Wypadek

Bóg jest, działa. We wtorek, mój mąż miał wypadek.  Koło Malborka. Wjechał w plamę oleju i wpadł w poślizg. Nie udało mu się wyprowadzić auta z poślizgu i wjechał w stojąca na poboczu ciężarówkę. Auto do kasacji. Jemu nic się nie stało. Na szczęście.

Cud, Bóg czuwa, działa, kocha...

Dzięki Ci Panie, za dar życia właśnie.

29.09.2010

***

Dziś znam już to uczucie,

kiedy już nic tylko Bóg

nadzieja, że warto...

Smak łez,

gorycz bólu.

i radość, że JEST

ktoś, kto kocha

jest zawsze,

wierny do końca.

Tak. Dziś wiem,

że największa jest

MIŁOŚĆ

09.09.2010

Miłość Boga

I znowu o Miłości Bożej :) Chyba wiecznie żywy temat, i jak widać potrzebny. Nie mieści nam się w głowie ta miłość oj nie. Prawdę mówiąc chyba niewiele o niej wiemy. Jest tajemnicą Boga samego. Potrzebujemy jej jednak, jak wody, jak chleba. Codziennie, w każdej sekundzie naszego życia. To ona nadaje sens.

Pan Bóg mnie kocha, to prawda często dla nas trudna do przyjęcia, ale chyba jeszcze trudniej jest nam przyjąć to, ze on kocha konkretne osoby. Sąsiada zza ściany, pijaka spod sklepu, księdza co mówi nudne kazanie też. Kocha wszystkich bez wyjątku. I cierpi z powodu tejże miłości właśnie, a raczej z jej braku z naszej strony.

Bo to tak ładnie brzmi, że Pan Bóg wszystkich kocha. Łatwo się mówi, łatwo przychodzi. Trudniej jest to przyjąć jako prawdę, popatrzeć z tej perspektywy na drugiego człowieka. Ileż to czasem wysiłku wymaga, ileż wyrzeczeń i ile pokory.

Obym każdego dnia  potrafiła spoglądać na drugiego człowieka z tą myślą, że Bóg go kocha.

09.09.2010

Dom

Dziś we mnie jest taka refleksja, że trudno jest wszystkim dogodzić. Może to i banalne stwierdzenie, ale jakoś mnie tak ogarnęło, w związku z kupnem domu. Tak kupujemy dom. I oczywiście cała rodzinka komentuje nasz zakup (w końcu nie codziennie kupuje się dom). Jedni się cieszą razem z nami, inni znowu odradzają, bo widzą w tym tylko minusy, a to odśnieżanie, a to ogrzewanie, a to jeszcze robota w ogródku. Jakoś nie rozumiem.

03.09.2010

Czuwanie

Tak zastanawiam się ostatnio nad sobą, nad życiem i stwierdzam, że cokolwiek by się nie działo, jak bardzo daleko bym odchodziła i jakie głupstwa chciała popełnić lub co gorsza już popełniła, to Bóg czuwa. Jest zawsze i ciągle się o mnie upomina. Woła, i pokazuje drogę powrotu. Chyba Mu na mnie zależy. :)

19.08.2010

© Copyright 2010; Niecodzienność. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd | jeśli to jest Twój blog, kliknij tutaj