« Wieża Babel Złoty cielec »

Wieża Babel (2)

09.11.2017

Tysiące koncepcji, jak wedrzeć się do nieba.

Bóg mówi jednym językiem i wszyscy, którzy mu służą, rozumieją ten język. Ci, którzy chcą żeby im służono, nie rozumieją tego języka i mówią swoim własnym językiem. Każdy, kto chce rządzić, mówi swoim własnym niepowtarzalnym językiem. Dlatego Bóg mówił - bądźcie sługami. Sługa nie posługuje się swoim własnym językiem ale językiem Boga. Dlatego ci, którzy służą, bez trudu dogadują się ze sobą. Dlaczego powstało tyle Kościołów?Tyle Kościołów ilu władców. Dlaczego wieża Babel miała sięgnąć nieba? Człowiek pyszny nie chciał czekać na łaskę Boga, on sam chciał sobie załatwić dostęp do nieba. On sam chciał ustalać reguły dostępu do nieba. Właśnie na tym polega władza, że to ja decyduję, a nie Bóg. Wmówiono naiwnym, źe Bóg dał władzę, a przecież Bóg wyraźnie mówił

---------------------------- Mt 20------------------- 24 Kiedy dziesięciu dowiedziało się o tym, oburzyli się na owych dwóch braci. 25 Wtedy Jezus przywołał ich i powiedział: "Wiecie, że przywódcy narodów trzymają je w jarzmie i że dostojnicy poddają je swojej władczej woli. 26 Nie tak będzie między wami, lecz kto wśród was będzie chciał stać się kimś wielkim, ten będzie waszym sługą; 27 a kto będzie chciał być pierwszy wśród was, będzie waszym niewolnikiem. 28 Jak i Syn Człowieczy przyszedł, nie aby być obsługiwanym, lecz aby służyć i oddać swoje życie jako okup za wielu". -------------------------------------- Władcy czasami dogadują się między sobą ale tylko po to, żeby jeszcze skuteczniej uciskać maluczkich.------------------------------------ http://prorok.phorum.pl

1 Komentarz

 • "Dlaczego wieża Babel miała sięgnąć nieba? Człowiek pyszny nie chciał czekać na łaskę Boga, on sam chciał sobie załatwić dostęp do nieba. On sam chciał ustalać reguły dostępu do nieba."

  Zaś w Biblii na temat przyczyn powstania wieży Babel zapisano tak:

  Rdz 11,4
  4. rzekli: Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi.

  No, ale Ty jak zwykle wiesz lepiej, niż autorzy Pisma Świętego, dlaczego miała powstać ta wieża... :(

 • Tylko jest taki problem Yarpen, że to co przytoczyłeś, mówili tamci zakłamani ludzie, a nie Bóg.

 • Aha. To przytocz wobec tego fragment Pisma Świętego, w którym jest zapisane to, co Bóg powiedział na temat celów tych ludzi.

 • Yarpen; Bóg doskonale wiedział, co oni kombinują i nie musiał na ten temat pisać w biblii. Po prostu Bogu nie spodobało się to, co oni kombinują i dlatego pomieszał im języki.

 • Zamiast stosować uniki wskaż lepiej miejsce, z którego zaczerpnąłeś informację:

  "Dlaczego wieża Babel miała sięgnąć nieba? Człowiek pyszny nie chciał czekać na łaskę Boga, on sam chciał sobie załatwić dostęp do nieba. On sam chciał ustalać reguły dostępu do nieba."

  Skoro nie ma tego w Biblii, to jakie jest źródło Twojej wiedzy?

 • Yarpen; przecież ja nie trzymam tego w tajemnicy, że jestem prorokiem.
  Piszę dopiero wtedy, jak mam natchnienie i coś z pisma zrozumiem.

  No czasami przepychanki, to bez natchnienia ale to raczej wtedy nie macie wątpliwości, że to z mojej natury się wywodzi.

 • Jesteś fałszywym prorokiem, bo przemawia przez Ciebie pycha oraz, niestety, szatan. :(

  To, że sobie coś wymyśliłeś, nie oznacza, iż masz rację. Zwłaszcza, kiedy Twoje pomysły są zwyczajnie wyssane z palca i sprzeczne z tym, co co objawił Bóg (co zresztą potwierdza, że jesteś jednym z fałszywych proroków).

 • Yarpen; wszystko, co jest z prawdy, pochodzi od Boga. Ty też czasami jesteś prorokiem, bo od czasu do czasu mówisz prawdę. Nie masz tylko świadomości, że jesteś wtedy prorokiem. Ja dość często brałem natchnienia z tego, co mówiłeś. Z zasady nikogo nie lekceważę, bo Bóg może do mnie mówić nawet przez mojego wroga. Zresztą chyba widzisz, że najczęściej, to co piszę wiąże się z tym, co inni do mnie napisali. I tak cała sprawa się rozwija. Ty natomiast zwykle lekceważysz to, co inni mówią i czytasz pod kątem krytycznym. W ten sposób nie dociera do Ciebie to, co mówi Bóg, bo to lekceważysz.

 • Nie wciągaj mnie w swoje urojenia. Faktem pozostaje, że przekazujesz INNĄ informację na temat przyczyn budowy wieży Babel, niż jest objawiona w Piśmie Świętym, więc sam pokazujesz, że Twoje proroctwa nie pochodzą od Boga.

 • Yarpen; Ty chyba koniecznie chcesz, żebym zwątpił w twoją inteligencję.
  Powiedz mi, dlaczego Bóg nie wytłumaczył ludziom tego, że jeden jest czarny, drugi biały, trzeci żółty, a czwarty czerwony, tylko tłumaczy, dlaczego mówią różnymi językami? Przecież według Biblii mamy wspólnych rodziców w dość niedalekiej przeszłości? To jest bardziej zagadkowe od różnych języków.
  Myślisz, że Bóg chciał tylko zaspokoić naszą ciekawość? Nie. Bóg opisuje pewną rzeczywistość, aby nam uświadomić pewne rzeczy. Czytasz Biblie, tylko myśleć Ci się nie chce. Wolisz słuchać swoich nauczycieli, bo nie chce Ci się myśleć. Jak Ci pasuje ich tłumaczenie, to sobie zostań przy ich wersji. Ja to widzę inaczej. Może trafi się paru czytelników, którzy zobaczą w moim tłumaczeniu więcej prawdy.

 • Bóg, co uparcie ignorujesz, przekazał nam w swoim Słowie INNĄ przyczynę budowy wieży Babel, niż Ty sobie wymyśliłeś. Nie zmienisz faktu, że tym samym stawiasz się w pozycji fałszywego proroka.

 • Yarpen; czy w tych dawnych czasach żyli sami debile, którym się wydawało, źe są w stanie wybudować wieżę do nieba? Tutaj chodzi o pewną ideę. Jak tego nie rozumiesz, to nie bierz się za Biblię ale najpierw zacznij się modlić o Światło.

 • LOL
  Brniesz coraz dalej. Masz w Biblii podane czarno na białym dlaczego ludzie chcieli zbudować tę wieżę. Rozumiem, że to niewygodne, bo musiałbyś odrzucić to, co sobie WYMYŚLIŁEŚ, ale faktów nie zmienisz. Jak by nie było: Kolejny raz zaprzeczasz nauczaniu objawionemu przez Boga i kombinujesz jak by tu uzasadnić tę negację.

 • Yarpen; weź się trochę wysil, bo mi oglądalność spadnie. Katolik zamarł - nie wiesz, co się stało? Na wierze też ostatnio nudy, to chociaż na moim blogu niech się coś dzieje. Ja robię, co mogę ale Ty to się taki nudny zrobiłeś, że ręce opadają.

 • No cóż, nic nie poradzę na to, że trzymanie się tego, co Bóg objawił, jest dla Ciebie nudne. Trudno, pogodzę się z tym, że jestem nudny.

 • Powiedz mi Yarpen taką rzecz. Wycięłeś mnie z wiary w marcu i od tego czasu pewnie co trzeci twój post odnosi się do mnie. Dlaczego jesteś tak do mnie przywiązany? Czy Ciebie fascynuje moja wyobraźnia biblijna? No bo jeśli jestem fałszywym prorokiem, to chyba tylko tracisz czas? A może to Bóg tak Ciebie przywiązał do mnie i grasz w tym wszystkim jakąś rolę, może nawet ważną? Ja cały czas czuję, że jesteś dla mnie ważny ale nie mam pojęcia, o co chodzi. Co do Piotrowskiego, to już w styczniu wiedziałem, że to mój wróg.
  Powiem szczerze, że do tej pory, to jesteś drugą osobą, która mi najbardziej pomogła. Lubisz mnie chociaż trochę? Bo ja Ciebie tak. Mam nadzieję, że nie masz do mnie żalu za te niektóre pieszczoty.

 • Twoje odwracanie kota ogonem i zmiany tematu nie zmienią faktu, że na temat celu budowy wierzy Babel nauczasz inaczej, niż to objawił Bóg w swoim Słowie.

 • A, to jednak nauczam, a nie opowiadam fałszywe proroctwa?

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd