« Wiara z kosza. Dlaczego Jezus wybrał Judasza? »

Do Yarpena

30.07.2017

Znajdź w piśmie świętym uzasadnienie

Yarpen Zirgin Niesamowity Gaduła Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm Posty: 12245 Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska Płeć: mężczyzna wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem

 

 Re: Czy nas stać?

Ręce opadają. Jeżeli czekasz na klakierów, którzy będą padać z zachwytu przed tym, co piszesz, to musisz założyć własne forum, gdzie wpuścisz tylko tych, co wyznają Twoje poglądy. Na wypowiedzi osób, które należą do Królestwa Bożego będziesz musiał poczekać do powrotu Chrystusa. Na Ziemi mamy jedynie kandydatów.

- TAK WIĘC SPOKOJNIE MOŻNA ZAMKNĄĆ TEN WĄTEK(PW)

 

 To jest wypowiedź Yarpena po której zamknięto watek. "czy nas stać" i po pewnym czasie wyrzucono go do kosza.

Uzasadnij Yarpen, pismem świętym, że tu na ziemi nie ma nikogo, kto by należał do Królestwa Bożego, a są jedynie kandydaci. Twoja wypowiedź przyniosła określony skutek. Twoja wypowiedź była przyczyną zamknięcia wątku, a następnie wyrzucenia wątku do kosza. Pan Jezus zachęcał wszystkich aby wchodzili do królestwa Bożego. Stawiał jeden podstawowy warunek, że aby wejść do królestwa Bożego, to trzeba się powtórnie narodzić z wody i Ducha. Czy według Ciebie Bóg po wypełnieniu tego jedynego warunku, który postawił, odkłada swoją łaskę i albo jej udziela albo nie?Jeśli ktoś spełnił ten warunek, to według Ciebie dalej jest tylko kandydatem? To by znaczyło, że po spełnieniu tego warunku, może wejść ale może też nie wejść. Skoro Pan Jezus nie postawił żadnego innego warunku, to znaczy, że po spełnieniu tylko tego jednego warunku wchodzi się do królestwa Bożego. Inna sprawa jest z tym, ile czasu człowiek w tym królestwie zabawi. aby należeć do królestwa, to trzeba spełniać szereg wymogów. Kto ich nie wypełnia, to za jakiś czas wypada z królestwa Bożego i aby znowu powrócić, to znowu musi się powtórnie narodzić z wody i Ducha.

Wpis w kategorii: Królestwo Boże

1 Komentarz

 • Chrystus powiedział:

  J 3,5
  5. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
  (BT)

  A nie:

  J 3,:5
  5. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, kiedy ktoś rodzi się z wody i z Ducha, wchodzi do królestwa Bożego.
  (BT)

  Zaś warunków, które dorosły musi spełnić, jest "nieco" więcej.

 • Udokumentuj teraz swoje twierdzenie, ze na ziemi są jedynie kandydaci do królestwa Bożego. Podaj te wszystkie warunki, które należy spełnić aby wejść do królestwa. Pan Jezus podał tylko jeden.

 • Wszystkie warunki znajdziesz tutaj: www.biblia.deon.pl - zapraszam do lektury. Przeczytaj wreszcie chociaż sam Nowy Testament.

 • Yarpen; ty za dużo czytasz. jak po przeczytaniu o uzdrowieniu córki Jaira masz zawrót głowy, to jak chcesz zrozumieć tak obszerny tekst.
  Ile tych warunków według Ciebie jest? Ja twierdzę, że warunek wejścia do królestwa Bożego jest jeden. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej to przedstaw odpowiednie cytaty pisma świętego. Jak nie potrafisz udowodnić tego co twierdzisz, to właśnie to jest kłamstwo. jeśli wygłaszasz tylko tezę, to możesz się mylić ale jeśli twierdzisz, a nie masz dowodów, to kłamiesz.

 • Daruj sobie personalne wycieczki, krzysiu, bo pokazujesz w ten sposób jedynie własną bezsilność. Po co mam ci przedstawiać jakiekolwiek cytaty, skoro albo je zignorujesz, albo będziesz przekręcał na wszystkie strony aby tylko nie przyznać, że przeczą Twoim poglądom?

  Ale abyś nie płakał, odstępco, to masz tutaj na rybkę jeden jako zachętę do przeczytania przynajmniej Nowego Testamentu:

  Mt 25:31-46
  31. Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały.
  32. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
  33. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
  34. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
  35. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
  36. byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.
  37. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?
  38. Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?
  39. Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?
  40. A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
  41. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
  42. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
  43. byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
  44. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?
  45. Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.
  46. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
  (BT)

 • Yarpen; to są warunki przebywania w królestwie, a nie warunki wejścia do królestwa. Powiedz mi, czy dobry łotr coś z tego zrobił?

 • Wiedziałem, że tak będzie, i że zaczniesz przeinaczać nawet słowa Chrystusa, aby tylko nie przyznać, że nie masz racji.

 • Yarpen; to co przytoczyłeś, to nie było o wchodzeniu do Królestwa Bożego ale o sądzie. O kandydatach tutaj też nic nie ma.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (01.08.2017 14:49)
 • Proponuję, abyś najpierw DOKŁADNIE przeczytał ten fragment, a dopiero potem wypowiadał na temat jego zawartości.

 • To wytłuść mi gdzie ty widzisz coś o kandydatach.

 • Ręce opadają.

 • Yarpen; ty znajdź w piśmie świętym uzasadnienie dla Twojego twierdzenia, że tu na ziemi są jedynie kandydaci do królestwa Bożego. Na skutek Twojego twierdzenia zamknięto mój wątek i wyrzucono do kosza.
  Niech Ci ręce nie opadają, tylko weź się za robotę i uzasadnij swoje twierdzenie.

 • Krzysiu, wskazałem ci taki cytat w moim pierwszym komentarzu.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd