« Antidotum Do tematu na katoliku »

Wolność darem od Boga

12.01.2018

Niewola skutkiem działania szatana

Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Daje człowiekowi zupełną swobodę wyboru. Możesz wybrać Boga i Życie, możesz wybrać szatana i niewolę grzechu, czyli odrzucenie Boga i Jego prawa. Mk 10--------------------Przełożeństwo służbą--------------------- 41 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. 42 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. 43 Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. 44 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. 45 Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu». ---------------------------- Sługa nie jest podobny do władców tego świata, którzy o wszystkim chcą decydować. Sługa stara się wypełniać polecenia swojego pana. Hierarchowie są sługami Boga. Skoro Bóg wyraźnie powiedział, że nikogo tu na ziemi nie będzie sądził, to słudzy Boga też nie mają prawa nikogo osądzać. Bóg każdego osądzi przy końcu czasów. Jezus umył Judaszowi nogi i dał mu Komunię dokładnie tak samo jak pozostałym uczniom. Nie wywarł na niego żadnej presji i niczego od niego nie wymagał. Dał mu zupełną wolność wyboru. Kościół wszelkimi sposobami próbuje wolność grzesznika nagiąć. Zmusić go do uległości. Stara się jego wolność wyboru zakwestionować. W ten sposób działa szatan. On odbiera człowiekowi wolność wyboru i zmusza do uległości. To są tylko pozory dobra, bo skutkuje to w przyszłości buntem. Człowiek nie wytrzymuje presji i odchodzi. Bóg działa inaczej. Nie zniechęca się naszymi ułomnościami. Na prośbę o przebaczenie reaguje natychmiast. Przebacza i mówi - ja ciebie nie potępiam, idź i nie grzesz więcej. Nawet jeśli upadniemy sto razy i sto razy poprosimy - przebacz mi - to za każdym razem Bóg nam przebaczy. Komunia Święta jest wezwaniem do Boga - Boże oczyść mnie z mojego grzechu. Trzeba Bogu oddawać swój grzech, bo inaczej Bóg nie może nas oczyścić. Tradycja zabija wiarę. Ogłoszenie, że tradycja to to samo co prawda - jest kłamstwem. To szatan nas w ten sposób znieczula żeby sączyć niepostrzeżenie swój jad. Żeby zabić naszą wiarę. Tradycja nie angażuje serca. Ci, którzy chołdują tradycji, traktują Komunię jak magię, zupełnie nie rozumiejąc o co tak naprawdę chodzi. To jest wybór między śmiercią i Życiem. Wybierając Komunię , wybieramy Życie. Codziennie dokonujemy takiego wyboru. Kto wybrał tradycję (magię) nie rozumie tego.

Wpis w kategorii: Komunia dla każdego

1 Komentarz

 • Piszesz: "..Trzeba Bogu oddawać swój grzech, bo inaczej Bóg nie może nas oczyścić .."

  Dla mnie oddawanie Bogu mojego grzechu jest po to, żeby oczyścił z niego świat z jego złych skutków w nim, żeby zamienił go w jakieś inne dobro czy nadał mu jakiś sens .. Tylko On to potrafi. To co mnie samą ze skłonności do tego grzechu oczyszcza, jest mój szczery żal za niego i pragnienie oczyszczenia z jego skutków tych, których dotknął. I o to proszę właśnie Boga, lub o pomoc mi w tym.

 • Masz rację, ten zły Kościół naucza o grzechu, wzywa do nawrócenie. Jakaż to ogromna presja, a ja chciałbym sobie żyć jak do tej pory, zrzucić grzech na Boga, w końcu to jego problem, a nie mój. Ja najchętniej bym w ogóle o tym nie słuchał, jakieś wymagania na co mi to wszystko.

 • Kacperku: Twoje życie i Twój wybór. Kościół nie jest od wymagania ale od nauczania i od Karmienia wszystkich Ciałem i Krwią Chrystusa.

 • To już Twój wymysł na rolę Kościoła, ale całe szczęście nie Ty decydujesz o tym.
  Jezus pewnie też nic nie wymagał, w ogóle pewnie przykazania Boga to też w sumie nie ma się co przejmować.
  Niestety nawet nie wiesz czym jest Kościół.

 • Kacperku: Kościół Chrystusa jest jeden, bo Chrystus jest jeden.
  Wybudowano wiele atrap Kościoła, bo każdy budował po swojemu.
  Chcesz wierzyć w artapę - Twoja rzecz.

 • Nie obrażaj Kościoła z którego Sakramentów niestety świętokradzko korzystasz. Ty lepiej się zastanów nad sobą zanim następnym razem będziesz oszukiwał kapłana w konfesjonale.
  Nie wierzę w żadną atrapę, tylko w Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół.

 • Powiedz Kacperku - ile jest Kościołów? Ty jak napisałeś - wierzysz w jeden.
  Który to Kościół? A cała reszta, to nie są Kościoły?
  Widzisz Kacperku - jest jeden Kościół Chrystusa, a na tym Kościele wybudowano bardzo wiele atrap kościołów. Jedne atrapy większe, inne mniejsze. Skoro jest jeden Kościół Chrystusa, to te wszystkie atrapy nie mają racji bytu. Skoro jest jeden Chrystus, to jest tylko jeden Kościół Chrystusa.
  Ci, co się kłócą o władzę, są kłamcami i z Bogiem nie mają wiele wspólnego.
  Uczniowie Chrystusa mówią jednym głosem. Nie są władcami ale są sługami.

 • Chociaż raz nie potrafisz bez bełkotu i bzdur?

  Uczniowie Chrystusa mówią jednym głosem. - czyli chyba nie jesteś uczniem Chrystusa, skoro jesteś sam jeden.

  Ci, co się kłócą o władzę, są kłamcami i z Bogiem nie mają wiele wspólnego. - oświeć nas o kim myślisz? Chociaż i tak znam odpowiedź, to może lepiej powiedz czym jest dla ciebie władza a czym służba?

 • Kacperku: ja już wielokrotnie o tym mówiłem.


  41 Wtedy Piotr zapytał: «Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?» 42 Pan odpowiedział: «Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas rozdawał jej żywność? 43 Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. 44 Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 45 Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: Mój pan ociąga się z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, 46 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce. 47 Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. 48 Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

  Tutaj Jezus to dokładnie wyjaśnia. Szczęśliwy ten sługa, który wydaje żywność o wyznaczonej porze. Ci, którzy okładają kijem współsługi są władcami i będą sądzeni razem z władcami, dokładnie tak jak Jezus powiedział.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (15.01.2018 21:32)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd