« Człowiek uwierzył Prawo równe dla prawie wszystkich »

Bóg oczyszcza

27.04.2018

W jaki sposób Bóg oczyszcza człowieka z grzechu? Czy człowiek sam może się oczyścić?

Powiecie, że Bóg oczyszcza człowieka z grzechu poprzez spowiedź. To nie jest prawda. Spowiedź, to jest tylko posprzątanie tego całego bałaganu ale przyczyna grzechu dalej w nas tkwi i skutkuje tym, że wracamy do swojego szamba i grzeszymy dalej. Aby oczyszczenie nastąpiło, to musimy sięgnąć głębiej - do samej przyczyny grzechu. Człowiek sam z siebie nie jest w stanie oczyścić się ze swojego grzechu. Tego może dokonać tylko Bóg. Człowiek tylko musi współpracować z Bogiem. Grzechem jest to wszystko, co się Bogu w nas nie podoba. Aby oczyszczanie z grzechu postępowało, to człowiek musi mieć świadomość grzechu. Dekalog to jest tak genialnie napisane prawo, że się zmienia wraz z postępami w cnocie. Człowiek żyjący z daleka od Boga, zna te prawo tylko w zarysie. Nie przestraszy się tego prawa w chwili, kiedy postanowi je przestrzegać. W chwili nawrócenia, człowiek zaprasza Boga do swojego serca i to Bóg zaczyna człowieka oczyszczać z grzechu. Jeśli człowiek nie zaprosi Boga do swojego serca, to próbuje sam siebie oczyszczać. Spowiada się, oddaje grzechy ale przyczyna grzechu tkwi w nim i nic z tego oczyszczania nie wychodzi. Właśnie bardzo ważne jest aby zwrócić się do Boga z prośbą   -  obmyj mnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego.  Postęp w cnocie, to jest na ogół bardzo powolny proces. Bóg krok po kroku nas oczyszcza, a wraz z postępem, odsłania kolejne nasze grzechy. o których wcześniej nie mieliśmy bladego pojęcia. Oczyszczanie trwa nadal. Jak by człowiek na samym wstępie miał świadomość, z czego przyjdzie mu zrezygnować, to by się przestraszył i nie podjął by tej drogi. Wiem to po sobie. Skoro to Bóg oczyszcza z grzechu. to aby się oczyszczać, to musimy mieć tego Bożego Ducha w sobie. Ten Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów. Im więcej z Tego Ducha mamy, tym szybciej będzie następował postęp w cnocie. Codzienna Komunia jest tutaj najlepszą drogą.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • "Skoro to Bóg oczyszcza z grzechu. to aby się oczyszczać, to musimy mieć tego Bożego Ducha w sobie. Ten Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów. "

  A teraz przytocz fragment nauczania Chrystusa, Apostołów lub Kościoła Chrystusa, w którym to jest zapisane/przekazane.

 • Yarpen; Jezus tłumaczył faryzeuszom trzy lata, a i tak nie zrozumieli. Ja Tobie tłumaczę dwadzieścia miesięcy. Nie zniechęcam się i będę Tobie dalej tłumaczył. Może tutaj jest potrzeba więcej modlitwy. Może trzeba się do Boga zwrócić właśnie w ten sposób, jak przedstawiłem. Ty oczekujesz, że to Bóg wszystko za Ciebie załatwi. Masz mentalność niewolnika i oczekujesz wszystkiego na tacy. Jesteś człowiekiem wolnym i sam musisz dokonać wyboru. Nie ceduj odpowiedzialności na innych.

  Uwierzę, jak mi udowodnisz. Taka postawa nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Wiara wymaga więcej odwagi.

 • Ja Ciebie nie proszę o TWOJE pomysły. Proszę abyś ZACYTOWAŁ stosowny fragment nauczania Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, w którym zapisano naukę:

  "Skoro to Bóg oczyszcza z grzechu. to aby się oczyszczać, to musimy mieć tego Bożego Ducha w sobie. Ten Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów. "

 • ---- Zjednoczenie z Chrystusem---------------------------------------- J 15 ----------------------------- 1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym1, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. 2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. ----

  Tutaj masz wyraźnie, że to Bóg oczyszcza z grzechu tych, którzy trwają w Winnym Krzewie. Trwają zaś ci, którzy spożywają Ciało i Krew Chrystusa.

 • J 15,1-2 - przykro mi, ale ten fragment dotyczy INNEJ kwestii i NIE ZAWIERA nauki, o której wskazanie u Chrystusa, Apostołów lub w Kościele Cię prosiłem. Przypomnę o jaki fragment Twoich nauk mi chodzi:

  "Skoro to Bóg oczyszcza z grzechu. to aby się oczyszczać, to musimy mieć tego Bożego Ducha w sobie. Ten Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów. " • Już Yarpen Tobie mówiłem. Aby zrozumieć sprawy Boże, to trzeba tego Ducha W sobie mieć. Dopiero Ten Duch człowiekowi może wytłumaczyć. Jezus też Żydom nie potrafił wytłumaczyć. Nie dziw się więc, że ja jestem w tej sprawie bezradny.

 • Czyli jak zwykle: Ani Chrystus, ani Apostołowie, ani Kościół niczego takiego nie naucza, ale Ty i tak będziesz to głosił, bo taka jest TWOJA Ewangelia. Wszyscy zaś inni, którzy tego nie głoszą, nie mają Ducha Świętego. :D

 • Yarpen - to jest tylko twoja konfabulacja na temat moich wypowiedzi.

 • Nie. To jest fakt. Gdybyś miał jakiekolwiek wypowiedzi Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, w których pada taka nauka, to byś je ZACYTOWAŁ, a nie wymigiwał się jak się tylko da, aby tego nie zrobić, albo wmawiał, że trzeba mieć Ducha Świętego, aby to zrozumieć.

 • Aha... Skoro rzekomo to tylko moja konfabulacja na temat Twoich wypowiedzi, to teraz udowodnij, że skłamałem i PRZYTOCZ stosowne nauczanie Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, gdzie zapisano, że "Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów".

 • Mk 4

  10 A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. 11 On im odrzekł: «Wam dana jest tajemnica3 królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach,
  12 aby
  patrzyli oczami, a nie widzieli,
  słuchali uszami, a nie rozumieli,
  żeby się nie nawrócili i nie była im wydana
  [tajemnica4]».
  13 I mówił im: «Nie rozumiecie tej przypowieści? Jakże zrozumiecie inne przypowieści?

  Tutaj Yarpen masz czarno na białym wytłumaczone, że aby rozumieć, to trzeba mieć Tego Ducha, który wytłumaczy. Ten ma Ducha Świętego, kto należy do królestwa Bożego. Ten należy, kto ma w sobie Życie. Ten ma w sobie Życie, kto spożywa Ciało i Krew Chrystusa.

 • I znowu uniki. Jak zwykle, kiedy NIE MASZ żadnego fragmentu nauczania Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, który zawierał by to, co sobie wymyślasz. Powtórzę:

  Skoro rzekomo to tylko moja konfabulacja na temat Twoich wypowiedzi, to teraz udowodnij, że skłamałem i PRZYTOCZ stosowne nauczanie Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, gdzie zapisano, że "Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów".

 • 7. Yarpen_Zirgin | 27.04.2018

  Czyli jak zwykle: Ani Chrystus, ani Apostołowie, ani Kościół niczego takiego nie naucza, ale Ty i tak będziesz to głosił, bo taka jest TWOJA Ewangelia. Wszyscy zaś inni, którzy tego nie głoszą, nie mają Ducha Świętego. :D

  krzysiekniepieklo8. krzysiekniepieklo | Dziś 12:34

  Yarpen - to jest tylko twoja konfabulacja na temat moich wypowiedzi.


  """""Wszyscy zaś inni, którzy tego nie głoszą, nie mają Ducha Świętego."""""" To jest właśnie Twoja konfabulacja na temat mojej wypowiedzi. Ja nigdy tak nie powiedziałem.Trzeba bardzo naciągać żeby wyciągnąć takie wnioski z moich wypowiedzi.

 • Nie, wystarczy poczytać co zaczynasz wypisywać, kiedy przyciśnięty do muru musiał byś przyznać, że tego, co wymyślasz, nie ma w ani w nauczaniu Chrystusa, ani Apostołów, ani Kościoła: W większości przypadków wyskakujesz z tekstami, że trzeba mieć Ducha Świętego, aby zrozumieć/poznać nauczanie, które wypisujesz. Tak było i w tutaj, kiedy wyskoczyłeś z tym tekstem w komentarzu:

  "6. krzysiekniepieklo | 27.04.2018

  Już Yarpen Tobie mówiłem. Aby zrozumieć sprawy Boże, to trzeba tego Ducha W sobie mieć. Dopiero Ten Duch człowiekowi może wytłumaczyć. Jezus też Żydom nie potrafił wytłumaczyć. Nie dziw się więc, że ja jestem w tej sprawie bezradny."

  Zrobiłeś to, krzysiekniepielkonie, kiedy wskazałem, że przytoczony przez Ciebie wcześniej fragment Biblii NIE ZAWIERAŁ stworzonej przez Ciebie nauki, że "Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów", i dotyczył INNEJ kwestii.

 • Yarpen; ja mam dla Ciebie tylko jedną radę. Zacznij przyjmować Komunię codziennie i to ze skruchą z powodu własnych grzechów. Wtedy Bóg weźmie Ciebie za rękę i nie będziesz tracił czasu na dyskusje ze mną. Bóg Sam będzie Ci tłumaczył, co masz robić. No ale jeśli chcesz sam sobie wytłumaczyć, że to nie ma sensu, bo nigdzie w Piśmie Świętym nie ma tego napisane wprost, to Twój wybór i Twoja odpowiedzialność. Nie Tobie jednemu się nie chce.

 • Codzienna Komunia Św.? Ciekawe, że o tym wspominasz (pomijam już fakt, że to kolejny unik od odpowiedzi na wskazany problem), bo jakoś papieże, biskupi i prezbiterzy codziennie przystępują do Komunii Świętej, ale mimo tego Kościół (nie mówiąc już o Chrystusie i Apostołach) nie wpadł na pomysł, że "Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów" i takiego nauczania w Katechizmie (nie mówiąc o innych oficjalnych dokumentach katolickich) zwyczajnie NIE znajdziesz.

 • Ja się tutaj z Tobą zgodzę. Takiego nauczania wprost - nie ma.
  Poczytaj jednak siostrę Faustynę. Ona bardzo często pisze o Komunii i swoich przeżyciach podczas Komunii. Mnie z zasady nie wierzysz. może Faustynie uwierzysz?

 • "Ja się tutaj z Tobą zgodzę. Takiego nauczania wprost - nie ma. "

  Nie ma także nie wprost, bo Kościół niczego takiego nie głosi. To jest TWÓJ wymysł wynikający z fiksacji Komunią Świętą.

  "Mnie z zasady nie wierzysz. może Faustynie uwierzysz?"

  To PRZYTOCZ fragment jest tekstów, w którym jest mowa, iż "Duch zstępuje na człowieka poprzez Komunię Świętą spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów".

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd