« Przepadło bogactwo niegodziwca A imię jego czterdzieści i cztery »

Malutki grzech

11.04.2018

Konsekwencje grzechu.

Rozmawiam z różnymi ludźmi i widzę, że prawie nikt nie rozumie, co to jest grzech i jakie konsekwencje powoduje. Bóg nam to wytłumaczył w księdze rodzaju na przykładzie Adama i Ewy. Zjedli jabłko, chociaż Bóg powiedział żeby tego nie robili. Ich grzech rozlał się na wszystkich ludzi. Konsekwencje grzechu są dla zwykłego człowieka niewyobrażalne. Ten, co ukradł, nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji swojego grzechu. Jak ten drugi zareagije i co w związku z tym się stanie. Raz - ten człowiek traci zaufanie do innych. Zaczyna się zabezpieczać przed następną kradzieżą. Też nie przewidzi, jakie będą konsekwencje jego działania. Jeden mały grzech, a konsekwencje mogą być niewyobrażalne. Spróbujcie policzyć, ile ludzie wydają na zabezpieczenie się przed kradzieżą i co za te pieniądze można by zrobić dla społeczności. Zaufanie do drugiego w życiu społecznym, to jest rzecz bezcenna, a grzech niszczy takie zaufanie bezpowrotnie. Prawda jest taka, że ludzie nie mają bladego pojęcia, co to jest grzech i co on powoduje. Grzech od dawna jest przez wszystkich bagatelizowany.

------------------------Http://prorok.phorum.pl

 

1 Komentarz

 • Tak, tak... Wszyscy ludzie to durnie, a Ty jeden wiesz czym jest grzech i jakie są jego skutki. :D

 • Yarpen ; przedstaw swoje przemyślenia , co to jest grzech.

 • Ja nie wyważam otwartych drzwi i nauczanie o grzechu przyjmuję tak, jak je Kościół podaje: http://www.teologia.pl/m_k/kkk1g01.htm#1e

 • Yarpen; to jest typowe myślenie niewolnika. - Nie myśl Yarpen, bo jesteś za głupi. My wiemy lepiej. Jeśli Ciebie przekonali, że jesteś za głupi żeby zrozumieć, to nie będziesz próbował i zostaniesz ich niewolnikiem. Człowiek wolny ma odwagę zaryzykować. Bóg Ci dał rozum Yarpen. korzystaj z tego daru i zacznij myśleć. Myślenie ma przyszłość. Co do drzwi, to dla Ciebie to jest abstrakcja, bo czy otwarte, czy zamknięte, to i tak nie masz odwagi przekroczyć progu.

 • Mam rozum i dlatego już dawno doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wyważanie otwartych drzwi. To po pierwsze, a po drugie: Ponieważ wierzę Bogu, to słucham tych, których powołał w Kościele do tego, aby dbali o prawidłową wiarę i nauczanie, a nie samozwańczych proroków z internetu. :)

 • A czytałeś Yarpen, że spośród biskupów wyjdą drapieżne wilki i będą głosili przewrotne nauki?
  Stąd wniosek - nie wszystkich Bóg powołał. Przyjrzyj się - co tam na czole mają napisane. Poproś tylko Boga żebyś odzyskał wzrok.

 • Czytałem:

  Dz 20:28-31
  28 Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. 29 Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. 30 Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. 31 Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was.

  Słowa, jak widzisz, są przestrogą skierowaną DO BISKUPÓW i to oni mają dbać o to, aby te "wilki" nie pociągnęły za sobą uczniów.

 • Yarpen; Ty to chyba schizofrenik jesteś. Jak mówisz, to ten tekst jest skierowany do biskupów i tylko do biskupów. Powiedz mi Yarpen - czy listy do Koryntian są skierowane też tylko do tych, do których pisał Paweł, czy też do wszystkich i do nas też? No bo Jak pisał do Koryntian, to już dawno te listy straciły aktualność. Wszystkie listy dawno są nieaktualne, bo przecież nie do nas pisał Paweł. Więc według twojej koncepcji te listy dawno powinny być odrzucone i powinniśmy się skupić tylko na tym, co mówił Jezus w swoim nauczaniu.

 • "Ty to chyba schizofrenik jesteś."
  Jeżeli już, to "hipokryta", ignorancie.

  "Jak mówisz, to ten tekst jest skierowany do biskupów i tylko do biskupów. Powiedz mi Yarpen - czy listy do Koryntian są skierowane też tylko do tych, do których pisał Paweł, czy też do wszystkich i do nas też?"
  Na takie manipulacje łap kogoś innego. Nie zmienisz faktu, że Dz 20:28-31 są PRZEMOWĄ św. Pawła skierowaną do konkretnych osób w Kościele (czyli biskupów, których WEZWAŁ na spotkanie), a nie ogólną nauką, którą można i trzeba odnieść do wszystkich.

 • Yarpen; O listach do Koryntian można powiedzieć dokładnie to samo.
  Były skierowane do Koryntian, więc nie można ich przenosić na wszystkich.
  Przecież Paweł nie mówił, że to jest nauczanie Jezusa, które wszystkich obowiązuje.

 • Powiedział to Kościół. Natomiast co do przemowy św. Pawła, to NIE ZDOŁASZ zmienić faktów, że została wygłoszona DO BISKUPÓW na ich specjalnym zebraniu zwołanym przez Apostoła Pogan.

 • Yarpen; powiedz mi dlaczego to , co dotyczy według Ciebie"tylko biskupów", jest czytane wszystkim?

 • Aby krzysiekniepieklo miał zagadkę. :D

 • Yarpen; jesteś hipokrytą, bo robisz dokładnie to samo, o co mnie oskarżałeś. odrzucasz to, co Ci nie pasuje, tyle że nie przedstawiasz żadnych poważnych argumentów dla takiego postępowania. Ja Tobie podałem argument poważny. Ja odrzucam to, co jest sprzeczne z tym, co mówił Jezus.

 • Nie nudź. Dzieje Apostolskie 20,28-31 są czytane po to, abyś wiedział, że to BISKUPI są powołani do dbania, aby w Kościele nie dochodziło do herezji, a nie samozwańczy prorocy tacy jak Ty.

 • Ty Yarpen głosisz, że jak wilk wejdzie do owczarni, to jest pasterzem i może z owcami robić, co chce. Druga rzecz, to głosisz, że jesteśmy ich niewolnikami i nie możemy mieć własnego zdania, bo nawet jak ten wilk głosi herezje, to i tak mamy go słuchać. Bóg wyrwał nas z niewoli i nie jesteśmy niczyimi niewolnikami. Każdy z nas ma prawo do własnego zdania. To Bóg jednoczy i poucza tych, którzy są jego owcami, i których karmi Swoim Ciałem i Krwią.
  Tylko na tej bazie możemy się zjednoczyć. Jak posłuchasz Biskupów, to często zupełnie inaczej nauczają i oni nigdy nas nie zjednoczą. Znaczna część z nich, to są wilki w owczej skórze udające pasterza. Ten cytat z pisma właśnie o tym mówi.

 • "Ty Yarpen głosisz, że jak wilk wejdzie do owczarni, to jest pasterzem i może z owcami robić, co chce. Druga rzecz, to głosisz, że jesteśmy ich niewolnikami i nie możemy mieć własnego zdania, bo nawet jak ten wilk głosi herezje, to i tak mamy go słuchać."

  PRZYTOCZ moje wypowiedzi, w których to zapisałem, albo odszczekaj swoje kłamstwa i przeproś!

 • 15. Yarpen_Zirgin | 15.04.2018

  Nie nudź. Dzieje Apostolskie 20,28-31 są czytane po to, abyś wiedział, że to BISKUPI są powołani do dbania, aby w Kościele nie dochodziło do herezji, a nie samozwańczy prorocy tacy jak Ty.

  Z tej wypowiedzi Yarpen wynika, że tylko biskupi są powołani do dbania o czystość nauki. Według ciebie, to nikt nie ma prawa zwrócić im uwagi, bo nikt oprócz biskupa nie ma prawa dbać o czystość nauki.
  Wiem Yarpen - to jest logika, która jest dla Ciebie za trudna.
  Skoro biskupi stali się wilkami i głoszą herezje, to nawet Bóg przez proroka nie może nic zrobić. To jest Twoja logika.

 • Ja nie prosiłem o Twoje "wynika", tylko o cytat z mojej wypowiedzi, w której NAPISAŁEM coś takiego:

  "Ty Yarpen głosisz, że jak wilk wejdzie do owczarni, to jest pasterzem i może z owcami robić, co chce. Druga rzecz, to głosisz, że jesteśmy ich niewolnikami i nie możemy mieć własnego zdania, bo nawet jak ten wilk głosi herezje, to i tak mamy go słuchać."

  Widać żeś sługa szatana, skoro tak samo jak on posługujesz się kłamstwem w swoich "polemikach".

 • Przecież Yarpen napisałeś, że nie jestem powołany do dbania o prawidłową naukę. Skoro wg Ciebie nie jestem powołany do dbania o prawidłową naukę, to tym samym nie mam prawa zwrócić biskupowi uwagi, jak głosi herezje.
  Swoje zdanie masz tylko wtedy, kiedy te swoje zdanie możesz wypowiedzieć. Jeśli takie prawo Tobie odbierają, to tym samym nie możesz mieć swojego zdania. Tym samym jesteś niewolnikiem tego, który Ci narzuca swoje zdanie.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd