« Zaproszenie Kairos »

Niespodzianka

03.10.2017

    październik 2012r. 

     Byłam na 2.im roku studiów zaocznych w Warszawie, a weekendy między zjazdami spędzałam na  wsi u mamy. Tato zmarł dwa lata temu. Podobnie jak moje młodsze rodzeństwo czułam się w obowiązku jej pomóc. Poza tym byłam bardziej dyspozycyjna od nich. Nie pracowałam.

     Podczas odwiedzin opowiedziałam mamie o rekolekcjach i … już ustalałam, kiedy to się nie pojawię, gdy zadzwonił telefon. Okazało się, że za dwa dni mam rozmowę w sprawie pracy.  (…). Właściciel firmy zaprosił mnie do „konferencyjnej” jednego z bardzo ekskluzywnych hoteli w mieście. Przed rozmową myślałam, że serce wyskoczy mi z klatki. „A czy chociaż będę wiedziała, jak mam się zachować? Dlaczego nie w firmie tylko tam? Czy powinnam zamówić coś do picia?”- coraz to nowe znaki zapytania nasiliły uczucie lęku i niepokoju. W końcu uspokoiłam się tłumacząc sobie, że: „Dobra. Pójdę, pogadam i więcej mnie nie zobaczy. Co mi szkodzi”.  I trochę zeszło ze mnie powietrza. Jak się później okazało był to dopiero pierwszy etap rekrutacji. Na drugi dostałam zaproszenie do firmy. Podczas rozmowy byłam szczera do bólu. Z pełną premedytacją udzielałam takich odpowiedzi, których odradzają specjaliści. Pomyślałam, że jak mnie zechcą, to na wszystko się zgodzą, a jak nie - to ich strata. I tak na przykład, na pytanie, kiedy mogę rozpocząć pracę, powiedziałam, że: „W sumie od jutra, ale najbardziej by mi pasowało za tydzień, bo mam teraz remont w mieszkaniu”. Zażyczyłam też sobie co drugi piątek wolny, bo przecież mam zjazdy na uczelni i muszę tam dojechać. „Wynagrodzenie na początek może być minimalne, ale potem nie mam nic przeciwko, aby było wyższe. Dużo wyższe!” –z uśmiechem udzieliłam odpowiedzi na  najbardziej podchwytliwe w moim odczuciu pytanie. Następnego dnia dowiedziałam się, że mam tą pracę. (…).

 

źródło zdjęcia: https://www.google.pl/search?q=niespodzianka&newwindow=1&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjazMXc_dTWAhUMLZoKHUKjAA4Q_AUICigB&biw=1280&bih=699#imgrc=GabmeadqicnQfM:

Wpis w kategorii: REO

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Musisz być , aby zamieścić komentarz.

© Copyright 2010; Za wszystko dziękuję. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Tęsknota | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd