« Komunia Judasza Pierwsze zmartwychwstanie »

Rzym musi upaść

30.03.2018

Przy grobie Pańskim na Korkowej w Warszawie.

Przy grobie Pańskim na Korkowej w Warszawie u św. Wacława stoją dwaj rzymscy żołnierze. Straszna bieda musi być w Rzymie. Stoją z gołymi kijami. Rzym nie ma już pieniędzy nawet na groty do włuczni. Rzym musi upaść. Można ich dzisiaj pokonać bez trudu. Zwykła proca wystarczy. Trzeba tylko trochę odwagi. Nie musimy być ich niewolnikami.------------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • Bardzo ezoteryczna wypowiedz, Krzysiu. Mam nadzieje, ze wiesz o co ci chodzi...

 • Prorok już tak ma. Inni patrzą i nic, a prorok widzi i wie, co Bóg mu przez to chce powiedzieć. Poczytaj sobie trochę o prorokach. Nie mam wątpliwości, że z Rzymem jest kiepsko.

 • To przynajmniej już wiadomo co planuje Krzysiek. Szykuje się nam prywatna wojna z Włochami :D
  Ciekawe czy już szykują Armię do obrony :)

 • Kacperku; Tutaj nie chodzi o Włochy ale o Rzym, a dokładniej o tych, którzy władają światem. Aż dziw, że nie czują powagi sytuacji.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (01.04.2018 21:30)
 • No to jesteś niezły, skoro na podstawie tego, co mają w parafii w Polsce, oceniłeś stan Rzymu.

 • Krzysiek widać u Ciebie nawet geografia jest inna, Rzym to miasto we Włoszech. Chociaż Ty masz jak widać masz alternatywną wersję rzeczywistości.

 • Yarpen przecież oni przyjechali prosto z Rzymu, na pewno Krzysiek rozmawiał z nimi po włosku.

 • Chyba jeszcze pamiętacie z historii, że za czasów Jezusa, Rzym był największą potęgą ówczesnego świata. Ci dwaj żołnierze rzymscy, to jest obraz potęgi tego naszego świata. Bóg jednak odsłonił ich słabość. Dla Boga, cała ta ich potęga, w której pokładają swoją nadzieję, to jest zwykła iluzja. Wystarczy zwykła "proca" żeby ich pokonać. Po prostu nie potraficie spojrzeć na sprawę biblijnie.
  Oni przemawiają strachem do ludzkiej wyobraźni. Potrzeba nam wyobraźni Dawida.

 • Biblijnie? Chyba nie zaglądałeś do Biblii. Przy grobie Chrystusa stała straż świątynna, a nie rzymska. :D

 • Krzysiu, uwazasz sie za proroka? A nie zauwazasz, ze twoje wizje sa dosc lekka wersja protestanckich wynurzen z jednego z 30.000 niezaleznych zborkow?

  Jak moze proroka cechowac bunt i revolta?

  Krzysiu, odrzuc podszepty szatana, i badz posluszny Kosciolowi.

 • Tadek; Ja naśladuję Jezusa. Jezus wygarnął prosto w oczy ówczesnej władzy prawdę o nich. Ja robię to samo. Jak przyjdą mnie ukrzyżować, to będę posłuszny.

 • Biblijnie? Chyba nie zaglądałeś do Biblii. Przy grobie Chrystusa stała straż świątynna, a nie rzymska. :D

  Yarpen; może zacytuj ten fragment, bo ja słyszałem o żołnierzach. Zresztą u Wacława stali rzymscy legioniści z kijami, bez grotów włóczni.

 • Mt 27, 62 Nazajutrz, to znaczy po dniu Przygotowania24, zebrali się arcykapłani i faryzeusze u Piłata 63 i oznajmili: «Panie, przypomnieliśmy sobie, że ów oszust powiedział jeszcze za życia: "Po trzech dniach powstanę". 64 Każ więc zabezpieczyć grób aż do trzeciego dnia, żeby przypadkiem nie przyszli jego uczniowie, nie wykradli Go i nie powiedzieli ludowi: "Powstał z martwych". I będzie ostatnie oszustwo gorsze niż pierwsze». 65 Rzekł im Piłat: «Macie straż: idźcie, zabezpieczcie grób, jak umiecie». 66 Oni poszli i zabezpieczyli grób opieczętowując kamień i stawiając straż.

 • Tyle, że Kacperku tutaj nie ma nic o straży świątynnej. Skoro byli u Piłata, to prosili o straż rzymską i Piłat im taką straż dał.

 • Gdyby to była rzymska straż, to o zmartwychwstaniu Chrystusa żołnierze zameldowali by Piłatowi, a nie kapłanom. I nigdy by się nie zgodzili by się na to, aby ktokolwiek mówił, że zasnęli na służbie, bo w legionach za takie przestępstwo była przewidziana kara śmierci.

  Aha... Piłat powiedział "macie" a nie "dostaniecie" czy "dam wam straż".

 • Yarpen; Ty może zacznij myśleć. Skoro jak twierdzisz, ta straż była świątynna, to dlaczego miała by się tłumaczyć przed kimkolwiek poza świątynią? Co to niby miało by obchodzić Piłata, skoro to wg Ciebie nie byli jego ludzie?
  Żołnierz tłumaczy się tylko temu, komu podlega. Dostali straż od Piłata, więc można powiedzieć, że zostali na jakiś czas wynajęci przez arcykapłanów i dlatego najpierw meldowali co się stało arcykapłanom. Z resztą Żydzi raczej swojego wojska mieć nie mogli, a tutaj jest mowa o żołnierzach.

 • Gdybyś czytał co zapisałem, nie mówiąc o Piśmie Świętym, to wiedziałbyś, że strażnicy spod grobu poszli właśnie do kapłanów i uczonych w Piśmie, aby IM złożyć meldunek. Od nich również dostali polecenia i zapłatę, a nie od Piłata. Ciągle, niestety, żyjesz w świecie własnej ignorancji i, co trzeba stwierdzić, błędnych przekonań wynikających z tradycji.

  Aha.. Żydzi swojego wojska nie mieli, ale istniała straż świątynna, która podlegała kapłanom. Dlatego Piłat powiedział "macie straż". Weź się i wreszcie DOUCZ!

 • Mt 28

  Przekupiona straż


  11 Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. 12 Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy 13 i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. 14 A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu». 15 Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego.

  Tutaj jest Yarpen mowa o żołnierzach , uszach namiestnika i o kłopocie żołnierzy. Straż świątynna nie podlegała Piłatowi, więc nie mogła by mieć kłopotu związanego z uszami namiestnika. Piłat miał gdzieś problemy Żydów.

 • Piłat mógłby robić im problemy, bo np. chciałby się dowiedzieć szczegółów dotyczących tego, jak pełnili wartę. Natomiast gdyby to byli rzymscy żołnierze, to PO PIERWSZE, złożyli by meldunek namiestnikowi, bo JEMU podlegali, a nie kapłanom. PO DRUGIE, gdyby Piłat dowiedział się, że żołnierze zasnęli na służbie to ŻADNA siła nie zdołała by przekonać go przed wymierzeniem im kary śmierci, bo TAKA KARA była przewidziana w legionie za spanie na służbie.
  I Piłat rzeczywiście miał w rufie problemy arcykapłanów, bo posłał ich w cholerę nie dając żołnierzy, a jedynie podsumowując, że oni MAJĄ straż.

 • Zdaje się Yarpen, że tylko Ty masz takie zdanie na ten temat. Nawet Kacperek Ciebie w tym nie popiera. Tam na Korkowej w Warszawie też nie postawili przy grobie jakichś Żydów ze straży świątynnej, tylko rzymskich żołnierzy - legionistów. Załóż sobie na ten temat wątek na forum, to się dowiesz, co inni na ten temat myślą. Ja się przyzwyczaiłem, że ze mną nie zgadzasz się co do zasady, bez względu na to, co mówię.

 • Po pierwsze łaskawie nie powołuj się na mnie.
  Po drugie jakim cudem wpadłeś na pomysł, że nie zgadzam się z Yarpenem?
  Po trzecie pomijając temat straży przy grobie Jezusa, co ma piernik do wiatraka, czyli Piłat i Rzym to obecnego miasta we Włoszech? Po jakiego jakieś miasto ma upadać?
  Po czwarte co ma grób w Warszawie do sytuacji w Rzymie?

 • Kacperku; Skoro nie wypowiedziałeś się, że przy grobie Jezusa stała żydowska straż świątynna, jak twierdzi Yarpen, to tym samym nie poparłeś Yarpena, co do jego twierdzenia.
  Co do Rzymu Kacperku, to chodzi tutaj o obecnych władców świata, a nie o Rzym jako miasto włoskie. ( ówczesny Jezusowi Rzym, rządził światem)
  Chyba już powinieneś się przyzwyczaić do tego, że moje skojarzenia dość mocno odbiegają od skojarzeń innych. ( może tutaj też chodzić o władze KK, które mieszczą się w Rzymie i też władają światem)

  Bóg przez obraz Grobu na Korkowej w ten sposób do mnie mówił.
  Najprawdopodobniej w Apokalipsie też jest opisany Rzym ( miasto na siedmiu wzgórzach)

 • Z jednej strony Twój blog zachęca do codziennej Komunii w KK, a z drugiej strony non stop atakujesz ten Kościół. To schizofrenia czy coś innego?
  Walisz w mur, bo obietnica Boga jest wieczna.
  Mt 16, 18 ... zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

 • Znak oczyszczenia świątyni6

  13 Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. 14 W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. 15 Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. 16 Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!» 17 Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie7.

  Ja Kacperku robię dokładnie to samo, co zrobił Jezus. Próbuję oczyścić Świątynię Mojego Ojca.


  Mt 16, 18 ... zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

  Tutaj Jezus przewiduje, że szatan jednak będzie próbował zdominować jego Kościół. Ten tekst nie upoważnia nas do tego, abyśmy się tylko przyglądali.

 • Chcę rozstrzygnąć ten spór o to kto stał przy grobie . Pismo trzeba znać kompleksowo , bo wyjaśnienia do konkretnych epizodów są nieraz w innym fragmencie . I tutaj jest podobnie :" Przekupiona straż
  Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. 12 Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy 13 i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. 14 A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu». 15 Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego. ". W tym zwrocie " A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu" jest wyraźna informacja , że ich przełożonym był Piłat , czyli byli to żołnierze rzymscy .Przełożonym straży świątynnej był Kajfasz , jako najwyższy arcykapłan. To krzysiekniepiekło ma rację .

 • Widać Panowie, że wojsko to wy widzieliście w TV. Kilku żołnierzy rzymskich idzie i melduje arcykapłanom o sytuacji, bierze łapówki za milczenie. Ciekawe co według takich fachowców robi reszta tych żołnierzy rzymskich, ucieka, milczy jak grób?

 • Czyżbyś Kacperku zaczął kwestionować to, co zapisano w ewangelii?
  Ty, co do zasady nie zgadzasz się z tym, co piszę. Dla Ciebie jest niewiarygodne to, co o tych żołnierzach pisze ewangelista. Jak ja coś kwestionuję, to robicie wielką aferę. Jak widzisz, to niektórzy mają dość odwagi i popierają mnie w miejscach oczywistych.
  Dzięki Yoda.

  Myślisz Kacperku, że rzymscy żołnierze byli nieprzekupni?

 • To jeszcze ja. Piłat oddelegował żołnierzy do dyspozycji żydów wraz ze słowami: " macie straż". Tam jest wyraźnie napisane , że to byli żołnierze. W tamtym czasie Żydzi nie mieli swojej armii , gdyż byli pod okupacja rzymską. Żołnierzy nie było nawet na dworze Heroda , który był marionetkowym królem . Poza tym jeśliby to była straż świątynna , to kto by ją przekupywał zamiast nakazać im mówić co polecono?. A fachowcem możesz mnie nazywać , gdyż jestem emerytem wojskowym- tylko bez ironicznych podtekstów.

 • Krzysiek jesteś dla mnie mistrzem kłamstwa i manipulacji.Uwielbiam Twoje święte oburzenie, gdy mamy inne zdanie na temat tak naprawdę interpretacji Ewangelii, gdy nie ma wprost napisane kto trzymał straż przy grobie Jezusa, gdy tak naprawdę jest to mało istotne, ale Ty na tym budujesz teologię swoją i u Ciebie jest to dogmat. Uwielbiam Twoje manipulacje na temat niby odrzucania przez nas Ewangelii, jakby dla Ciebie to była świętość, gdzie sam odrzucasz nauczanie Apostołów, gdzie sam piszesz, że św. Paweł pisał listy będąc pijany, nagle ponieważ pasuje to Tobie do Twojej teorii oburzasz się nie dosyć, że na mało istotny fragment, to jeszcze starasz się zmanipulować i zrobić z siebie wielkiego obrońcę Ewangelii.

 • Kacperku; ja Ci tylko unaoczniam, że robicie dokładnie to samo, o co do mnie mieliście pretensje. To Wy czepiliście się tych nieistotnych wg Was szczegółów, a nie ja. Tylko argumenty macie coraz cieńsze i coraz więcej ludzi dostrzega Waszą czepliwość.

 • Yoda jest coś takiego jak motywacja pieniężna, wy siedzicie cicho a dostaniecie od nas premie.
  Krzysiek różnica jest taka, że dla mnie jest to nieistotny szczegół, dla Ciebie jest to sprawa "życia i śmierci". gdyż na tym zbudowałeś całą teorię o walce z Rzymem itd.
  Dla mojego zbawienia jest to tak istotne, że równie dobrze grobu mógłby pilnować sam Piłat, albo król Herod, niczego to nie zmienia.

 • Pomijając już kto pilnował grobu Jezusa to może ktoś potrafi mi wytłumaczyć związek grobu na Korkowej z sytuacją w Rzymie? Ktoś rozumie co ma piernik do wiatraka? Przy okazji kogo to chce obalać Krzysiek?

 • Kacperku: W tym momencie zaczynasz prawidłowo myśleć. Poczytaj sobie trochę o prorokach, to może łatwiej Ci będzie mnie zrozumieć. ( kim jest prorok) ( jakim człowiekiem jest prorok) Wpisz w google.

  Opisałem we wpisie, jakie myśli do mnie przyszły na widok tak ustrojonego grobu. - Pewnie tylko ja tak sobie pomyślałem ale u proroków to mniej więcej tak działa.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd