« Ewangelia 01.09.2017 Ewangelia 04.09.2017 »

Ewangelia 03.09.2017 - XXII Niedziela Zwykła

03.09.2017

Mt 16,21–27 Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie

DZISIEJSZA EWANGELIA PRZEDSTAWIA NAM SCENĘ KIEDY JEZUS ZAPOWIADA, TO ŻE BĘDZIE TORTUROWANY A W OSTATECZNOŚCI PONIESIE ŚMIERĆ PRZEZ UKRZYŻOWANIE, ALE PO TYM WSZYSTKIM NASTĄPI ZMARTWYCHWSTANIE A UCZNIOWIE TEGO TOTALNIE NIE ROZUMIEJĄ I PIOTR KTÓRY W NIEKTÓRYCH MOMENTACH BYŁ PORYWCZY WZIĄŁ JEZUSA NA BOK I ZACZĄŁ MU PERSWADOWAĆ, ŻE POMYSŁ PÓJŚCIA DO JEROZOLIMY JEST ZDECYDOWANIE ZŁYM POMYSŁEM I ZADEKLAROWAŁ SIĘ ŻE BĘDZIE BRONIŁ JEZUSA WSKAZUJE NA TO FRAGMENT :” PANIE NIECH CIĘ BÓG BRONI NIE PRZYJDZIE TO NA CIEBIE”, ALE JEZUS ZWRACA SIĘ DO NIEGO W SZORSTKI SPOSÓB „ZEJDŹ MI Z OCZU SZATANIE, BO NIE MYŚLISZ O TYM CO BOŻE, ALE O TYM CO LUDZKIE”. JEZUS ZWRÓCIŁ UWAGĘ PIOTROWI ŻE NIE MYŚLI W PERSPEKTYWIE BOGA ALE W PERSPEKTYWIE CZŁOWIEKA, DALEJ JEZUS MÓWI O TYM ŻE TEN KTO NIE NIESIE SWOJEGO KRZYŻA NIE JEST GO GODZIEN.

MUSIMY POSTAWIĆ SOBIE PYTANIE : NA ILE JA NOSZĘ SWÓJ CODZIENNY KRZYŻ?

NA ILE ZMIENIA SIĘ MOJE MYŚLENIE : CZY TAK JAK PIOTR MYŚLĘ Z PERSPEKTYWY CZŁOWIEKA CZY MYŚLĘ Z PERSPEKTYWY BOGA?

PROŚMY PANA DZISIAJ SZCZEGÓLNIE O ŁASKĘ ZMIANY NASZEJ PERSPEKTYWY I NASZEGO MYŚLENIA ABYŚMY MYŚLELI NIE W KATEGORIACH LUDZKICH ALE W KATEGORIACH BOŻYCH.

1 Komentarz

  • Krzyż jest dla mnie jednoznaczny z noszonymi przez nas cierpieniami. Im więcej ich doświadczam, tym cięższy on jest i jednocześnie - tym pokorniej idę przez życie, tym bliżej Boga. Krzyż chroni mnie przed pychą i powoduje, że szukam więzi z Bogiem, ktora dodaje mi siły i uczy bezgrzeszności. Przez to mój krzyż staje się lżejszy lecz nie "zabierając" mi pokory. Pozdrawiam :)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; WIARA INACZEJ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Zatrzymajmy się na chwilę... | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd