« Stworzył nas do wolności Człowiek uwierzył »

Oddać życie za Chrystusa

24.04.2018

Przeciwstawić się presji

Czy tylko jeden na stu jest gotów oddać swoje życie za Chrystusa, czy może i taka proporcja jest jeszcze przeszacowana?  Do jak wielkiego łajdactwa człowiek musiał by być zmuszany żeby był gotów wybrać śmierć aby nie uczestniczyć w tym łajdactwie?

 

Mt 16     25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Mk 8     35 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je.

 

Właśnie miałem bardzo dziwny sen.  Nazwożono masę ludzi i odbywała się selekcja. Nie wiem dokładnie o jakie łajdactwo chodziło ale wybór był taki. Każdy miał uczestniczyć w egzekucji. Były do wyboru dwie wersje egzekucji. Egzekucja pro forma, -  gdzie następował strzał ale nikt nie ginął i był później odprowadzany gdzieś tam,  albo jeśli odmówił udziału w łajdactwie, to uczestniczył w prawdziwej egzekucji. Właśnie wyprowadzają dużą grupę ludzi, którzy uczestniczyli w pierwszej wersji egzekucji, a ja słyszę rozmowę jakby dwóch aniołów zmartwionych całą sytuacją. Jeden mówi - i co, nikt nie odmówił? drugi odpowiada - z mojego wozu tylko Krucek poszedł.     

Może właśnie dzisiaj Bóg mi otworzył oczy na prawdę?  Chyba będę musiał dość mocno zmienić swoje spojrzenie na te moje prorokowanie. Smutno mi.

Taka jedna grupa, to było około stu osób.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • Strach się spytać co autor ma na myśli pisząc: Chyba będę musiał dość mocno zmienić swoje spojrzenie na te moje prorokowanie. Smutno mi.

 • Gratuluję Kacperku, że przezwyciężyłeś swój strach. To nie sarkazm. Nie spodziewałem się, że do tego wpisu ktoś skomentuje. Temat jest bardzo poważny i trudny. Moim zdaniem dość kluczowy dla naszej wiary.

  Odpowiem na Twoje pytanie. Do dzisiaj byłem przekonany, że na tą krucjatę żebrania o Boże miłosierdzie odpowie wiele osób. Ze to będzie dość masowe.
  Dopiero ten sen otwiera mi oczy, jak niewiele osób jest gotowych oddać życie za Chrystusa. Coraz więcej ludzi jest gotowych na coraz większe łajdactwa żeby zachować swoje życie, a tak naprawdę stracić swoje Życie dla Boga. Każda zgoda na łajdactwo zabija duszę. Ilu uzna swoją nędzę i będzie żebrać?
  Wygląda na to, że to będzie rzeź "doskonałości". Dlatego mi smutno, bo niewielu ocaleje.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (24.04.2018 23:39)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd