« Użalanie się nad Bogiem Najświętszy Salwator (2) »

Najświętszy Salwator

17.03.2018

Okazuje się, że kto najświętszy, to już zostało ustalone.

Wyniki wyszukiwania

Aktualności - Parafia Najświętszego Salwatora w Krakowie

www.parafiasalwator.pl/

 

Nie wiem, czy to jest oficjalna nazwa parafii ale w internecie tak jest napisane:

"Parafia najświętszego Salwatora."  Chyba też są pewni, że to Duch Święty im to objawił i mają najświętszego patrona.

Niedługo inni pójdą ich śladem i też swoich patronów ogłoszą najświętszymi. Szykuje się niezła kłótnia, jak będą ustalali, który jest najświętszy. 

Do tej pory myślałem, że to Bóg jest najświętszy ale wygląda na to, że nie dla wszystkich jest to tak oczywiste. Dobrze by było jak by sam Salwator się wypowiedział, czy chce być "najświętszy", czy wystarczy mu tylko " święty"

1 Komentarz

 • Jak zwykle, niestety, popisałeś się totalną ignorancją. Parafia jest pod wezwaniem odnoszącym się do Boga, ale Tobie nie chciało się sprawdzić, bo znalazłeś kolejny kij, co do którego wydawało Ci się, że możesz uderzyć w Kościół. Wezwanie Kościoła, ignorancie, po pełnym przełożeniu na język polski, to: "Parafia Najświętszego Zbawiciela w Krakowie".
  Odnosi się, jak widzisz, do Boga w osobie Chrystusa, a nie jakiegoś świętego.

 • Yarpen; wygląda na to, że jesteś tak na mnie uczulony, że nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu.
  Ja przedstawiłem w tym tekście, że na internecie reklamują się, że mają najświętszego świętego - może nawet bardziej świętego od Jezusa.

 • "Ja przedstawiłem w tym tekście, że na internecie reklamują się, że mają najświętszego świętego - może nawet bardziej świętego od Jezusa."

  Nie. Jak zwykle pokazałeś swoją totalną ignorancję i brak chęci do zmian w tym temacie. Szukałeś, zaraza, kolejnego kija do przyłożenia Kościołowi i nie stać Cię na przyznanie się do błędu, kiedy wskazałem jak się rzeczywiście sprawy mają.

 • Wiesz Yarpen, chyba faktycznie popełniłem błąd w ocenie. Może chodziło tylko, że jest najświętszy spośród wszystkich Salwatorów.

 • Przebije się do Ciebie informacja, że to jest kościół pod wezwaniem odnoszącym się do Chrystusa?

 • Yarpen; wpisz w google " najświętszego Salwatowa" i znajdziesz oficjalną stronę parafii Rzymsko-katolickiej. Więc sprawy mają się dokładnie tak, jak przedstawiłem. Ja, tylko tak samo jak Jezus, chcę posprzątać naszą świątynię z takich bzdur, jak ta. Ja nie walczę z Kościołem ale ze śmietnikiem wewnątrz tego Kościoła.

 • Boże... Byłem na stronie tej parafii. Zrozum i przyjmij do wiadomości, że parafia jest pod wezwaniem Zbawiciela (łac. "Salvator"), a nie, jak sobie ubzdurałeś, jakiegoś świętego.

 • Yarpen; ja we wpisie zaznaczyłem, że nie wiem jaka jest oficjalna nazwa parafii. Odnosiłem się do tego, co jest w internecie, a to jest oficjalna strona parafii. Nie chciało mi się wierzyć żeby ktoś zatwierdził taką bzdurę dlatego to zastrzegłem. Jak widzisz, to niektórzy się nie zastanawiają nad tym, co piszą. Obowiązkiem każdego z nas jest walczyć z takimi bzdurami. Jak nie podejmiemy walki, to takich bzdur będzie coraz więcej.

 • Problem w tym, że to TY wypisujesz bzdury i nie potrafisz się z nich wycofać. Na stronie parafii jest wszystko tak, jak być powinno.

 • Zacznij walczyć ze swoją ignorancją. Niestety, ale Twoja teoria: im głupszy tym lepiej jest nic nie warta co widać na przykładzie nawet tego wątku.
  Nawet nie potrafisz zrozumieć co Yarpen pisze, jesteś albo tak głupi, albo tak zaślepiony.
  Sprawdź co znaczy słowo Salvator, podpowiedź łacina.

 • Kacperku; sądzisz, że jak nie znam łaciny, to na pewno jestem od Ciebie głupszy?

 • Sądzę, ze nie potrafisz czytać po polsku ze zrozumieniem.
  Yarpen nie pisał po łacinie tylko po polsku.

 • Tylko że nazwa parafii też jest po polsku i nikt nie informuje, że jedno słowo jest po łacinie.

 • Wystarczyło przeczytać post Yarpena ze zrozumieniem, bez złej woli.

 • Tylko widzisz Kacperku - Yarpen przekładał język polski na język polski i wyszło mu, że to po polsku nie było. Jak by zaznaczył, że "salwator" jest po łacinie, to bym bez problemu zrozumiał.Wolał jednak tłumaczyć z polskiego na polski.
  Faktycznie w tym momencie nie byłem błyskotliwy ale to może z powodu inwektyw.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd