« Prawo równe dla prawie wszystkich Ez 37 »

Łk 5 nic e'śmy nie ułowili.

02.05.2018

5 A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci»

Wygląda na to, że w jeziorze Genezaret było wtedy jeszcze mniej ryb, jak dzisiaj w Zalewie Zegrzyńskim. Piotr nie jest zdziwiony tym, że przez cała noc nic nie złowili. Uważa, że to normalne. Nie pierwszy raz coś takiego mu się przydarzyło. Zarzuca jednak sieci, mimo że jego ludzkie doświadczenie mówi mu, że to nie ma sensu. 

Dzisiaj jest dokładnie tak samo. Wędkarze ze swojego doświadczenia wiedzą, że w Zalewie Zegrzyńskim ryb już prawie nie ma. Łowią dalej i mają coraz mizerniejsze wyniki. Nie wierzą jednak, że da się coś z tym zrobić. Moje zachęty do działania pozostają bez reakcji. Czekają, że ktoś to zrobi za nich. Nie podejmie działania ten, który nie wierzy. Mogą zmieniać świat tylko ci, którzy uwierzą, że się da ten świat zmienić. To ci, którzy są na samej górze, przekonują wszystkich, że nic się nie da zrobić i musi być tak jak jest. Aby zacząć działać, to trzeba mieć w sobie tego Bożego Ducha, który z niewolnika czyni człowieka wolnym. Człowiek wolny potrafi wziąć odpowiedzialność za siebie i za innych. Wygląda na to, że dla innych jestem takim dziwakiem, który wali głowa w mur, którego w żaden sposób nie da się zburzyć. Walę głową w ten mur już dwudziesty pierwszy miesiąc. Mam dość wiary żeby robić tak dalej. Ja wierzę, że się da.

Może uwierzycie dopiero jak zobaczycie wyłom w murze?-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • Nie zobaczymy. To dlatego, że Chrystus obiecał, iż bramy piekielne Jego Kościoła nie przemogą. Dlatego wiemy, iż żadna odstępcza nauka w Kościele nie będzie głoszona. :)

 • Yarpen; znowu wyłączyłeś logikę.
  Skoro Jezus mówi, że - iż bramy piekielne Jego Kościoła nie przemogą

  To tym samym dał do zrozumienia, że jednak będą próbowały go przemóc.
  dlatego twoje twierdzenie, że - """""" iż żadna odstępcza nauka w Kościele nie będzie głoszona """"" --- jest bzdurą. Gdzie indziej jest napisane, że spośród biskupów wyjdą drapieżne wilki i głosić będą przewrotne nauki.
  Stąd prosty wniosek, że szatan będzie próbował zniszczyć Kościół od wewnątrz.
  Jezus obiecał, że mu się to nie uda.

 • No właśnie: To, że wyjdą, nie oznacza, że Kościół będzie głosił jakieś odstępcze nauki. Dlatego też, Bogu dzięki, nie dożyjemy dnia, kiedy Twoje pomysły wejdą do nauczania Kościoła Chrystusa. :)

 • Zawsze Yarpen możesz się pomodlić, żebyś tego dnia nie dożył.

 • Jeżeli ktokolwiek dożyje dnia, że Twoje nauki staną się częścią nauczania Kościoła, to ten dzień będzie tym, w którym Chrystus okaże się kłamcą, bo bramy piekielne przemogą Jego Kościół.

 • Jak pisałem: Kasowaniem komentarzy nie zmienisz niewygodnego dla siebie faktu, że gdyby Kościół katolicki przyjął i zaczął głosić rzeczy, które wymyślasz, to kłamcą uczyniłby Chrystusa, bo tego dnia bramy piekielne przemogły by Jego Kościół.

 • Zdaje się Yarpen, ze tracisz panowanie nad sobą. Radzę Ci - wyhamuj trochę ze swoimi osądami.

 • Yarpen - ja wiem, że jeżeli by się okazało, że nie masz racji, to jesteś gotowy coś takiego ogłosić. Na moim blogu jednak tego ogłaszać nie będziesz.

 • Kasowaniem komentarzy, jak pisałem, nie zmienisz niewygodnych faktów, a ja nie tracę panowania nad sobą. Tak czy siak to, co sobie wymyślasz, pozostanie odstępstwem od nauczania objawionego przez Boga (nie mówiąc już o tym, że zdarza Ci się zwyczajnie temu zaprzeczać). Dlatego nawet gdybyś wyszedł z siebie i stanął obok, a potem we dwóch zaczęlibyście głosić Twoje tezy, to i tak Kościół ich nigdy nie przyjmie w miejsce tego, co naucza, bo Chrystus jasno i jednoznacznie zapowiedział, że szatan jego Kościoła nie zwycięży. Bóg zaś, jak wiemy, nie kłamie. :)

 • No widzisz Yarpen - jak Ciebie przycisnąć, to umiesz jednak trochę grzeczniej napisać komentarz.

  Yarpen napisał;
  Bóg zaś, jak wiemy, nie kłamie. :) Szatan też wie ale nie przeszkadza mu to robić Bogu takie zarzuty.

 • Yarpen - Ty naprawdę wierzysz, że powtarzając swoje zaklęcia sto razy, możesz coś zmienić? Jak widzisz - na mnie to nie działa. Wiem - brak Ci argumentów takich, jakie miałeś na "wierze" Sam widzisz, że Twoje argumenty są coraz cieńsze. Powtarzane sto razy, wcale nie stają się mocniejsze.

 • Jakie zaklęcia? Ja opisuję bolesną dla Ciebie rzeczywistość. Argumenty, w tym z nauczania Chrystusa, Apostołów i Kościoła, przedstawiało Ci wiele osób (w tym ja), ale wszystkie odrzucasz i negujesz. Teraz jedyne, co pozostaje, to pokazywać innym w jaki sposób błądzisz i kim jesteś, bo Ty i tak nie przyjmiesz do wiadomości niczego, co zmusiło by Cię do odrzucenia wymyślonych przez Ciebie nauk. Argumenty można pokazywać komuś, kto słucha i jest gotów przyznać, że nie ma racji, a nie osobie przekonanej o własnej nieomylności.

 • 5. Yarpen_Zirgin | 03.05.2018

  Jeżeli ktokolwiek dożyje dnia, że Twoje nauki staną się częścią nauczania Kościoła, to ten dzień będzie tym, w którym Chrystus okaże się kłamcą, bo bramy piekielne przemogą Jego Kościół.

  Tutaj Yarpen ogłosiłeś się nieomylnym. Z Twojej wypowiedzi wynika, że jeśli się mylisz, to Boga ogłosisz kłamcą. Yarpen - Ty jesteś "nieomylny"

 • Ależ nie. Ja jedynie podsumowałem fakt, który wynika z zestawienia nauczania Chrystusa, Apostołów i Kościoła oraz tego, co wymyślasz i usiłujesz głosić jako rzekomo pochodzące od Boga. Nie muszę być w tym celu nieomylny, bo nie potrzeba tego przywileju, aby rozpoznać, że wprowadzenie herezji do nauczania Kościoła będzie zwycięstwem szatana, a tym samym zapowiedź Chrystusa, że diabeł Jego Kościoła nie pokona, okaże się kłamstwem.

 • Nie Yarpen - Ty już ogłosiłeś, że jeżeli ja będę miał rację, To ogłosisz Boga kłamcą. Wniosek jest jeden. W tej sprawie ogłosiłeś swoją nieomylność.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd