Czy naprawdę wiemy ..

.. że każdą chwilą w której kochamy, otwieramy niebo ..

Czytaj dalej

23.07.2017

Czy mam rację ..

.. że jeżeli od początku i w każdej chwili jesteś w każdym i przy każdym Twoim stworzeniu, Panie, to jesteś też w każdej ich radości, wzrastaniu, w każdym ich trudzie, w każdym ich cierpieniu i w każdym umieraniu?

Czytaj dalej

15.07.2017

Cena grzechu

Żeby porzucić głęboko niczym chwast zakorzenioną we mnie grzeszność ..

Czytaj dalej

07.07.2017

Powracająca wina ..

.. doprowadza mnie do rosnącego zwątpienia w sens własnego istnienia. Oddala mnie coraz bardziej nie tylko od Boga, jako najczystszej, absolutnej Prawości i Niewinności, ale też od siebie samej. Chcąc pozbyć się tej natrętnej, nieznośnej grzeszności, która robi wrażenie, jakby zamieszkała już we mnie na stałe, wyprowadzam się z siebie .. Nie wiem dokąd. Staję się bezimienna, bezdomna i osierocona, zagubiona w mglistej, milczącej nicości.

Boże, czy Ty we mnie wierzysz?

04.07.2017

A może po to ..

.. są myśli, żeby nimi rozmawiać z Bogiem? Może tylko po to mamy myśleć? Tylko dla Boga i do Boga? Bo On tego chce? Bo nas kocha i pragnie bliskiego kontaktu z nami? Bo chce naszą miłość do Niego usłyszeć i na nią nam odpowiedzieć swoją miłością?

Może prawdziwe myślenie to zaczynająca się w naszym sercu, wznosząca się w górę i wnikająca do otwartego serca Boga wstęga .. falująca, delikatna, niesłyszalna modlitwa ..

24.06.2017

© Copyright 2010; prześwity. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd