« Śmietnik w moim sercu (2) Najświętszy Salwator »

Użalanie się nad Bogiem

16.03.2018

Droga krzyżowa bez Komunii

O 17,30 w naszej parafii jest droga krzyżowa dla dzieci. Przychodzi na nią bardzo dużo ludzi, że w niedzielę na Mszy czasami jest ich mniej. Po drodze krzyżowej bezpośrednio jest msza. Ludzie po drodze krzyżowej bardzo licznie wychodzą z kościoła i na Mszy znowu jest niewielu. Jak to jest? przychodzą poużalać się nad Bogiem, a nie chcą skorzystać z owoców krzyża. Może nie było komu wytłumaczyć - na czym polega prawdziwe chrześcijaństwo?  Może księża uważają, że droga krzyżowa jest ważniejsza od Komunii?  Tam w przypowieści o uczcie Jezus mówił -" przymuszajcie od wejścia"  Skoro już przyszli, to może i Komunię przy okazji można by im dać? 

1 Komentarz

 • Jak to jest, że jeszcze nie wstąpiłeś do seminarium aby zostać prezbiterem?

 • Yarpen; ja na prezbitera się nie nadaję. Z powodu moich poglądów by mnie wywalili po paru wykładach. Ty ze mną wytrzymałeś jakoś niecałe siedem miesięcy i cenię Ciebie za tolerancyjność. Tam na taką tolerancję nie mógł bym liczyć, dlatego Bóg mnie tam nie posłał. Trochę jeszcze pokrzyczę i to samo wszystko runie.

 • Nie mieszaj Boga do tego, co sobie wymyśliłeś. Do seminarium nie idziesz, bo wiesz, że głosisz rzeczy sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

 • Yarpen; do seminarium nie idę, bo Bóg mnie do seminarium nie posyła.
  Jak by mnie posyłał, to bym poszedł. Co do nauczania, to Kościół głosi rzeczy sprzeczne z nauczaniem Jezusa. Widzisz Yarpen, ja różnię się od Was tym, że mówię to, co myślę. Wy, ze względu na Wasze pokrętne myślenie, boicie się mówić tego, co myślicie i mówicie to, za co Was pochwalą. ( to, co drugi chce usłyszeć)

 • "Co do nauczania, to Kościół głosi rzeczy sprzeczne z nauczaniem Jezusa. "

  Błąd. Kościół głosi rzeczy sprzeczne z tym, co TY sobie WYMYŚLIŁEŚ na temat nauczania Chrystusa, ale za to zgodne z Ewangelią przekazaną nam przez Apostołów. :)

 • Yarpen; wytłumacz mi jedną rzecz:

  Dlaczego, jak ktoś pisze jakieś bzdury sprzeczne z nauczaniem Kościoła, to może sobie pisać i nikt go nie wyrzuca. Jak ja krytykowałem nauczanie Kościoła, to wszędzie mnie wyrzucano. Dlaczego inni mogą krytykować, a ja nie? Ja Ci odpowiem. Bo to Wy używacie bzdurnych argumentów, broniąc tego nauczania. Jak widzicie, że jesteście śmieszni ze swoimi argumentami, to mnie wyrzucacie, aby się dalej nie ośmieszać.

  Widzisz - apostołowie przekazali nam Ewangelie ale Kościół zmielił to wszystko swoim pokrętnym nauczaniem i podaje ludziom papkę. Ludzie nie znajdują Boga w Kościele i odchodzą. Z ofiary przebłagalnej za grzechy, zrobiono nagrodę dla wybranych, aby w ten sposób żywili swoją pychę.

 • Zrozum: Wykopywano cię za to, że się nie stosowałeś do regulaminu i poleceń moderacji, a nie za krytykowanie Kościoła.

  Aha... Kościół głosi Ewangelię tak, jak ją przekazali mu Apostołowie. To, że to się nie zgadza z TWOIMI pomysłami i interpretacjami Biblii, to już wyłącznie TWOJA wina.

 • Wiesz Yarpen ale dopiero na tym trzecim forum napisali prawdę, dlaczego mnie wyrzucili. Uzasadnili to tym, że moderacja ciągle się przeze mnie kłóci. ( forum " Z Chrystusem") Nawet przez pewien czas nie mogłem wejść na ich stronę, bo wymyślili, że przez ten fakt też mogą się kłócić. Tam nawet o regulaminie nie wspominali.
  A Yarpen, powiedz mi Dlaczego to nie Ty pisałeś mojego bana tylko Soul33, który ze mną prawie nie dyskutował i nie był moją opozycją? Wstydziłeś się?

Zostaw komentarz

Musisz być , aby zamieścić komentarz.

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd