« Mój pierwszy post kazanie na 26.12.2017 »

kazanie na 24.12.2017

17.12.2017

Jak przygotować się na narodzenie Pana Jezusa? Jak szczęśliwie spędzić Wigilię Bożego Narodzenia? To nurtujące pytania, na które postaramy się dzisiaj odpowiedzieć. Pan Jezus niebawem przyjdzie na świat jako Mesjasz i Zbawiciel. Jak ja jestem przygotowany na narodziny Pana Jezusa?

To już dziś usiądziemy do wigilijnego stołu podczas uroczystej wieczerzy, by wspólnie z naszą rodziną móc spożyć różne potrawy. Wydawać się może, że to szczególny i piękny czas. Bo oczekujemy na narodzenie Pana Jezusa. Ale jak w rzeczywistości to wygląda? Czy mając w sercu złość, nienawiść, patrząc na osoby krzywym okiem - czy wtedy aby na pewno możemy powiedzieć, że z radością oczekujemy Narodzin Pana? Niestety nie. Jeśli jesteśmy negatywnie nastawieni do co po niektórych osób, jeśli w sercu żywimy nienawiść, to nigdy nie będziemy mogli szczęśliwie oczekiwać Narodzin Jezusa. Mówi się, że Wigilia to szczególny czas. Niezwykły, pełen ciepła, miłości, radości, cierpliwości. Nikt nikogo nie upomni podczas wieczerzy, nikt nikogo nie oskarży. Ale często bywa tak, że nasze relacje z osobami z którymi siedzimy przy stole, nie są najlepsze. Może to być brat, siostra, ciocia, wujek, babcia a nawet rodzic - z którymi kiedyś pokłóciliśmy się o coś ostro i od tego czasu unika się wzajemnych spotkań, nie mówiąc już o tym, że żadnego słowa do siebie nie zamienimy. Czasem sprawa może być naprawdę poważna, jednak podczas Wigilijnej Wieczerzy, która jest przecież tak ważna, tak uroczysta - powinniśmy zapomnieć o konfliktach, o politycznych poglądach, które niestety mogą także nas dzielić od siebie, nie powinniśmy zawracać sobie głowy głupotami. Bo Jezus Chrystus, który się narodzi zapewne by powiedział: "Przyszedłem na świat po to, by móc nie tylko umrzeć za wasze grzechy, ale także po to, by móc zobaczyć was - pięknych, wartościowych ludzi. Chcę zobaczyć też to, jak i czy w ogóle przestrzegacie Przykazania Miłości". Przykazanie Miłości brzmi: "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego". Czy aby na pewno miłuję tak swojego brata, swoją siostrę? Czy umiem przebaczyć i czy jestem w stanie to zrobić, aby Narodziny Pana Jezusa były szczególnie piękne?

Jak zatem mogę przygotować się na Narodziny Pana Jezusa i szczęśliwie spędzić Wigilię? Przede wszystkim przebaczając. Nie ma nic piękniejszego, niż zrobić olbrzymi krok miłosierdzia względem bliźniego. I to jeszcze w tak piękny i szczególny dzień, jakim jest Wigilia Bożego Narodzenia. Życzę Wam, drodzy bracia i siostry, byście potrafili sobie przebaczać i nie mieli z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Podczas Uroczystej Wieczerzy Wigilijnej zapomnijcie o kłótniach, niezgodzie, głupiej polityce - a pamiętajcie o Przykazaniu Miłości. Wtedy Wigilię spędzimy jeszcze bardziej klimatycznie i na pewno będzie nam znacznie lżej - na sercu. Amen.

1 Komentarz

  • Piękne kazanie. Tym bardziej, że w świecie szału świątecznego często zapominamy co świętujemy. Chciałabym w ten sposób dotrzeć do moich bliskich, by w ten dzień zrozumieli co tak na prawdę jest najważniejsze. Bo ja zrozumiałam i jestem Mu za to bardzo wdzięczna.

  • Dziękuję bardzo, życzę Radosnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z bliskimi Twojemu sercu. Cieszmy się wszyscy, bo już wkrótce nasz Pan się narodzi!

Zostaw komentarz

Musisz być , aby zamieścić komentarz.

© Copyright 2010; Moje kazania. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd