« Ez 37 Czy w obecności Jezusa wszedł w niego szatan? »

Ile warta jest Prawda?

06.05.2018

Są dwie szkoły na ten temat.

                                                                                                Ile jest warta prawda?

 

Tak się zastanawiam nad prawem, które nas obowiązuje.  Czy ktos policzył – ile arkuszy a4 trzeba  żeby całe to prawo nas obowiązujące zapisać?  Czy są ludzie, którzy to całe prawo znają?  To chyba nie jest możliwe. Najwięksi specjaliści znają tylko niewielką część prawa z dziedziny, w której się specjalizują. Jak czytają prawo z innej dziedziny, to mają poważny problem żeby te przepisy zrozumieć. Czy można wymagać od człowieka żeby przestrzegał prawa, którego nie jest w stanie ogarnąć? Więc o co chodzi z tym prawem?  Dlaczego prawo pisze się tak żeby nawet prawnicy mieli problem ze zrozumieniem, a zwykły obywatel nie miał szans na zrozumienie? Władza sądownicza – potężna broń na niepokornych, którzy sprawiają problemy, jak i droga do nieuzasadnionego bogactwa budowanego na krzywdzie innych.

Teraz – co wspólnego ma prawo ze sprawiedliwością? Sprawiedliwość  i Prawda stały się dzisiaj towarem.  Możemy liczyć na prawdę i sprawiedliwość  tylko wtedy, kiedy przelicytujemy kłamstwa niesprawiedliwego. Biedaka kupują za parę sandałów. Kto więcej zapłaci, temu przyznają słuszność.

To ile jest warta Prawda? Najczęściej sprzedają ją za trzydzieści srebrników. Tyle, że prawda jest bezcenna. Tylko głupiec  Ją sprzedaje. Prawdę sprzedaje się dzisiaj za bezcen. Mało jest tych, którzy potrafią zapłacić  prawdziwa cenę za Prawdę. Prawda jest więcej warta od tego wszystkiego, co posiadamy.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

  • Sniło mi się Yarpen, że zaczynasz tracić siły. Może wyluzuj na jakiś czas i odetchnij. Faryzeuszom też pod deklem się nieźle gotowało. Krótka przerwa dobrze Ci zrobi.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd