« Tylko Chrystus Jockey Czuwa nad wszystkim »

Jednego mamy ojca

16.02.2018

Wszyscy braćmi jesteśmy

 

Mt 23

 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

 

Jak od strony ciała, każdy ma swojego ojca, tak od strony ducha wszyscy mamy jednego ojca - Tego w niebie.

Teraz nie ma żadnych przeszkód, aby swojego rodzica nazywać ojcem, bo jest naszym ojcem względem ciała. Inna sprawa jeśli chodzi o Ojca względem ducha. Tutaj Bóg Ojciec Jest Ojcem wszystkich i nazywanie kogoś ojcem względem ducha jest zaprzeczeniem Ojcostwa Boga Ojca. Człowiek odrzuca w ten sposób Ojcostwo Boga i wybiera sobie na ojca kogoś innego. Ci, którzy każą się nazywać ojcami, stawiają się w miejsce Boga i chcą wszystkim ojcować. Pewnie dlatego przestaliśmy odczuwać braterstwo względem siebie, bo tych ojców narobiło się tak wielu, że staliśmy się dla siebie obcymi. Może przyszedł czas potraktować poważnie te słowa Jezusa, bo wiele już krwi przelano na skutek takiego ludzkiego ojcowania. Jest jeden Bóg - Ojciec wszystkich. Jest jeden Chrystus. Jest jeden Kościół Chrystusa, a my wszyscy braćmi jesteśmy.

 

1 Komentarz

 • Dalszy ciąg "udowadniania", że można odpuścić sobie biskupów i prezbiterów.

 • Ja takiej łatwizny nie propaguję. Jeśli oni sprawują władzę, a nie służą, to możesz ich traktować tak samo, jak Jezus potraktował Annasza, Kajfasza i Piłata. Po prostu wierzyć im nie musisz.

 • Już byś uczciwy był i nie kłamał. Odrzucasz, krzysiu, każdego prezbitera i biskupa Kościoła Chrystusa, bo każdy głosi inaczej, niż Ty to sobie wymyśliłeś.

 • Yarpen; ja ich nie odrzucam, tylko im nie wierzę. Nie kwestionuję ich władzy tak samo jak Jezus nie kwestionował władzy Annasza, Kajfasza i Piłata.

 • Guzik prawda. Kwestionujesz wszystkich i wszystko, co ośmiela się mieć inne zdanie niż Ty. Nawet Ewangelie, nie mówiąc o innych księgach Biblii, potrafisz odrzucić jeżeli zawierają coś, co jest sprzeczne z tym, co sobie wymyśliłeś.

 • Yarpen; ja Ci zacytowałem - co powiedział Jezus na ten temat.
  Wolisz wierzyć swoim nauczycielom ("ojcom")- Twoja rzecz i Twoja odpowiedzialność.

 • Zacytowałeś to, co wg Ciebie "potwierdza" Twoje tezy. Ja zaś będę słuchał tych, których Chrystus posłał, aby głosili Ewangelię, a nie samozwańczych proroków, którzy co chwila pokazują, ze głoszą WŁASNĄ "Dobrą Nowinę".

 • Yarpen: Ty dorośnij. Każdy, kto uwierzył, jest obowiązany głosić Ewangelię. Ty się zabunkrowałeś i tylko słuchasz. Duch Święty jeszcze do Ciebie nie dotarł?
  Skoro tak, to nie należysz do królestwa. Każdy, kto należy do królestwa, ma Ducha Świętego i głosi Ewangelię. Ty zaś boisz się samodzielnie Ewangelię czytać. O rozważaniu nawet nie pomyślisz.

 • Proponuję, abyś wreszcie dokładnie przeczytał Pismo Święte (nie mówiąc już o innych tekstach na temat Kościoła Chrystusa w pierwszym wieku). Przekonasz się wtedy, że nie każdy jest powołany do głoszenia Ewangelii.

  Co do czytania Ewangeii oraz reszty Biblii, to nie boję się tego robić. Za to przykład ludzi takich jak Ty utwierdza mnie w słuszności przestrogi św. Piotra i tym, abym sam, bez przygotowania, nie zabierał się za ich interpretowanie.

 • Przekonasz się wtedy, że nie każdy jest powołany do głoszenia Ewangelii.

  Skoro nie jesteś uczniem Chrystusa, to faktycznie nie jesteś powołany do głoszenia Ewangelii. Tyle, że Twój nauczyciel też może nie być uczniem Chrystusa i może głosić swoją naukę, która ma na celu podporządkowanie sobie uczniów. Każdy uczeń Chrystusa jest powołany do głoszenia Ewangelii. Jezus powiedział do swoich uczniów - idźcie na cały świat i głoście Ewangelię.
  Nie jesteś uczniem, skoro się od tego uchylasz.

  Yarpen, to Bóg tłumaczy słowa pisma. Nie jest za głupi żeby Ci to wszystko dobrze wytłumaczyć. jest jeden warunek - trzeba należeć do królestwa.

 • Fragment nauczania objawionego przez Boga, który ignorujesz, bo zaprzecza Twoim tezom:

  Ef 4,10-13
  (10): Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić. (11): I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami (12): dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, (13): aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd