prawnicy mówią, że artykuł Konstytucji nie może być znoszony, bo tu się kłania kolejna reguła kolizyjna Lex superior derogat legi inferiori.

 

Teraz jeśli prawo ogólne postawimy wyżej od prawa szczególnego, co było by zgodne z art. 32 Konstytucji, to prawnik na to:

;) Przepraszam. Jest to prawnicze wnioskowanie. Określa się je jako argumentum ad absurdum.

 

Wniosek jest jeden. Argumenty logiczne są dla prawnika absurdalne.  Bóg jest logiczny. To szatan jest nielogiczny. Skoro logika jest dla prawnika absurdalna, to czyimi uczniami są prawnicy? Absurdalny jest ten, kto jest nielogiczny. Absurdalny jest ten, kto Prawdę chce przykryć warstwą kłamstwa.

 

No chyba, że ten prawnik wpuścił mnie dzisiaj w kanał i prawda jest jednak inna. Osobiście nie mam zaufania do prawników ale wierzę w to czego się dzisiaj dowiedziałem.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

6

8

9

11

13

15

16

17

18

19

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 24.10.2019