« Przypowieść o talentach Królestwo Izraela »

Przerażający kolos (posąg)

21.03.2018

Daniel prorokuje nam dziś.

Dn 2

31 Ty, królu, patrzyłeś: Oto posąg bardzo wielki, o nadzwyczajnym blasku stał przed tobą, a widok jego był straszny. 32 Głowa tego posągu była z czystego złota, pierś jego i ramiona ze srebra, brzuch i biodra z miedzi, 33 golenie z żelaza, stopy zaś jego częściowo z żelaza, częściowo z gliny. 34 Patrzyłeś, a oto odłączył się kamień7, mimo że nie dotknęła go ręka ludzka, i ugodził posąg w jego stopy z żelaza i gliny, i połamał je. 35 Wtedy natychmiast uległy skruszeniu żelazo i glina, miedź, srebro i złoto - i stały się jak plewy na klepisku w lecie; uniósł je wiatr, tak że nawet ślad nie pozostał po nich. Kamień zaś, który uderzył posąg, rozrósł się w wielką górę8 i napełnił całą ziemię. 36 Taki jest sen, a jego znaczenie przedstawimy królowi. 37 Ty, królu, królu królów, któremu Bóg Nieba oddał panowanie, siłę, moc i chwałę, 38 w którego ręce oddał w całym zamieszkałym świecie ludzi, zwierzęta polne i ptaki powietrzne i którego uczynił władcą nad nimi wszystkimi - ty jesteś głową ze złota. 39 Po tobie jednak powstanie inne królestwo, mniejsze niż twoje, i nastąpi trzecie królestwo miedziane, które będzie panowało nad całą ziemią940 Czwarte zaś królestwo będzie trwałe jak żelazo. Tak jak żelazo wszystko kruszy i rozrywa, skruszy ono i zetrze wszystko razem1041 To, że widziałeś stopy i palce częściowo z gliny, częściowo zaś z żelaza, [oznacza, że] królestwo ulegnie podziałowi; będzie miało coś z trwałości żelaza. To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną, 42 a palce u nóg częściowo z żelaza, częściowo zaś z gliny [oznacza, że] królestwo będzie częściowo trwałe, częściowo zaś kruche. 43 To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną [oznacza, że] zmieszają się oni11 przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się z gliną. 
44 W czasach tych królów Bóg Nieba wzbudzi królestwo, które nigdy nie ulegnie zniszczeniu. Jego władza nie przejdzie na żaden inny naród. Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze, 45 jak to widziałeś, gdy kamień oderwał się od góry, mimo że nie dotknęła go ludzka ręka, i starł żelazo, miedź, glinę, srebro i złoto. Wielki Bóg wyjawił królowi, co nastąpi później; prawdziwy jest sen, a wyjaśnienie jego pewne». 

 

Właśnie zbliża się to ostatnie królestwo. Cała ta potęga tego świata oparta na plugawych pieniądzach mafii światowej, To jest królestwo na glinianych nogach. Królestwo oparte na przemocy, kłamstwie i zdradzie. To królestwo ma jedną słabość - to jest pieniądz. Pieniądz, to jest rzecz umowna i jest wart tyle ile ktoś za niego chce dać. To jest mit, tak jak bitcoin, za którego dzisiaj płacą wiele, a jutro nie będzie wart szklanki wody.  Każdy pieniądz też jest wartością umowną. Nawet złoto też ma wartość opartą na umowie i wierze w jego wartość. Na pustyni może być mniej warte od szklanki wody. A więc żeby obalić to nieludzkie królestwo, to trzeba się przeciwstawić magii pieniądza. Trzeba przestać służyć tym, którzy płacą srebrnikami. Każda niegodziwość jest opłacana srebrnikami. Nie dajmy z siebie robić Judaszów. Nie sprzedawajmy brata za kromkę chleba, a runie ten posąg, który napawa strachem cały świat. Sami tego nie dokonamy. Musimy wybrać sobie nowego króla, który poprowadzi nas do zwycięstwa. Naszym królem jest Bóg.  ---------------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

  • Tak dla jasności: Czwartym królestwem, o którym mówiło to proroctwo, było imperium Aleksandra Macedońskiego (po jego śmierci zostało podzielone na trzy części).

  • Daniel nic takiego nie mówił.

  • W wyjaśnieniu zawartym w Księdze Daniela tylko jedno królestwo jest wskazane "z imienia": Imperium Babilońskie. Trzy pozostałe są ukryte pod opisami. Twoja negacja nie zmieni niczego w fakcie, że te trzy pozostałe królestwa to kolejno państwa: Medów i Persów, Persów oraz Aleksandra Macedońskiego. :D

  • Yarpen; Bóg mnie nie posłał żebym tłumaczył to, co już było ale żebym wskazał drogę do tego ostatniego trwałego królestwa, które już zagładzie nie ulegnie.
    Teraz jest to królestwo z żelaza i gliny. Nadchodzi czas rozliczeń i to królestwo ulegnie zagładzie. Więc aby się ostać, to należy się starać o obywatelstwo tego nowego królestwa.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd