« Terapia Teściowa 2 (cz.2/2) »

Teściowa (cz.1/2)

22.08.2017

„Jakub był oszustem, Piotr był narwany, Dawid miał romans, Noe pił za dużo, Jonasz uciekał przed Bogiem, Paweł był mordercą, Miriam była plotkarką, Marta troszczyła się o zbyt wiele, Gideon był zawsze niepewny, Eliasz miał depresję, Mojżesz się jąkał, Zacheusz był za mały, Abraham był za stary a Łazarz martwy. Widać, Bóg nie powołuje ludzi wykształconych, ale kształci powołanych.” (12 OSCh- Ostrołeka)

1992r.

 

     Kiedyś, lata temu, w szkole średniej na lekcjach języka polskiego przerabialiśmy twórczość Mirona Białoszewskiego. Poemat pt. „Szare eminencje zachwytu” rozbawił mnie do łez. Oda do łyżki durszlakowej- cudne. Ożywiona i zarazem natchniona „Veną twórczą” uznałam, że też tak potrafię i jeszcze tego samego dnia (na geografii) stworzyłam własne dzieło o „Falach Dunaju” –cieście, które wyśmienicie robiła moja koleżanka z ławki, pragnąc w ten sposób poprosić ją o zrobienie go dla mnie. Niestety przesłanie nie zostało odczytane poprawnie, niemniej koleżanki z klasy doceniły „dzieło” i określiły mnie mianem przyszłej wielkiej pisarki. Na nic zdały się moje sprostowania, iż właściwszym terminem byłaby poetka. „Przecież pisanie wierszem jest dużo łatwiejsze niż proza. Ja nie potrafię pisać. Nie potrafię napisać wypracowania bez pomocy naukowych”- oponowałam. „To jeszcze wszystko przed Tobą” – odparły.
     Odkrycie talentu zabrało mi – bagatela- 25 lat, czyli ćwierć wieku. Minie zapewne kilka kolejnych zanim rozwinę skrzydła oraz cała wieczność, aby stać się „wielką”.

źródło zdjęcia: http://www.domdobremiejsce.pl/odkop-swoje-talenty/

1 Komentarz

  • I to wszystko zawdzięczasz teściowej? To jest twoja muza? Ja też miałem fajną teściową. Muszę się tylko zastanowić, ile jej zawdzięczam?

  • Poczekaj na część drugą. Spójrz na tytuł "raptusie". W najbliższym tygodniu. Ale dzięki za uwagę :)

  • Już Cię lubię Ela. Mało jest ludzi, którzy dzielą się swoją wiarą.

Zostaw komentarz

Musisz być , aby zamieścić komentarz.

© Copyright 2010; Za wszystko dziękuję. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Tęsknota | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd