Królestwo Boże, Przemyślenia

Zrozumieć Biblię.

dodane 10:36

Narodzić się na nowo dla Królestwa Bożego.

Czy nauczyciel może objaśnić Biblię tak, żeby każdy zrozumiał?

Twierdzisz Kacperek, że jestem ignorantem w sprawach Biblii, historii, języków itp. To prawda. Nie wiem, czy Yarpena uważasz za eksperta? Pewnie już Marka Piotrowskiego za takiego uważasz. Widzisz, Bóg ma bardzo poważny problem, żeby coś wytłumaczyć ekspertom z jednego ważnego powodu. - ekspert wie - ekspert nie słucha po to, żeby zrozumieć ale żeby obalić to co mówią inni i przekonać ich, że nie mają racji. Ekspert bardzo się denerwuje jak ktoś nie chce przyjąć jego argumentów. Z ignorantem jest zupełnie inaczej. Ignorant słucha uważnie i próbuje zrozumieć. Bóg ignorantowi potrafi bez trudu wytłumaczyć, bo ignorant nie jest przywiązany do swojego zdania. Spróbuję Ci to wytłumaczyć na przykładzie wątku ,, Wyjście z Egiptu", w którym dyskutowaliśmy na temat ,,narodzenia na nowo" dla Królestwa Bożego.

Jan 3 ». 3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie1, nie może ujrzeć królestwa Bożego». 4 Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?»

5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.

Każdy, kto wchodzi do Królestwa, to musi spełnić ten warunek.

Yarpen i Marek twierdzili, że ,,narodzenie na nowo z wody i Ducha" oznacza tylko chrzest. - to nie może być prawda, bo po wypadnięciu z łaski, to aby wrócić do królestwa to niezbędny byłby chrzest, a przecież nie ma takiej praktyki. - powtórne narodzenie z wody i Ducha - to jest również Sakrament Pokuty, bo ten sakrament również pozwala wrócić do królestwa.

Dobry łotr też wszedł do Królestwa, bo Pan Jezus mu powiedział - jeszcze dziś będziesz ze mną w raju - Dobry łotr również - powtórnie narodził się z wody i Ducha, bo inaczej nie mógł by wejść.

Powtórne narodzenie z wody i Ducha oznacza przebaczenie grzechów przez Boga ( obmycie z grzechów). Dopiero po przebaczeniu przez Boga wszystkich grzechów, człowiek może wejść do Królestwa Bożego. Innej możliwości nie ma. Yarpen i Marek nie mogli tego zrozumieć, bo przywiązani byli do swojego zdania, że - narodzenie na nowo z wody i Ducha - oznacza chrzest - nie próbowali zrozumieć tego co piszę.

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

Dzisiaj: 21.01.2022