« Szatan zwalcza Komunię. Wieża Babel (2) »

Wieża Babel

08.11.2017

Pycha sięgnęła nieba.

O co Bogu z tą wieżą Babel mogło chodzić? Dzisiaj chyba wszyscy wiemy, że chodzi o ludzką pychę. A gdzie tą wieżę budowali i dlaczego im zależało żeby sięgnęła nieba? Pewnie na skróty chcieli mieć dostęp do nieba. Czy to wydarzenie historyczne? Nie słyszałem źeby ktoś poszukiwał ruin wieży Babel, więc chyba mało jest tych, którzy wierzą w historyczność tej wieży. Z tą wieżą to było tak: Najpierw zaczęli budować świątynię Bogu. Po pewnym czasie jednak przestali słuchać Boga i zaczęli budować po swojemu. Chcieli się wedrzeć do nieba na skróty, bez udziału Boga. Było tylko jedno wyjście i Bóg pomieszał im języki. Każdy zaczął budować po swojemu. Każdy dalej się trudzi, a budowla jest coraz bardziej dziwaczna. Aby mówić jednym językiem, to trzeba jednak budować na skale, czyli na Komunii. Wtedy instrukcji będzie udzielał Bóg. Nie trzeba budować aż do nieba. Źródłem jedności ludzi może być tylko Bóg w codziennej Komunii. Wtedy będziemy mówili jednym językiem.

1 Komentarz

 • "Z tą wieżą to było tak: Najpierw zaczęli budować świątynię Bogu."

  Zdradź nam źródło tej informacji.

 • To odpowiedz mi na te trzy zaległe pytania. Nie jestem zdrajcą i nie zdradzam.

 • Aha. Unik jasno pokazuje, że źródłem informacji jesteś Ty sam.

 • Yarpen; skoro nie należysz do królestwa, to nie mogę Ci takich informacji udzielać. Ten, kto nie należy, jest wrogiem. Napisałeś "zdradź". Zdrajcą nie jestem i nie "zdradzam"

 • Bla, bla, bla... Kolejne uniki i plecenie bzdur aby tylko nie przyznać, że sam to sobie wymyśliłeś samozwańczy proroku.

 • Yarpen; jak byś należał do królestwa, to nawet nie musiał bym Ci tłumaczyć.
  Zresztą dobrze rozumiesz, tylko Ci się nie chce zmieścić w głowie, bo za dużo Ci tam nawkładali i nic więcej się nie chce zmieścić.

 • Rdz 11,4 rzekli: «Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi».
  Jak zwykle Krzysiek wie lepiej, bierze coś z Biblii i tworzy do tego własną historię i udaje, że to ma coś wspólnego z Biblią.

 • Jak myślisz Kacperku - po co to zostało zapisane w piśmie świętym?

 • I znowu uniki, znowu zmiana tematu. Pochwal się, gdzie w Biblii jest coś o "Najpierw zaczęli budować świątynię Bogu", albo o "Chcieli się wedrzeć do nieba na skróty, bez udziału Boga."

 • Kacperku, pewnie czytałeś opinie ekspertów, że Biblia jest wielowarstwowa i można ją rozumieć na wiele sposobów. Im bliżej będziesz Boga, tym więcej znajdziesz odniesień do Biblii. Nawet w codziennych zdarzeniach będziesz dostrzegał odniesienia do Biblii. Nie dziw się, że ja widzę tyle odniesień do Biblii. To Bóg w ten sposób człowiekowi tłumaczy różne sprawy. Po to właśnie jest to pismo święte.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd