Przemyślenia

Łupy Saula

krzysiekniepieklo

dodane 2018-03-08 23:03

Zwycięstwo, które doprowadziło do klęski.

Jak to jest? Najpierw Bóg wybiera Saula, a później go odrzuca. Najpierw Bóg wybiera Izraelitów, a później ich odrzuca. Czy Bóg nie może wybrać tak, żeby później nie odrzucić? Wybrał Judasza, a Judasz Go później zdradził. Pomylił się Bóg w wyborze? No nie. Bóg nie może się mylić. Bóg wybrał zupełnie świadomie, bo tak chciał. To dlaczego akurat tak chciał? Ano po to żeby nas pouczyć, że samo wybranie jeszcze niczego nam nie gwarantuje.

Dlaczego tamci nie sprostali temu wyzwaniu?  Przyczyną była pycha. Oni uznali, że Bóg wybiera to, co lepsze aby to , co lepsze, panowało nad tym, co gorsze. Oni nie potraktowali tego wyboru, jako sposobności służenia Bogu ale jako upoważnienie do sprawowania władzy. Skoro ich Bóg wybrał, to dlatego, że są najmądrzejsi i najlepiej się nadają żeby władać. W ich zamyśle, to Bóg im miał służyć i pomagać w realizacji ich celów. 

Przyjrzyjmy się Saulowi. Jego wina wydaje się niewielka na pierwszy rzut oka. Bóg mówi - łupy, które zdobędziesz na wrogu, są obłożone klątwą i nic z tego nie możesz sobie wziąć. Saul pomyślał - takie piękne łupy, szkoda niszczyć. Wezmę i ofiaruję część tego Bogu, a przy okazji skorzystam. Dlaczego Bogu się to nie spodobało? Raz - nieposłuszeństwo. Dwa - Saul sobie przywłaszczył zwycięstwo nad wrogiem i uznał, że łupy są jego. Tutaj wyszła jego pycha. Odebrał Bogu zwycięstwo i je sobie przywłaszczył.

Jaka jest z tego lekcja dla nas? Każde zwycięstwo nad grzechem, to jest zwycięstwo Boga i nie ma w tym naszej zasługi.To Bóg wyzwala nas z niewoli grzechu. Postanawianie nie grzeszyć, a później przypisywanie sobie zwycięstw nad grzechem, prowadzi do klęski, bo to buduje naszą pychę. Nasza walka z grzechem jest nieodzowna ale zwycięstw nie możemy sobie przypisywać. Trzeba stanąć w prawdzie. Tylko Bóg może zwyciężyć szatana. My nie mamy na to żadnych szans bez interwencji Boga. Więc prośmy Boga żeby nas oczyszczał, jak się oczyszcza latorośl, zanim zacznie owocować, aby plon był obfity.-------------------Http://prorok.phorum.pl

N P W Ś C P S
24 25 26 27 28 1
3 4 8
10 12 15
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Dzisiaj: 20.03.2019