« Pokrętne nauki Kościoła Jerycho »

Grzech niewidomego

11.03.2018

Grzech zadufanych w swojej wiedzy.

J9 -  ( może warto przeczytać cały fragment J9)

39 Jezus rzekł: «Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd4, aby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi». 40 Usłyszeli to niektórzy faryzeusze, którzy z Nim byli i rzekli do Niego: «Czyż i my jesteśmy niewidomi?» 41 Jezus powiedział do nich: «Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: "Widzimy", grzech wasz trwa nadal.

 

Człowiek niewidomy zdaje sobie z tego sprawę i prosi Boga aby przejrzał. Każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że jest niewidomy i bardzo wiele swoich grzechów nie dostrzega. Trzeba prosić Boga aby nam otworzył oczy i żebyśmy te grzechy zaczęli dostrzegać. Te grzechy nie przestają być grzechami tylko dlatego, że my ich nie widzimy. Te grzechy rzutują na nasze otoczenie i są przyczyną cierpienia innych. z takimi grzechami też musimy zacząć walczyć. Tylko Bóg może nam w tym pomóc ale musimy uznać, że jesteśmy ślepi i prosić Boga aby nam otworzył oczy. Człowiek, który jest pewny, że widzi, a tak naprawdę jest ślepy na swój grzech, nigdy nie przestanie grzeszyć. Jego grzech będzie trwał i mimo,że nie ma świadomości, to jest winien, bo jego grzech trwa i nic z tym nie robi. Niewidomy zdaje sobie sprawę, że wielu swoich grzechów nie dostrzega i prosi Boga o przejrzenie. Jeśli dalej nie będzie dostrzegał, to nie zaciąga winy. Nie można tylko zaprzestać modlitwy o przejrzenie.-----------------------Http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • Jak zwykle przekręcasz nauczanie Chrystusa, aby tylko nie przyznać, że NIE MASZ racji. Jezus jasno i jednoznacznie powiedział, ze gdzie nie ma wiedzy, tam nie ma grzechu, więc nawet jak wyjdziesz z siebie i staniesz obok, to nadal nauczanie Kościoła na temat tego, kiedy człowiek popełnia grzech ciężki, jest prawidłowe.

 • Powiedz mi Yarpen, dlaczego Bóg wytracił te wszystkie narody, które żyły na terenach "Ziemi Obiecanej" przed wejściem izraelitów na te tereny? Oni nie mieli dekalogu i nie rozeznawali, co jest grzechem, z co grzechem nie jest. Bóg ich wytracił, bo prowadzili niegodziwe życie (grzeszyli nieustannie)
  Według twojej teorii, to jednak nie grzeszyli, bo nie mieli świadomości.
  Dzisiaj Yarpen będzie podobnie. Bóg wytraci wszystkich niegodziwców i zrobi miejsce dla Swojego Ludu. Na początek padnie Jerycho. Wystarczy podnieść krzyk, a mury Jerycha runą. Chcesz, to broń Jerycha. Ja odradzam.

 • Krzysiek, kombinujesz jak koń pod górę aby tylko przekręcić nauczanie Zbawiciela na swoją modłę. Przykro mi, ale jak pisałem: Nawet jak wyjdziesz z siebie to nie sprawisz, że słowa Chrystusa, że gdzie nie ma świadomości, tam nie ma grzechu. :D

 • Yarpen napisał:
  słowa Chrystusa, że gdzie nie ma świadomości, tam nie ma grzechu. :D

  Gdzie Jezus tak mówił?

 • Nie udawaj greka. Sam zacytowałeś ten fragment w swoim wpisie: "Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu(...)".

 • A dlaczego skróciłeś ten cytat?

  Jezus powiedział do nich: «Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: "Widzimy", grzech wasz trwa nadal.

  Jak widzisz, to Jezus się nie odnosi do faktu ( czy są niewidomi) ale do tego, co o sobie myślą. Jak by uznali fakt, że są ślepi i nie widzą swojego grzechu oraz poprosili Boga o przejrzenie, to dopiero tych grzechów Bóg by im nie poczytał ( albo by im otworzył oczy)

 • Widzisz Yarpen, ci faryzeusze nie mieli świadomości swojego grzechu i byli ślepi. Mimo to ich grzech trwał nadal, bo wyparli się tego, że mogą swojego grzechu nie widzieć. Taki grzech trwa, mimo tego, że człowiek nie ma świadomości tego. Może raczej dlatego trwa, że człowiek nic z tym nie robi, nie mając świadomości tego. Właśnie dlatego człowiek sam siebie nie może oczyścić, ponieważ ze swojej natury jest ślepy.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd