Archiwum dla miesiąca: Sierpień 2015

Sens ogołocenia

Wszystko, czego nie porzucimy, wypełni nas na ziemi. (... ) Musimy opustoszeć nie po to, abyśmy pozostali puści, ale po to, aby mógł nas wypełnić Bóg.

Franz Jalics SJ

- pojawia się pytanie, czy jest we mnie ufność, nadzieja, pewność, że nie pozostanę pusta? że spodoba mi się to, czym Pan mnie wypełni?

29.08.2015

Miłość

Miłość sama przez się wystarcza. Poza sobą nie szuka dla siebie uzasadnienia ani korzyści. Jej korzyścią jest miłowanie. Miłuję dlatego, bo miłuję, miłuję po to, by miłować.

św. Bernard

20.08.2015

Jak zyskać pogodę ducha

Chodzi mi tu o tę mądrość, o ten realizm życiowy, który daje nam właściwe podejście do osób, rzeczy i sytuacji w prawdzie, z umiarem bez iluzji, bez przesady, bez ciasnoty, bez subiektywizmu. Przyjmujemy rodzinę taką jaka jest. Życie zaś rodzinne realnie widziane nie jest ani czarne ani białe, ale tak trochę szare. Nie jest u nas ani całkiem ciemno ani całkiem jasno. W życiu rodzinnym, gdzie są starzy i młodzi, i tacy, którzy już zdobyli cnotę i tacy, którzy zaczynają do­piero ją zdobywać… nie ma jednolitości.

Czytaj dalej

19.08.2015

Motto

Pamiętanie uraz jest trądem duszy. Pochodzi zaś ono z doznanej zniewagi, krzywdy albo podejrzeń i wyobrażeń. 

Talazjusz z Libii

13.08.2015

Miłość

Pewnego razu była sobie Miłość. Mieszkała w domu usłanym gwiazdami i przyozdobionym promykami słońca. Nadszedł dzień, w którym Miłość zapragnęła piękniejszego mieszkania. Czyż nie dziwny pomysł jak na Miłość

Czytaj dalej

09.08.2015

© Copyright 2010; Zamyślenia z rodziną w tle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd