« Dlaczego Jezus wybrał Judasza? Śmietnik w moim sercu. »

Jezus obmywa uczniom nogi

07.08.2017

Obmył ich z grzechów przed Komunią.

Jan 13

1 Było to przed Świętem Paschy. Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca1ich umiłował. 2 W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty syna Szymona, aby Go wydać, 3 wiedząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, 4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. 5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną»9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy»211 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści». 

 

Jezus umywając nogi uczniom, odwołuje się do stanu ich duszy, więc znaczy to, że ich dusze obmywał z grzechów. Nie wiem dlaczego wielu tego nie rozumie. Skoro od tego obmycia zależy udział z Chrystusem, to nie może tutaj chodzić tylko o pokazanie pokory Syna Człowieczego i zwykłe obmycie nóg uczniom. Ponad wszelką wątpliwość chodzi tutaj o obmycie z grzechów, bo od tego zależy udział z Chrystusem. Zresztą w Dziejach Apostolskich jest mowa o tym, że przed Komunią wszyscy wyznawali swoje grzechy aby się z nich obmyć, a nikt nie wspomina żeby było praktykowane przed Komunią obmywanie nóg. Dzisiejszy Kościół przed Komunią też nie praktykuje obmywania nóg ale obmywanie z grzechów w Sakramencie Pojednania.

Brak komentarzy

 • Oczywiście nie ma najmniejszej wątpliwości, że obmycie nóg nie miało nic wspólnego z obmywaniem z grzechów. Wymyslasz Krzysiu jak zwykle.

 • A cóż to się stało, że mnie zaszczyciłeś na moim blogu swoim komentarzem?
  Szkoda tylko, że bez żadnych argumentów.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (09.08.2017 23:04)
 • Argumenty można prezentować komuś, kto ich słucha i przyjmuje, a nie osobom z automatu odrzucającym wszystko, co przeczy temu, co sobie wymyślili. Ty zaś nie słuchasz nie tylko nas, ale także i Kościoła, papieży i biskupów, nie mówiąc już o tym, że i Apostołów masz w niepoważaniu gdy przeczą Twoim pomysłom.

 • A Ty Yarpen przeczysz samemu Jezusowi w kwestii uzdrowienia córki Jaira.

 • Kasowaniem komentarzy pokazujesz jedynie brak argumentów. Nie zdołasz zmienić w ten sposób faktu, że zaprzeczam jedynie TWOJEJ, oderwanej od Pisma Świętego i Tradycji Kościoła, interpretacji wydarzeń związanych z córką Jaira. :D

 • Yarpen; twoje zdanie, że Pan Jezus wskrzesił córkę Jaira, jest oparte tylko na kłamliwej tradycji Kościoła. Z Pisma Świętego jasno wynika, źe Pan Jezus uzdrowił córkę Jaira.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd