« Zupa Bliźniaczki w habitach »

Wypadek

01.02.2018

Opowiadał nam kiedyś ksiądz na studiach. Miał wolną sobotę – pomyślał, że...

Pierwsze piątki miesiąca 'robią' kandydaci do Bierzmowania, dzieci klasy IV - zbierają podpisy, przychodzą z musu, a tak naprawdę mam wrażenie, że ani tego nie chcą, ani tego nie rozumieją. A mimo to – ma to sens!

Opowiadał nam kiedyś ksiądz na studiach. Miał wolną sobotę – pomyślał, że pojedzie do stolicy na zakupy. I rzeczywiście zebrał się i wyjechał. Jednak zamiast skręcić w prawo - do Warszawy – skręcił w drugim kierunku. Jakoś tak... Ujechał z kilometr – wypadek. Policja. Karetka. Zatrzymał się, i jako, że jest księdzem – podbiegł zapytać, czy może się przydać. Wypadek tragiczny, mężczyzna na oko 40-letni, przytomny, ale jest źle. Za pozwoleniem służb – podchodzi, pyta, czy żałuje za grzechy? Na ciche „tak” udziela rozgrzeszenia, czyni nad nim znak krzyża. Zabierają go do szpitala. Zrezygnował z wycieczki, to, co zobaczył – dało do myślenia, samo to, że tam pojechał, a przecież – nie planował. Wrócił do domu. Jutro niedziela.

Zapomniał o wydarzeniu, gdy po kliku tygodniach na plebanię przyszła kobieta – szukała księdza, który 18 października był przy wypadku jej syna. Zdziwiony – nie rozumie o co chodzi? Matka opowiadała – że syn zmarł. Że życie mu się nie układało, że różnie było i z wiarą, spowiedzią – i to cud, że on tam był. Pyta – jak to się stało, że ksiądz tam był? Nie wiedział co jej powiedzieć? Przypadek? Opowiedział, jak było naprawdę. Rozpłakała się mówiąc: - wie ksiądz, on odprawił 9 pierwszych piątków miesiąca – a tam Pan Jezus obiecuje, że choćby nie wiem co – nie pozostawi takiej osoby bez pomocy – i nadesłał tę pomoc... W ostatniej chwili. Dziękuję...

Historia prawdziwa. Przypadek? Nie sądzę. Zatem – warto! Jutro I piątek miesiąca (a i uroczystość Ofiarowania Pańskiego – weźmy e sobą do kościoła świecę) – niech to będzie może Twój pierwszy – z dziewięciu – piątków miesiąca. Kto wie, może się przyda?

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Nie patrz wstecz | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd