Niedouczenie i jego skutki.

Ksiądz zaczadział jak załoga ruskiego T-34.

Czytaj dalej

13.09.2018

Prośba o Modlitwę.

Jaś 10 dni temu, w trakcie zabawy z kuzynami został trafiony żołędziem odbitym paletką do badmintona. Żołądź trafił pod oko, siła uderzenia była tak duża że zrobił się krwiak. Krwiak jako taki się wchłonął niestety pomiędzy plamką żółtą a siatkówką został płyn, który ogranicza widzenie - dzieciak lewym okiem widzi tylko 30 % tego co powinien, co gorsze widzi brzegi - cały środek obrazu jest czarny.

Wyszedł już ze szpitala i jest w domu, lekarze nie za bardzo wiedzą co robić, kazali czekać i mieć nadzieję że się wchłonie a widzenie wróci.

Proszę o modlitwę w intencji mojego siostrzeńca, 9 letniego Jasia.

 

22.08.2018

Prorok

Prorokiem jest ten, który ma atrybuty proroka.

Prorok jest nieomylny bo przemawia z Boskiej Mądrości -  nie da się udowodnić że się myli.

Nie jest prorokiem szaleniec obstający przy swoim - nawet wtedy gdy bez cienia wątpliwości udowadnia mu się że nie ma racji.

"Słowo „prorok” oznacza dosłownie „osobę przemawiającą w czyimś imieniu”. W świecie starożytnym osoby nie posiadające talentów oratorskich zatrudniały proroków by przemawiali za nich publicznie. Podczas tłumaczenia hebrajskiego słowa „nabi”, które oznacza „majaczący”, użyto słowa „prorok”, gdyż uznano „nabi” za osobę przemawiającą w imieniu Boga lub aniołów. Wśród mów proroków pojawiały się m.in. zapowiedzi Sądu Ostatecznego, który poprzedzi seria wydarzeń. Z tego powodu słowo „prorok” zaczęło być z czasem utożsamiane z „przepowiadaczem przyszłości” i obecnie jest potocznie (błędnie) utożsamiane z „jasnowidzem” lub „wróżbitą”.

W religiach abrahamowych prorokiem jest osoba będąca w kontakcie z Bogiem, której zadaniem jest przede wszystkim objawiać wolę Bożą wobec ludzi, również zapowiadać nadejście Mesjasza lub przewidywać przyszłe wydarzenia. Nierzadko prorok jest jednocześnie założycielem jakiejś religii. W każdej jednak jego rola i znaczenie są nieco inne."

12.08.2018

Gdy szaleniec dyskutuje z fanatykiem.

Gdy szaleniec dyskutuje z fanatykiem.

Mamy cyrk - wielce zabawny i nieco smutny.

Jeden szalony, drugi głupi.

Rozprawiają o szaleństwie szaleńca i namawiają każdy do swego.

Głupi do mądrości - szalony do normalności.

 

 

 

02.08.2018

Dobry łotr.

"To teraz może zastanówmy się nad tymi łotrami. Obaj żyli tak samo. Nic dobrego o ich zyciu nie można  powiedzieć. Jednak jeden został zbawiony, a drugi nie. Więc na czym polegała różnica między nimi? Dlaczego jeden został wzięty, a drugi zostawiony? Ten dobry łotr, to jest jakiś fenomen i można łączyć jego zbawienie tylko z niezwykłą łaską od Boga w chwili smierci."

Dobry łotr uwierzył szczerze i głęboko bo inaczej cierpiąc tak bardzo nie traciłby sił na karcenie pierwszego i nie prosił by Jezusa "Jezu, pamiętaj o mnie, gdy będziesz już w Twoim królestwie".  To dzięki temu że uwierzył został Zbawiony. Nie ma ty żadnego fenomenu ani tajemnicy - łotra zbawiła jego wiara - wiara w chwili najtrudniejszej próby.

"Obaj żyli tak samo. Nic dobrego o ich zyciu nie można  powiedzieć. Jednak jeden został zbawiony, a drugi nie."

Krzysiek to przeczy temu >>> "To dla nas wskazówka, że przez całe życie (mimo swojego łotrostwa) powinniśmy zabiegać o to żeby w chwili śmierci takiej łaski dostąpić."

02.08.2018

© Copyright 2010; AlamaBoga. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Klasyka w czystej postaci | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd