O mnie

Witaj!

DAMJAR

dodane 2018-11-03 13:30

Przed Tobą blog informacyjny kandydatów do sakramentu bierzmowania Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Piotrowicach. Jeśli przygotowujesz się do przyjęcia bierzmowania właśnie w tej parafii - zaglądaj tu często. Systematycznie będę tu umieszczał aktualne informacje.

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania obejmuje w tym momencie sporo młodych ludzi - uczniów klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej i III klas Gimnazjum. Tak zwane przygotowanie BLIŻSZE rozpoczęli uczniowie klas VIII i IIIG. Zasadniczo sakrament ten powinno się przyjmować w parafii, w której się mieszka. Jeśli jednak - z różnych powodów - mieszkasz na terenie innej parafii, to konieczna jest zgoda Twojego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania w innej parafii (to w tym momencie dotyczy uczniów klas VIII i IIIG). Na te ewentualne pisemne zgody czekamy do 1 grudnia.

Sakrament bierzmowania mogą przyjąć tylko te osoby, które są ochrzczone. Zatem jeżeli byłeś ochrzczony w innej parafii (niż NCiKC w Piotrowicach), to konieczne jest także zaświadczenie przyjęcia chrztu (też dotyczy VIII klas i IIIG) - również czekamy na nie do 1 grudnia.

Na czym polega na ten moment przygotowanie do bierzmowania?

- Uczniowie klas VI uczestniczą w Mszach Świętych SZKOLNYCH w każdy (zasadniczo) pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 i potwierdzają swój udział wpisując się na wyłożone z tyłu kościoła listy.

- uczniowie klas VII, VIII i IIIG uczestniczą w Mszach Świętych MŁODZIEŻOWYCH w każdy (zasadniczo) pierwszy piątek miesiąca godz. 19.30 i potwierdzają swój udział wpisując się na wyłożone z tyłu kościoła listy. Ponadto uczniowie klas VIII i IIIG uczestniczą w spotkaniach małej grupy z animatorem.