Archiwum dla miesiąca: Sierpień 2013

Bóg mnie zna

 

Bóg jest dla nas kopalnią wiedzy o nas samych. Bez pomocy Boga nie poznamy siebie do końca, a bez tego nie dokona się pełny rozwój naszego człowieczeństwa. Abyśmy mogli wzrastać, musimy znać siebie, zwłaszcza dobro, które w nas jest. A tak trudno to dobro dostrzec, bo najpierw rzuca nam się w oczy zło, które pasuje do nas jak pięść do nosa. Dlatego idźmy do Jezusa, by nam mówił o nas.

Mieczysław Łusiak SJ

24.08.2013

Problem z pychą

Przypominam sobie wydarzenie, które miało miejsce, gdy byłem w nowicjacie. Dawniej panował taki zwyczaj w zakonie, że jeśli brat popełnił wykroczenie przeciwko życiu zakonnemu, to nawet jeśli nie wiedział o tym przełożony, szedł i prosił go o karę za to wykroczenie (w języku zakonnym tzw. culpa, z łacińskiego – wina).

Czytaj dalej

23.08.2013

The Garden Tomb

Bazylika Grobu Pańskiego w ciągu wieków swojego istnienia doświadczała zniszczenia nie tylko z powodu wojen, ale i kataklizmów naturalnych. Z tego powodu nie można zorientować się, jak naprawdę wyglądało to miejsce w czasach Jezusa. Samo wnętrze komory grobowej także było zniszczone, dodatkowo obudowano je kaplicą.

Czytaj dalej

22.08.2013

Remedium na smutki i smuteczki

 

Ci, którzy gromadzą w sobie urazy i smutki, a chcą się modlić, podobni są do czerpiących wodę po to, by wlać ją do dziurawego dzbana. (… ) Modlitwa to osłona przed smutkiem i zniechęceniem.

 

św. Ewagriusz z Pontu

21.08.2013

Czy jestem już gotowa?

 

Często potwornie się spieszymy, bo chcemy ukończyć szkołę, studia, chcemy wynagrodzić rodzicom, poznać dziewczynę czy chłopaka, być razem. To wszystko dobrze, ale czy już jesteś gotowy? Sam nie dasz rady…

Slaven Skazlic

20.08.2013

© Copyright 2010; Zamyślenia z rodziną w tle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd