« Prorok protestuje Królestwo Boże »

Spowiedź i Saul.

13.07.2017

Oddać swój grzech.

Historia Saula, to jest historia człowieka, który nie chciał oddać tego, co jest obłożone klątwą Boga. Bóg odrzucił Saula właśnie dlatego, że nie chciał oddać tego, co Bóg obłożył klątwą. Pytanie dla nas. - co dla nas Bóg obłożył klatwą? Co Bogu musimy oddać właśnie z tego wzgledu? Bóg obłozył klątwą grzech. Jeśli grzech stanie sie naszą własnością, to musimy ten grzech oddać Bogu. Jeśli nie chcemy oddać grzechu Bogu, to ten grzech bedzie przyczyną naszego kolejnego upadku. Bóg potrafi nam przebaczyć wszystko, nawet wtedy, kiedy nie chcemy mu tego oddać. Niestety ten nieoddany grzech ma później wpływ na nasze następne wybory. Coraz częściej wybieramy grzech, a coraz rzadziej wybieramy Boga. Tak naprawdę, to nie Bóg odrzucił Saula ale Saul odrzucił Boga i nie chciał iść drogą, która prowadzi do Boga. Człowiek, który nie potrafi oddac swojego grzechu Bogu,podąża drogą Saula. Na końcu tej drogi jest definitywne odrzucenie Boga.

1 Komentarz

  • Tak, spowiedź to chyba taki akt odłączenia grzechu, który do nas przylgnął lub się w nas zakorzenił .. Żeby to było możliwie, musimy Bogu dobrowolnie wskazać to grzeszne miejsce w sobie, pozwolić mu przyłozyć do niego swoją Bożą dłoń i poprosić, by je oczyścił. W ten sposób wspóldziałamy w tym z Nim. A to współdziałanie z kolei wynika naszego pragnienie bezgrzeszności, pragnienia zbliżenia się Boga .. z miłości do Niego.

  • widzisz dróżko, jeżeli się oddamy Bogu całkowicie i bez zastrzeżeń,to Bóg sam wskazuje nam te miejsca, które chce oczyścić. Nam pozostaje tylko oddawać Bogu to wszystko, co On chce oczyścić. Na dzień dzisiejszy możemy nie mieć świadomości co się Bogu nie podoba, bo grzech wrósł w nas tak głęboko, że go przestajemy dostrzegać.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd