« Blokowanie bloga Przepadło bogactwo niegodziwca »

Pokuta Kościoła

09.04.2018

Kiedy Bóg przebacza grzechy?

Jak to jest ze spowiedzią i rozgrzeszeniem zwykłego grzesznika? Człowiek musi się przyznać do swojego grzechu, trzeba żałować za swój grzech i trzeba Boga prosić o przebaczenie swojego grzechu. Czy z Kościołem jest inaczej?
Czy Kościół nie musi się przyznać do swojego grzechu? Nie musi żałować? Nie musi Boga błagać o przebaczenie?
Kościół może ukryć swoje grzechy i udawać, że przecież nic się nie stało? Czy Bóg w takiej sytuacji przebaczy?
Nie !!!!! Z Kościołem jest dokładnie tak samo jak z każdym grzesznikiem. Co się dzieje z grzesznikiem, który całe życie ukrywa swoje grzechy i nie prosi o przebaczenie? Wór z grzechami rośnie i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Z Kościołem jest dokładnie tak samo. Kościół już upadł pod ciężarem swoich grzechów. Już ledwo oddycha przygnieciony do ziemi. Bóg mnie posłał abym ratował ten Kościół. Czas na spowiedź generalną i na pokutę adekwatną do ogromu nierozliczonych grzechów. Żebrajmy o Boże miłosierdzie, bo to jest droga do przebaczenia grzechów Kościoła.------------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

  • Ale wiesz o tym, że grzech może popełnić WYŁĄCZNIE konkretny człowiek?

  • A wiesz Yarpen, że Twój grzech obciąża cały kościół.

  • Mój grzech obciąża mnie. Jeżeli powiem fałszywe świadectwo na czyjś temat, to jest to MOJA wina i MÓJ grzech, a nie Kościoła.

  • Niemcy też by chcieli żeby grzechy Hitlera obciążały tylko jego. Niestety ale jego grzech rozlał się na całe Niemcy i skutkuje do dzisiaj. Z Twoimi grzechami jest podobnie, tylko skala nie ta.

  • Niemcy ponoszą odpowiedzialność za wywołanie II Wojny Światowej, ale nie mają grzechu z powodu wszystkich zbrodni, które zostały popełnione przez hitlerowców w jej trakcie.

  • Yarpen; Ty nie zdajesz sobie sprawy, co to jest grzech i jakie są skutki grzechu.
    Wyobraź sobie taką sytuację: Zniszczyłeś tamę i wywołałeś powódź. Nie odpowiadasz tylko za zniszczenie tamy ale za wszystkie konsekwencje jakie to zniszczenie wywoła. Widzisz - ewa zerwała tylko jedno jabłko. Żałuje tego do dzisiaj, a Ty bagatelizujesz grzech. Nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji grzechu.

  • I mamy standard: Nikt się nie zna, a jedynie Ty wiesz jaka jest prawda. Wszystko, byle tylko nie przyznać, że nie masz racji.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd